Najlepšie typy letísk pracovné miesta, ktoré dobre zaplatí

Posted on

Najlepšie typy letísk pracovné miesta, ktoré dobre zaplatí

Ak ste fascinovaní leteckú dopravu, teraz zákaznícky servis v rýchlo sa meniacom prostredí, a žije v hlavnom meste, potom budete chcieť, aby zvážila prácu, ktorá by vám umožní prácu na letiskových lokalitách. Nielen, že môže pracovať pre letecké spoločnosti poskytujú príjem stabilný, ale mnoho z týchto pracovných miest dokonca poskytujú bezplatné alebo zľavnené letenky pre zamestnancov. 

Preskúmať niektoré z dostupných najlepších pracovných miest prácu na letisku, pracovných povinností, plat, výhľad práce a najlepších spôsobov, ako nájsť prácu a dostať najal.

Cestovných lístkov / Gate Agent

Cestovných lístkov a brán látky slúžia ako “tvár” z leteckých spoločností, pre ktoré pracujú, ktoré pomáhajú zákazníkom s ich rezervácií letu a pomáhajú riešiť rastúce problémy s detailmi letu a batožinu. Majú overiť identifikáciu cestujúcich, otázka palubné vstupenky, skontrolujte batožinu a priamym odberateľom na bezpečnostných kontrolách a brán pre odlietavajúce lietadla. Cestovných lístkov agenti musí byť schopný postaviť pre dlhé úseky a zdvíhanie ťažkých tašiek a iných kontrolovaných položiek. 

 • Plat: Podľa výboru štatistík práce (BLS), agenti získal mediánovej mzdy vo výške $ 17.90 / hodinu. v máji 2018. Vrchná 10% zarobil $ 31,14 / hod. alebo viac, zatiaľ čo dolných 10% zarobil 11,23 $ / hod. alebo menej.

Zástupca Customer Service

zástupcovi zákazníckeho servisu pre letísk alebo leteckých spoločností reagovať na žiadosti o osobitnej pomoci zo strany cestujúcich cestujúcim pomôcť sledovať stratené batožinu, a poskytovať informácie o službách na letisku a zúčastnenými leteckými spoločnosťami. Môžu byť priradené buď stoly služby zákazníkovi alebo letecké spoločnosti call centier. Riešenie problémov, zručnosti a obratnosť v zaobchádzaní s nespokojných cestujúcich sú požadované v tejto úlohe.

 • Plat : zástupcovia zákaznícky servis získala mediánovej mzdy vo výške $ 16,23 / h. v máji 2018, v súlade s BLS. Najnižšia 10% zarobil približne 10,65 $ / hod., A najvyššia 10% zarobil $ 26,69 / hod. alebo viac.
 • Job Outlook: Podľa BLS, zamestnanie zástupcovia zákazníckeho servisu sa predpokladá rast o 5% od roku 2016 do roku 2026, asi rovnako rýchlo ako priemer pre všetky povolania.

letuška

Letušky privítať pasažierov, ako oni nastúpi letenky, nasmerovať ich na svoje miesta, a dohliadať na umiestnenie príručnej batožiny. Po komunikácii s pozemným personálom, aby sa ubezpečil, že všetci cestujúci boli prehliadnutému, že preskúma bezpečnostné protokoly a uistite sa, že cestujúci sú v súlade s leteckými predpismi. Oni tiež kľud nervové alebo stresovaní cestujúci, konflikty Vyriešiť počas letu, a podávať jedlo a nápoje. Flexibilita je potrebná v tejto úlohe, pretože letušky sú často požaduje, aby plány práce variabilné a môžu byť priradené k jednodňových rokmi.

Stávať letuška môže byť skvelú kariéru voľbou pre energické, zákaznícky servis-orientované jednotlivcov, ktorí nechcú pokračovať vysokoškolské vzdelanie. Zvyčajne je vyžadovaný iba maturitu; letecké spoločnosti poskytovať špecializované odbornej príprave na certifikáciu Federal Aviation Administration (FAA).

 • Plat: Stredná ročný plat pre letušky bolo 56.000 $ v máji 2018. Najmenej 10% zarobil asi 28.950 $, a najvyššie 10% zarobil $ 80.870 a viac.
 • Job Outlook: Podľa BLS, zamestnanosť letušiek sa predpokladá rast o 10% od roku 2016 do roku 2026, rýchlejšie, než je priemer pre všetky povolania.

Lietadiel a avioniky zariadení mechanik a techník

opravami lietadiel, mechaniky a vykonávať plánovanej údržby lietadiel. Oni diagnostikovať mechanické alebo elektrické problémy, identifikovať a výmenu chybných dielov, bezpečnostné revízie zoznamy, problémy s dokumentmi a záznamy o údržbe aktualizácie. Avionics technici testovať elektronické prístroje pomocou obvodu testerov, osciloskopy a voltmetre, interpretácii testovacích letových dát Získajú diagnostikovať závady a problémy s výkonom. Oni tiež zostaviť komponenty, ako sú napríklad elektrické ovládanie a rozvodných krabíc a inštaláciu softvéru.

 • Plat : Stredná ročný plat pre mechaniky lietadiel a servisných technikov bolo 63.060 $ v máji 2018. Najmenej 10% zarobil približne 36.760 $, a najvyššie 10% zarobil $ 97.820 a viac. Stredná ročné mzdy pre avioniky technikov bola o niečo vyššia: $ 64.140 v máji 2018. Najmenej 10% zarobil okolo $ 39.940, a najvyššie 10% zarobil $ 94.710 a viac.
 • Job Outlook: BLS uvádza, že celková zamestnanosť lietadiel a avioniky mechanikov a technikov sa očakáva rast o 5% od roku 2016 do roku 2026, asi rovnako rýchlo ako priemer pre všetky povolania.

Letecký dispečer

Riadiaci letovej prevádzky držte vysoko špecializované pozície, musí absolvovať rozsiahle technické školenia, aby presne sledovať aktivitu vzduchu a diktovať cesty k zaisteniu bezpečnej leteckej dopravy. Kontrolujú pozemnú prevádzku na letiskách, ako aj dohliadať na vzlet a pristátie lietadiel. Riadiaci letovej prevádzky komunikujú s pilotmi o počasí a stability ovzdušia podmienok pre ich trás. Oni používajú radar, počítače alebo vizuálne referencie monitorovať a riadiť pohyb lietadla na oblohe a pozemnú prevádzku na letiskách. Riadiaci letovej prevádzky musí pracovať dobre pod tlakom a rýchlo myslieť, ako nastanú problémy.

 • Plat: Stredná ročný plat pre dispečerov riadenia letovej prevádzky bolo 124.540 $ v máji 2018. Najmenej 10% zarobil asi 68.090 $, a najvyššie 10% zarobil $ 178.650 alebo viac.
 • Job Outlook: Podľa BLS, zamestnanie riadiacich letovej prevádzky sa predpokladá rast o 3% od roku 2016 do roku 2026, pomalšie ako v priemere za všetkých profesií.

Airfield Operations Specialist

Pristávacia plocha operácie špecialisti zaisťujú bezpečný vzlet a pristátie komerčných a vojenských lietadiel. Ich každodenné povinnosti zahŕňajú nadväzovanie kontaktov medzi riadením letovej prevádzky a pracovníkov údržby, s použitím letiskové pristávacie a navigačné pomôcky odoslaním lietadiel. Oni tiež implementovať bezpečnostné postupy letiskových a monitorovať a udržiavať letové záznamy.

 • Plat: Medián hodinovej mzdy za letiskové operácie špecialistov bola 25,10 $ v máji 2018. Najmenej 10% zarobil $ 13.35 / hodinu, a najvyššie 10% priemeru okolo 44,10 $ / hod ..

Transportation Security Officer

Podľa amerického Úradu pre bezpečnosť dopravy, bezpečnosť dopravy úradníci vykonávajú bezpečnostné kontroly cestujúcich, batožiny a nákladu na letiskách, aby sa zabránilo akejkoľvek smrtiacou alebo nebezpečné predmety pred transportom do lietadla. 

Dopravné bezpečnostné dôstojníci sú zbehlí v zabezpečovacej techniky operačnom ako röntgenové prístroje a pokročilé zobrazovacie technológie pri skríningu kontrolné stanovište. Musí mať silné komunikačné zručnosti, ako aj schopnosť pracovať s cestujúcimi z rôznych prostredí.

 • Plat : Podľa BLS, bezpečnosť dopravy triediče získal strednej hodinovú mzdu vo výške $ 20.13 / hodinu. v máji 2018. Najmenej 10% zarobil približne 16,66 $ / hod., a najvyššia 10% zarobil okolo 23,65 $ / hod.

Letecká manipulácia s inšpektorom 

Letecká manipulácia s orgánmi dohľadu dohliada letiskového pozemné posádky na nakládku, vykládku, zabezpečenia a staging lietadlá nákladu a batožiny. Musí mať dobrú znalosť logiky a matematických výpočtov, pretože sú potrebné na určenie lietadla ťažiska a koordinovať bezpečnom uloženie nákladu. Môžu byť tiež vyzvané, aby slúžil na letových posádok, zvládnuť nákladov za letu, a krátkych cestujúcich o núdzových a bezpečnostných postupov. 

 • Plat: Airline manipulácia s nákladom dohľadu získal strednej hodinovú mzdu vo výške $ 23,37 / h. v máji 2018. Najmenej 10% zarobil približne 16,00 $ / hod. Najvyššia 10% zarobil $ 41.09 alebo viac.

pilot

Letecká spoločnosť a obchodné piloti vzlietnuť, lietať, a pozemkov lietadlá alebo vrtuľníky nasledujúcich prísne pravidlá stanovené Federal Aviation Administration. K ich povinnostiam patrí hodnotenie stavu lietadla pred a po každom lete, stanovenie jeho váhy a váhové limity, a overenie, že jeho hladiny paliva sú dostatočné. Piloti tiež priebežne kontrolovať a reagovať na meniace sa poveternostné podmienky a komunikovať letové plány a vývoj na riadenie letovej prevádzky.

 • Plat: Stredná ročná mzda pilotov, copilots a palubného inžiniera bolo 140.340 $ v máji 2018. Najmenej 10% zarobil menej ako 65.690 $, a najvyššie 10% zarobil viac ako 208.000 $. Stredná ročné mzdy pre komerčné pilotov bolo 82.240 $ v máji 2018. Najmenej 10% zarobil asi 44.660 $, a najvyššie 10% zarobil viac ako 160.480 $.
 • Job Outlook: Celková zamestnanosť leteniek a dopravných pilotov sa predpokladá rast o 4% od roku 2016 do roku 2026, pomalšie ako v priemere za všetkých profesií.

Jedlo Pracovníci v službách

Pracovníci stravovacích služieb prevádzkovať reštaurácie a ústupky potravín na letisku. Oni variť a pripravovať položky menu, obrázky police, počkajte na zákazníkov alebo prijímanie objednávok, autobusové tabuľky vyčistiť reštaurácie a kuchynské priestory, fungujú registre, a prijímať platby. 

 • Plat: Medián hodinovej mzdy pre potraviny a nápoje v službách a súvisiacich pracovníkov bol $ 10.45 / hr. v máji 2018. Najmenej 10% zarobil menej ako $ 8,34 / h., a najvyššia 10% zarobil viac ako 14,26 $ / hod.
 • Job Outlook: Celková zamestnanosť potravín a nápojov v službách a súvisiacich pracovníkov sa predpokladá rast o 14% od roku 2016 do roku 2026, rýchlejšie, než je priemer pre všetky povolania. 

Maloobchodné tržby Pracovníci

Široká škála maloobchodu, odevného a darčekových predajní sa objavili na mnohých letiskách, ako big-name predajcovia sa snažia upútať pozornosť a podnikanie cestujúcich s časom na ich rukách. Maloobchodné tržby pracovníci akciovej police a kiosky, zorganizujeme displeja, odporúčania make produktov pre zákazníkov a predajný proces. 

 • Plat: Medián hodinovej mzdy pre maloobchodné predajcov bol $ 11,63 / h. v máji 2018. Najmenej 10% zarobil menej ako $ 8,85 / h., a najvyššia 10% zarobil viac ako 19,96 $ / hod.
 • Job Outlook: Celková zamestnanosť maloobchodných predajných pracovníkov sa predpokladá rast o 2% od roku 2016 do roku 2026, pomalšie ako v priemere za všetkých profesií.

Invalidný vozík transport a ľudia Movers

Letisko najímať zamestnancov na pomoc postihnutých cestujúcich pohybovať okolo letiska a prístupových rovín sa. Prevádzkovatelia invalidných vozíkov stretnúť patróny a dopraviť ich na az letiska brán. Iniciátori ľudí pracovať dopravných prostriedkov do transportných jednotlivca alebo malej skupiny cestujúcich. 

 • Plat: Niekedy sa označuje ako letisko pre cestujúcich asistentov, transportéry priemere okolo 11,00 $ / hod. podľa Glassdoor.com, ale môže značne zarobiť tipy, zvlášť v prípade, že vzťah so zákazníkmi. 

Kde nájsť výpisy práce

Airlines propagovať svoju prácu na rôznych miestach. Nájsť pracovné príležitosti, navštívte sekciu zamestnanosti leteckých spoločností a letísk webových stránok nájsť aktuálne výpisy. Môžete tiež vyhľadávať kľúčové slová ako “letecké” alebo “letisko” hore pracovných miestach, ako Indeed.com. U niektorých pracovných miest, rovnako ako tie, ktoré sa Transportation Security Administration (TSA), môžete sa obrátiť priamo na náboru webových stránkach. 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *