En Devam Format Nasıl Seçilir

Posted on

 En Devam Format Nasıl Seçilir


Eğer araştırma yapmış ve iş açılması ve deneyiminiz, beceri ve başarıları için en iyi özgeçmiş türü seçtiniz. Ama bu işe yöneticinin dikkatini alacak profesyonel özgeçmiş oluşturma sadece ilk adım.

Özgeçmiş İçin En İyi Stil seçimi için ipuçları

rekabet yukarıda özgeçmişin yükselişi yapmak için, yapmak için daha fazla seçenek var. Örneğin, özgeçmişinizi kullanılacak en iyi yazı nedir? Yazı tipi ne kadar büyük (veya küçük) olmalıdır? Eğer Alt başlıklarınızı, iş başlıkları ve diğer özellikleri yola kalın ve italik kullanmalı mıyım? Yaratıcı bir özgeçmiş iyi bir fikir mi – ve eğer öyleyse, sen ne kadar yaratıcı almak gerekir?

Kitleyi bilin

Bir özgeçmiş yazarken, akılda tutulması gereken ilk şey, seyircileriniz. Eğer çevrimiçi başvuru yapıyorsanız, bu işe yöneticileri ve başvuru izleme sistemleri (ATS) her ikisi için okunması kolay bir özgeçmiş oluşturmak anlamına gelir.

Genel olarak konuşursak, çok süslü olsun kötü bir fikirdir. Standart olmayan yazı tipleri, aşırı biçimlendirme ve diğer dekoratif unsurlar ATS aracılığıyla yapmaz ve diğer ucunda İK kişi açısından bir bozuk veya okunamaz CV sonuçlanabilir.

Dahası, bu kur yaptığınız kuruluşla kültürünü tanımak için iyi bir fikirdir. reklam veya tasarım firmaları da estetik duygusu ile alınabilir ederken finans gibi geleneksel endüstriler olasılıkla, yaratıcı özgeçmiş konuda kaşlarını olacaktır. (. Tekrar: şahsen veya doğrudan mümkün olduğunca standardize edilmelidir gibi çevrimiçi bir uygulama sürecinden geçer bir kişinin e-posta Anything Özgeçmişinizi sevk ediyorlar eğer sadece değer risk.)

Basit Tutun

O özgeçmişin basit biçimlendirme tutmak önemlidir birkaç nedeni vardır. Her şeyden önce, yine birçok özgeçmiş ilk başvuran izleme sistemleri, değil insanlar tarafından tarafından okunur. Basit metin yerine fantezi biçimlendirmeyi okurken bu sistemlerin en iyi şekilde çalışır. Bir başvuru takip sistemi özgeçmişini okuyamıyorsanız, işe alma yöneticisi sadece bunu bile verebilirim.
İşe alma yöneticisi kolayca özgeçmişini okumak mümkün için de çok önemlidir. Size Özgeçmişinizi sağlayacaktır Arial, Verdana, Calibri ve Times New Roman gibi temel, okunabilir yazı okunacaktır.

CV’nizi için bir yazı tipi seçerken, yazı tipi boyutu okunabilmesi için izin vermek, 10 ve 12 arasında olmalıdır. Bu Özgeçmişinizde yazı çok küçük hale getirmek için cazip hissedebilirsiniz, bu yüzden her iş hakkında daha fazla bilgiye yer ve hala tek bir sayfada devam uyum olabilir. Ancak bu güdüsünden – küçücük bir yazı sonuçta Özgeçmişinizi en amacının dışına, hangi okumak zordur.

Özgeçmişiniz ayrıca değil renkte, siyah beyaz basılmış olmalıdır. Diğer renkler genelde bir işe alma yöneticisi dikkatini dağıttığı edilmektedir.

Eğer bölüm başlıklarındaki bazı esnekliğe sahip. Bu biraz daha büyük ve / veya kalın yapabilirsiniz.

Ayrıca (özgeçmişinizi üstte) isim yapmak durmalıdır. Sen, senin adın biraz daha büyük ve belki de kalın yapmak altı çizili veya italik olabilir.

Tutarlı ol

Biçimlendirmenize içinde tutarlı olması etmeyin. Örneğin, kalın bir bölüm başlığı varsa, hepsini cesur. Eğer bir şirket adı altını, diğerleri de altı çizilmiştir emin olun.

Ayrıca, aşırı büyük harf, kalın, italik, altı çizili veya başka vurgulayan özellikleri yoktur. Yine, temel iyi çalışır.

Yaratıcı Get Ne Zaman

Genellikle, bu tür Times New Roman, Arial veya Calibri olarak okunabilir, baskı yazı kullanmalıdır. Eğer (özgeçmiş düzeni ve tasarım değerlendirmenin bir parçası olabilir) grafik tasarım ya da reklam bir pozisyona başvuruyorsanız Ancak, işverenler alternatif yazı tipleri, renkler ve hatta geleneksel olmayan özgeçmişler açık olabilir.

Ancak, ne olursa olsun yapmak ne emin seçtiğiniz yazı tipi bir işe alma yöneticisi için okunabilir. Ve alternatif yazı kullanmadan önce çok dikkatlice düşünün. o işi alma şansınızı zarar vermeyecek emin olun. CIA’de çalışan herkes biliyorsanız, geleneksel olmayan bir özgeçmiş veya yaratıcı bir yazı ya da renkli bir özgeçmiş göndermeden önce onlara düşüncelerini soran düşünün.

Nasıl Yazı Seç

Özgeçmişinizi için bir yazı tipi ve yazı tipi boyutunu seçmek için iki yoldan için aşağıdaki metni okuyun.

Seçenek 1:

  • Eğer özgeçmiş yazmadan önce belgenizin üst kısmındaki listeden bir yazı tipi ve yazı tipi boyutunu seçin.

Seçenek 2:

  • Özgeçmişinizi yazın.
  • Özgeçmişinizi vurgulayın.
  • Ya pop-up pencereden yazı tipini seçin (sağ tıklayın ve “Yazı” nı seçin) veya dokümanın üst kısmındaki listeden yazı tipini seçin.
  • Aynı şekilde kullanmak istediğiniz yazı tipi boyutunu seçin.

Kişisel Yazı Seçim Onaylanması

Eğer bir yazı ve yazı tipi boyutunu seçtikten sonra, çıktısını alıp Özgeçmişinizin bir kopyasına bakmak her zaman akıllıca olacaktır. Okuduğunuz gibi, kendinize sorun: Bu özgeçmiş taramak kolay mı? Okumak veya yazı sıkışık göründüğünü bulmak için şaşı varsa, farklı bir yazı tipi seçebilir veya yazı tipi için büyük bir boyut seçin.

Orada, italik kalın sürü kelime vardır ve altı çizili örneğin eğer – – Özgeçmişinizi tarzı basit hale sayfa çok yoğun ve karmaşık görünüyorsa.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *