Rezignácia a nerobiť

Posted on

 Rezignácia a nerobiť

Ako by ste mali rezignovať na svoju prácu, keď je čas prejsť na niečo iné? Existujú určité veci, ktoré by ste nemali robiť, keď dáte vo vašej rezignáciu. Tam sú dobré – a nie tak dobrý – spôsoby, ako odstúpiť, ale je to najlepšie zachovať chladnú hlavu a nie spáliť mosty.

Ukončenie zamestnania môže byť volatilné čas. Napríklad nahnevaný zamestnanec môže ukončiť tým, že opustí poznámku na manažéra stola hovorí on alebo ona skončila a nebude späť. Ďalšie zamestnanec mohol hnevať, kričať na šéfa, a vyjsť z dverí. Ani jedna z možností, samozrejme, je to najlepší spôsob, ako odstúpiť, ak to môže pomôcť.

Poznámka : Ponechanie na pozitívne, nie negatívne, poznámka vám dá väčšiu šancu na získanie dobré referencie zamestnania v prípade potreby neskôr.

Zamestnanec, ktorý odstúpi elegantne, dá dva týždne upozornenia, píše zdvorilý rezignácia list, a to vďaka zamestnávateľ za príležitosti, ktoré mali počas svojho pôsobenia v spoločnosti treba si uvedomiť, aj keď on alebo ona sa ďalej.

Rezignácia a nerobiť

Ak chcete skončiť. Takže, zhlboka sa nadýchnite a plánovať dopredu. Tu je to, čo ste mal (a čo by nemal), keď odstúpil zo svojej práce.

Ešte Clean Up počítača.  Dokonca aj keď si dať výpoveď, môže váš zamestnávateľ rozhodnúť, že by malo byť vykonané práve teraz, a tie môžu byť zobrazené dvere. Predtým, než sa obrátiť na vašu rezignáciu, vyčistenie počítača. Zmazať osobné súbory a e-mailové správy, ale uistite sa, že máte kontaktné údaje pre každého musíte zostať v kontakte sa potom, čo ste preč na.

Neklaďte nič na písanie.  Bez ohľadu na to, koľko ste nenávidí svoju prácu, nenávidí svojho šéfa, alebo nenávidieť spoločnosť, nehovor to. Ever. Aj v prípade, Ukončenie je najlepšie kariéry presunúť ste urobil až do tohto bodu, si to pre seba.

Je lepšie byť opatrný svojimi slovami, takže tu je to, čo povedať, kedy ste opustil svoju prácu. Tiež si prečítajte, čo nehovoriť, keď odstúpil. Vaše rezignácia listu budú umiestnené v súbore zamestnanosti, a to môže vrátiť do vás strašiť – aj roky potom, čo rezignoval. To vážne nestojí odvetranie. Ak máte problémy v práci, je vhodnejšie, aby sa s nimi vysporiadať pred odchodom.

Ešte podať oznámenie keď je to možné.  Ak nie je situácia je neudržateľná, čo dvojtýždňovej výpovedná lehota je bežnou praxou, kedy odstúpil. Existuje niekoľko dôvodov, kedy by ste mohli skončiť bez predchádzajúceho upozornenia, ako napríklad v prípade, že ste bol ohrozený alebo sexuálne obťažuje. Ale ak sa tieto dôvody nezodpovedajú aktuálnej situácii a chcete odísť skôr, je vhodné sa opýtať, či si môžete nechať hneď.

Získať podrobnosti.  Keď poviete svojmu šéfovi alebo oddelenia ľudských zdrojov, ktoré ste opúšťa byť istí, získať informácie o zamestnaneckých výhodách a platu ste oprávnení mať, keď odídete. Informovať o pokračujúce zdravotné poistenie prostredníctvom COBRA (konsolidované Omnibus rozpočtu zmierenia zákon), alebo prostredníctvom zdravotného poistenia trhovisko vlády, zber nevyužitú dovolenku a nemocenskú a vedenie, speňaží, alebo prevrátenia 401 (k) alebo inou penzijné pripoistenie.

Nikdy nesmie byť záporná. Keď sa hovorí o svojej rezignácii so spolupracovníkmi, sa snažia zdôrazniť pozitívne a hovoriť o tom, ako má spoločnosť vás prínosom, aj keď je čas ísť ďalej. K dispozícii je v tom, že negatívne nemá zmysel -, že odchádzaš, a chcete odísť v dobrom vzťahu.

Nenechajte chváliť nové zamestnanie.  Dokonca aj keď ste práve najlepší prácu na svete, nie chváliť o tom. Je tam naozaj žiadny zmysel vášho čoskoro-k-byť bývalí kolegovia cíti zle, že odchádzaš? Oni ti chýbať, a máte skvelú prácu ísť do takže sa nemusíte chváliť o tom.

Ešte ponúknuť pomoc.  Ak je to možné, ponúknuť pomoc pri prechode a po ňom. Ponuka nemôže byť prijatý, ale treba si uvedomiť.

Ešte Spýtajte sa na referencie.  Opýtajte sa svojho šéfa a kolegov, ak by boli ochotní dať odkaz. Ak sa dohodnú, spýtajte sa ich, aby vám napísať odporúčania LinkedIn, rovnako ako práve k dispozícii prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky. Budete mať odkaz ako súčasť vášho profilu LinkedIn, čo je skvelé pre vaše budúce hľadanie zamestnania úsilie.

Nezabudnite sa rozlúčiť.  Predtým, než odídete, mať čas poslať správu na rozlúčku spolupracovníkom a dajte im vedieť, že ste prechodom na novú pozíciu, počnúc pri hľadaní zamestnania, odchodu do dôchodku, alebo robiť niečo iné, so svojím životom. Je potrebné poslať e-mail na rozlúčku správu. Uviesť svoje kontaktné údaje, takže môžete zostať v kontakte. Tu je viac informácií o tom, ako sa rozlúčiť s kolegami.

Ešte Napíšte rezignácia Letter.  Je to dobrý nápad napísať formálny rezignáciu list pre vášho súboru zamestnanosti, aj keď odstúpiť e-mailom alebo telefonicky. Nemusíte povedať oveľa viac, ako ste opustil, a keď vaše posledný pracovný deň bude. Ak si nie ste istí, čo na to povedať, skontrolovať tieto vzorky rezignáciu list pre takmer každý rezignácia scenári môžete myslieť – od formálny k úprimnej, aby premiestnenie, návrate do školy a iné osobné rezignáciu situácie.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *