Komunikačné zručnosti pre pracovisko úspech

Posted on

 Komunikačné zručnosti pre pracovisko úspech


Schopnosť efektívne komunikovať s nadriadenými, kolegami a zamestnancami je zásadné, bez ohľadu na to, v akom priemyselnom odvetví budete pracovať v. Pracovníci v digitálnom veku musí vedieť, ako efektívne oznámiť a prijímanie správ osobne aj po telefóne, e-mailu a sociálnych médií , Dobré komunikačné zručnosti vám pomôže najal, pozemné propagačné a byť úspešný v celej svojej kariéry.

Top 10 Komunikačné zručnosti

Chcete sa odlíšiť od konkurencie? Jedná sa o top 10 komunikačné zručnosti, ktoré personalisti a manažéri najímanie chcú vidieť svoj životopis a sprievodný list. Zvýrazniť tieto zručnosti a ukázať im v priebehu prijímacích pohovorov, a budete robiť solídny prvý dojem. Naďalej rozvíjať tieto zručnosti, akonáhle ste najal, a budete ohromiť svojich boss, spoluhráči a klientov.

1. počúvanie

Byť dobrým poslucháčom je jedným z najlepších spôsobov, ako byť dobrý komunikátor. Nikto nemá rád komunikovať s niekým, kto sa stará len o uvedení v jej dvoch centov a nebude mať čas počúvať inú osobu. Ak si nie ste dobrý poslucháč, to bude ťažké pochopiť, čo ste sa k tomu boli vyzvaní.

Urobte si čas na precvičovanie aktívne počúvanie. Aktívne počúvanie znamená venovať osobitnú pozornosť tomu, čo ten druhý hovorí, žiadať objasnenie otázky, a preformulovať, čo človek hovorí, že aby bolo zaistené porozumení ( “Tak, čo hovoríš, je …”). Prostredníctvom aktívneho počúvania, môžete lepšie pochopiť, čo druhá osoba sa snaží povedať, a vhodným spôsobom reagovať.

2. Neverbálna komunikácia

Vaša reč tela, očný kontakt, gestá rúk, a tón hlasu všetky farby na správu, ktorú sa snaží oznámiť. Uvoľnený, otvorený postoj (otvorenou náručou, nohy uvoľnené), a priateľský tón vám bude vyzerať ústretovo a bude podporovať ostatných, aby sa otvorene hovoriť s vami.

Očný kontakt je tiež dôležitý; Ak chcete hľadať osobu, do očí preukázať, že sú zamerané na ne a konverzácie (však, dávajte pozor, aby ste zízať na osobu, ktorá mu alebo jej spôsobuje nepohodlie môže robiť).

Tiež dávať pozor na neverbálne signály iných ľudí, keď hovoríte. Často neverbálne signály oznámiť, ako sa človek skutočne cíti. Napríklad v prípade, že osoba nie je vás pozerá do očí, on alebo ona by mohla byť nepríjemné alebo skrývať pravdu.

3. Jasnosť a roztržku

Dobrý verbálnej komunikácie znamená povedať len toľko – nehovorí príliš veľa alebo príliš málo. Pokúste sa oznámiť svoje posolstvo ako pár slov ako je to možné. Povedzme, že to, čo chcete, jasne a priamo, či hovoríte s niekým osobne, po telefóne alebo prostredníctvom e-mailu. Ak ste blúzniť, váš poslucháč bude buď naladiť vás, alebo budú istí, čo presne chcete.

Tip : Premýšľajte o tom, čo chcete povedať, ako to hovoríte. To vám pomôže, aby sa zabránilo príliš hovoriť a / alebo mätúce svoje publikum.

4. príjemnosť

Prostredníctvom priateľským tónom, osobná otázka, alebo jednoducho úsmevom, budete podporovať svojich spolupracovníkov, aby sa zapojili do otvorenú a úprimnú komunikáciu s Vami. Je dôležité, aby bolo pekné a ochotný vo všetkých svojich oznámeniach na pracovisku. To je dôležité v obidvoch face-to-face a písomnej komunikácie. Keď je to možné, prispôsobiť svoje e-maily na spolupracovníkov a / alebo zamestnanca – rýchly “Dúfam, že ste všetci mali dobrý víkend” na začiatku e-mailu môžete prispôsobiť správu a aby príjemca cítiť ocenil.

5. Dôvera

Je dôležité mať istotu v interakcii s ostatnými. Dôvera ukazuje, svojich spolupracovníkov, že verí v to, čo hovoríte, a bude potrebné dotiahnuť do konca. Vyžaruje sebavedomie môže byť tak jednoduché, ako robiť očný kontakt, alebo pomocou pevnej, ale priateľský tón. Zabrániť tomu, aby výroky znie ako otázky. Samozrejme, dávať pozor, aby to znelo arogantne alebo agresívne. Uistite sa, že ste vždy počúva a vcítenia s inou osobou.

6. Empatia

Frázami rovnako jednoduché ako “Chápem, kam prichádzajú z” dokázať, že ste počúval na iné osoby, a rešpektovať ich názory.

Dôležité informácie : Aj keď nesúhlasím s zamestnávateľom, spolupracovníka, alebo zamestnanca, je dôležité, aby ste pochopili, a rešpektovať ich názor.

7. otvorenosť

Dobrý komunikátor by mal vstúpiť do akejkoľvek konverzácie s pružnou, otvorenou mysľou. Byť otvorený počúvanie a porozumenie bod druhej osoby pohľadu, skôr ako jednoducho dostať svoje posolstvo. Tým, že je ochotný začať dialóg, a to aj s ľuďmi, s ktorými nesúhlasíte, budete môcť mať viac poctivé a produktívne konverzácie.

8. Rešpektovanie

Ľudia budú otvorenejší komunikáciu s vami, keď sa vyjadriť úctu k týmto ľuďom a ich nápady. Jednoduché akcie, ako je používanie mena osoby, do očí, a aktívne počúvajú, keď človek hovorí urobí človek cíti ocenil. Na telefóne, vyhnúť sa rozptýlenie a sústrediť na konverzáciu.

Sprostredkovať rešpekt prostredníctvom e-mailu tým, že čas, ktorý chcete upraviť svoju správu. Ak posielate nedbalo písomné, mätúcich e-mail, bude príjemca myslieť, že nerešpektujú ju dosť premyslieť vašej komunikácie s ňou.

9. Spätná väzba

Byť schopný primerane dávať a prijímať spätnú väzbu je dôležitý komunikačné zručnosti. Manažéri a vedúci by mali neustále hľadajú spôsoby, ako poskytnúť zamestnancom konštruktívnu spätnú väzbu, a to prostredníctvom e-mailu, telefónnych hovorov alebo týždenné aktualizácie stavu.

Poznámka: Poskytnutie spätnej väzby zahŕňa dávať chválu rovnako – niečo tak jednoduchého, ako hovorí “dobrá práca” alebo “vďaka za starostlivosť o, že” na zamestnanca, môže značne zvýšiť motiváciu.

Rovnako tak by ste mali byť schopní prijať a dokonca aj podporovať, spätnú väzbu od ostatných. Načúvať spätnej väzby ste dostali, spýtajte objasňujúce otázky, ak si nie ste istí, emisie, a usilovať o realizáciu spätnej väzby.

10. výber správneho Medium

Dôležitou komunikačné zručnosti, je jednoducho vedieť, akú formu komunikácie na použitie. Napríklad niektoré vážne rozhovory (prepúšťanie, rezignácia, zmeny platu, atď) sú takmer vždy najlepšie vykonať osobne.

Mali by ste tiež premýšľať o osobe, s ktorou chcete hovoriť, pokiaľ sa jedná o veľmi zaneprázdnený človek (ako svojho šéfa, snáď), možno budete chcieť oznámiť svoje posolstvo prostredníctvom e-mailu. Ľudia ocenia vaše premyslené komunikačné prostriedky a budú s väčšou pravdepodobnosťou pozitívne reagovať na vás.

Ako si vyrobiť vaše zručnosti vyčnievať

Zvýraznenie svoje zručnosti v aplikácii Materiály: zahrnúť zručnosti, ktoré sú najlepšie zodpovedá požiadavkám zamestnávateľa o zamestnanie svoj životopis a sprievodný list.

Show prijímanie nových manažérov máte zručnosti, ktoré potrebujú: Pracovné pohovory poskytnúť príležitosť ukázať manažéra, ktorý máte na verbálne komunikačné zručnosti potrebné k úspechu v práci.

Používať komunikačné zručnosti pri práci: Či už ide o účasť v podniku spoločenskej alebo hovoriť s klientom, budete mať veľa príležitostí, ako ukázať, ako dobre komunikovať.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *