Dôležité Rokovacie zručnosti pre pracovisko úspech

Posted on

Dôležité Rokovacie zručnosti pre pracovisko úspech
Aké sú vyjednávacie schopnosti, a prečo sú dôležité pre zamestnávateľov? Vyjednávanie v pracovnom kontexte je definovaná ako proces kovania dohoda medzi dvoma alebo viacerými stranami, ktorá je vzájomne prijateľné.

Rokovania zvyčajne zahŕňajú nejaký kompromis a-vziať, alebo kompromis medzi oboma stranami. Avšak, dojednanej dohody nemusí nevyhnutne zahŕňať obe strany, ktoré spĺňajú v stredu, pretože jedna zo strán môže mať väčší vplyv ako ostatné.

Rokovania by mohlo mať za následok formálne dohody (alebo zmlúv) alebo môžu poskytovať menej formálne porozumenie (ako v ústnej dohody) o tom, ako problém odstrániť alebo zistiť postup.

Práce, ktoré vyžadujú vyjednávacie schopnosti

Existuje mnoho rôznych pracovných miest, kde sú vyjednávacie schopnosti ocenené vrátane predaja, manažmentu, marketingu, zákaznícky servis, nehnuteľností a práva. Všeobecne však možno povedať, že schopní vyjednať riešenie je prediktor pracovisko úspechu.

Čo zamestnávatelia chcú

Keď ste pohovor s potenciálnym zamestnávateľom, byť pripravený zdieľať príklady vaše vyjednávacie schopnosti, pokiaľ sú nutné pre prácu, pre ktorú ste sa zvažuje. To je dôležité najmä v prípade “silnej vyjednávanie / mediácia zručností” je položka výslovne uvedená v sekcii požiadavky zamestnaní reklamu, na ktorú sa uchádzate.

Pri popisovaní príklady toho, ako ste sa efektívne využiť vyjednávacie schopnosti v minulosti, vysvetliť, ako sa držal štyroch spoločných krokov pri vyjednávaní na pracovisku tým, že odpovede na tieto otázky:

Plánovanie a príprava:  Ako ste sa zhromaždili údaje pre zostavenie svoje puzdro pre úspešné vyjednávanie? Ako ste sa definovať svoje ciele a iných zainteresovaných strán?

Otvorenie diskusie:  Ako ste sa postaviť vzťah a vytvoriť pozitívny tón pre vyjednávanie?

Rokovacie fáza: Ako ste prezentovať svoje argumenty a reagovať na námietky alebo žiadosti o koncesiu?

Záverečnou fázou:  Ako ste sa aj ostatné strany utesniť svoj súhlas? Ktorý z vašich cieľov ste dosiahli? Aké ústupky to urobíte?

Employee-to-zamestnávateľa Rokovania

Po celú dobu svojej kariéry, budete musieť občas jednať so svojím zamestnávateľom alebo nadriadeným. Dokonca aj keď ste spokojní s vašou prácou, v určitom okamihu si uvedomíte, že ste si zaslúži raise, potrebujeme zmenu pracovného procesu, alebo ak chcete trvať dlhší čas prázdnin alebo pracovnej neschopnosti. Typické zamestnanec-to-zamestnávateľa rokovania zahŕňajú:

 • Dohodnutie ponuku plat potom, čo bol vybraný pre nové zamestnanie
 • Vyjednávanie voľno alebo časovanie dovolenku
 • Dojednávania podmienok oddelenia so zamestnávateľom
 • Vyjednávanie pružnejšie pracovnú dobu
 • Kovanie zmluvu o zjednocovací
 • Dojednávaní zmluvy o poradenstvo alebo služby z externých zdrojov

Employee-to-Employee Rokovania

Či už vaša práca vyžaduje tímovú prácu, alebo ste vo vedúcej pozícii, musí byť schopný komunikovať so svojimi rovesníkmi, podriadenými, dohľadu a kolegami. Tu je niekoľko príkladov zamestnanec-to-zamestnanec rokovania:

 • Vyjednávanie role a pracovné zaťaženie v rámci projektového tímu
 • Dohodnutie termínu projektu so svojim nadriadeným
 • Riešenie problémov medziľudských konfliktov

Zamestnanec-to-Third-Party rokovania

V závislosti na vašej práci, môžete byť vyzvaný, aby konštruktívne jednať s ľuďmi mimo vašej firmy či firmy. Ak ste predajca, môže to vyžadovať vyjednávanie priaznivé B2B alebo B2C zmlúv s klientmi. Pokiaľ máte vrátane zodpovednosti, budete musieť zdroje a rokovať s dodávateľmi o úsporných dodávateľských zmlúv. A samozrejme, ak ste právnik alebo koncipientka, vyjednávanie s protiľahlým zástupcom, a súdnym zamestnancom, je samozrejmosťou.

Dokonca aj pracovné miesta, ako je vzdelávanie vyžadujú určitý stupeň, ak nie z rokovania, potom jeho blízkeho príbuzného, ​​sprostredkovanie. Učitelia často štruktúrovať zmluvy učenia so svojimi študentmi. A rodič komunikácia často vyžaduje presvedčivé mediačné zručnosti rovnako. Príklady zamestnanec až ku treťou stranou rokovania zahŕňajú:

 • Vyjednávanie so zákazníkom o cene a podmienkach predaja
 • Vyjednávanie právnu dohodu s protiľahlým advokát
 • Dojednávania zmlúv na služby alebo dodávky s dodávateľmi
 • Sprostredkovanie so študentmi o cieli lekcie plánu
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *