Ako si vybrať najlepší Resume formáte

Posted on

 Ako si vybrať najlepší Resume formáte


Čo ste urobil si vlastný prieskum a zvolil najvhodnejší typ obnovenia pre začatie práce a vaše skúsenosti, zručnosti a úspechy. Ale to je len prvý krok pri vytváraní profesijný životopis, ktorý dostane manažéra pozornosť.

Tipy pre výber najlepšie štýl pre váš životopis

Ak chcete svoj životopis svah nad konkurenciou, máte viac možností urobiť. Napríklad to, čo je najlepšie písmo pre použitie vo vašom životopise? Ako veľký (alebo malé), by mala byť vaša písmo? By ste mali používať hrubou kurzívou započítať svoje podkapitol, pracovné zaradenie a ďalšie funkcie? Je kreatívny životopis dobrý nápad – a ak áno, ako kreatívne by ste mali dostať?

Poznať svoje publikum

Pri písaní životopisu, prvá vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, je vaše publikum. Ak ste odoslaním svoje prihlášky on-line, to znamená vytvorenie životopisu, ktorý je ľahko čitateľný pre oba najímanie manažérov a kandidátskych sledovacích systémov (ATS).

Všeobecne možno povedať, že je to zlý nápad, aby sa príliš ozdobný. Neštandardné fonty, nadmerná formátovanie a ďalšie ozdobné prvky nebude robiť to cez ATS, a môže mať za následok poškodenými alebo nečitateľný životopisu z hľadiska personálneho osobu na druhom konci.

Ďalej je to dobrý nápad, poznať kultúru organizácie ste dvoril. Tradičných odvetví, ako sú financie budú pravdepodobne mračiť na kreatívne životopis, zatiaľ čo reklamné alebo dizajnové firmy by sa mohli prijať s zmysel pre estetiku. (Opäť: je to len stojí za to riziko, ak ste odovzdanie vášho životopisu osobne či priamo ku kontaktu v e-maile niečo, čo prechádza on-line procesu žiadosti by mali byť čo najviac normované.).

Keep It Simple

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je dôležité, aby formátovanie na svoj životopis jednoduchý. Po prvé, opäť mnoho pokračuje najprv prečítať kandidátskymi sledovacích systémov, ktoré nie sú ľudia. Tieto systémy fungujú najlepšie, keď číta skôr než obyčajný text ozdobný formátovania. Ak je sledovanie žiadateľ systém nevie čítať svoj životopis, manažéra môže len vyhodiť.
Je tiež dôležité, aby manažéra, aby bolo možné ľahko čítať svoj životopis. Bude čítať základné čitateľné fonty ako Arial, Verdana, Calibri a Times New Roman vám zaistí svoj životopis.

Pri výbere písma pre svoj životopis, veľkosť písma by mala byť medzi 10 a 12, aby bolo možné čitateľnosti. To môže cítiť lákavé, aby sa písmo na svojom životopise veľmi malý, takže môže obsahovať viac informácií o každé pracovné miesto, a ešte mať svoj životopis fit na jednej stránke. Avšak, odolať nutkaniu – malé písmo je zle čitateľné, čo nakoniec poraziť účel vášho životopisu je.

Váš životopis by mal byť tiež vytlačené v čiernej a bielej, nie vo farbe. Ostatné farby sú spravidla rušivo pre manažéra.

Máte určitú flexibilitu vo svojich sekcii hlavičky. Môžete urobiť to trochu väčšie a / alebo tučné písmo.

Mali by ste tiež svoje meno (v hornej časti vášho životopisu) stáť pri. Môžete si vytvoriť svoj názov o niečo väčšie, a možno aj tučné, podčiarknuté alebo kurzívu ju.

Byť dôsledný

Nenechajte byť konzistentné vo svojej formátovania. Napríklad, ak ste tučne nadpis jeden úsek, tučne ich všetky. Ak ste zdôraznil, názov spoločnosti, uistite sa, že ostatní sú podčiarknuté rovnako.

Tiež, nie nadužívaniu veľkých písmen, tučné, kurzíva, podčiarknutie alebo iné zdôrazňujúce funkcie. Opäť platí, že základný funguje najlepšie.

Kedy Buďte tvoriví

Obvykle by ste mali použiť čitateľný, tlačové písmo, napríklad Times New Roman, Arial alebo Calibri. Avšak, ak sa vzťahujú na pozíciu v grafickom dizajne alebo reklamy (kde rozloženie životopis a návrh by mohol byť súčasťou vášho hodnotenia), zamestnávatelia by mohol byť otvorený pre alternatívne fonty, farby, a dokonca aj netradičných životopisov.

Avšak, bez ohľadu na to, uistite sa, že font zvolíte, je čitateľný pre manažéra. A myslím, veľmi starostlivo pred použitím alternatívneho písma. Uistite sa, že to nebude bolieť vaše šance na získanie zamestnania. Ak viete, že každý, kto pracuje vo firme, zvážte pýtať im svoje myšlienky pred odoslaním netradičný životopis, alebo životopis s kreatívne fontom alebo farbou.

Ako si vybrať písmo

Nižšie nájdete dva spôsoby, ako vybrať písmo a veľkosť písma pre svoj životopis.

Možnosť 1:

  • Vyberte písmo a veľkosť písma zo zoznamu v hornej časti dokumentu predtým, než začnete písať životopis.

Možnosť 2:

  • Zadajte svoj životopis.
  • Zvýrazniť životopis.
  • Buď vyberte písmo z pop-up okná (kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte “Font”) alebo vyberte písmo zo zoznamu v hornej časti dokumentu.
  • Vyberte veľkosť písma, ktorú chcete použiť rovnakým spôsobom.

Potvrdí Váš výber písma

Potom, čo ste vybrali písmo a veľkosť písma, je vždy múdre vytlačiť a pozrieť sa na kópiu vášho životopisu. Ako budete čítať, spýtajte sa sami seba: Je to životopis jednoduché prehľadať? Pokiaľ máte mžourat čítať, alebo zistí, že písmo zdá stiesnený, vyberte iné písmo alebo zvoliť väčšiu veľkosť pre vaše písmo.

V prípade, že stránka vyzerá veľmi rušné a mätúce – napríklad, ak existuje príliš veľa slov, tučný, kurzíva a podčiarknuté – vytvoriť štýl vášho životopisu jednoduchšie.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *