Najlepšie veľkosť a typ písma pre životopisov

Posted on

Najlepšie veľkosť a typ písma pre životopisov

Keď píšete svoj životopis, váš font voľba záleží. Je dôležité rozhodnúť sa pre základné písmo – vybrať ten, ktorý obaja najímanie manažérov a systémy riadenia Žalobca môže ľahko prečítať. Váš životopis nie je miesto na použitie ťažko čitateľné kurzíva, rukopis štýlu, alebo kaligrafie písma.

Prečo Obnoviť Font Voľba záleží?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo je dôležité, aby sa písmo na svoj životopis jednoduchý. Po prvé, mnoho z nich sú prečítané sledovacích systémov žiadateľa, a nie ľudia. Tieto systémy fungujú najlepšie, čítanie textu, skôr než fantázia formátovanie.

Poznámka : Nie je to len stroje, ktoré využívajú ľahko čitateľný text – ľudské oko je tiež jednoduchšie.

Nerobia veľkosť príliš malá

Uľahčujú najímanie manažérov a potenciálnych anketárov prečítať celý svoj životopis. Zvoliť veľkosť písma, ktorá je medzi 10 a 12. To zaistí, že nikto nemá mžourat čítať cez všetky informácie o tomto dôležitom dokumente. Zamestnávanie manažéri a personalisti zvyčajne trávia sekúnd pohľadom na každom životopis pred prechodom do “áno” alebo “nie” hromadu. Urob si svoj životopis ťažké čítať, a vy by ste mohli skončiť prichádzajú o príležitosť, ktorá by bola ideálna pre vás.

Najlepšie Type Resume Font Použitie

Základné bookprint fonty ako Arial, Verdana, Calibri a Times New Roman dobre fungovať. Avšak, ak sa vzťahujú na pozíciu v grafickom dizajne alebo reklamy (kde rozloženie životopis a návrh by mohol byť súčasťou vášho hodnotenia), zamestnávatelia by mohol byť otvorený pre alternatívne písma.

Môžete si vytvoriť oddiel hlavičky o niečo väčšie alebo tučne. A nezabudnite, o biele miesto, taky. Udržujte bočné okraje štandardnú šírku.

Urob si svoj názov vyniknúť. Vaše meno (ktorý by mal byť umiestnený v hornej časti vášho životopisu), môže byť o niečo väčší.

Byť dôsledný

Nezneužívajte písmená, tučné, kurzíva, podčiarknutie alebo iné zdôrazňujúce funkcie. Opäť platí, že základný funguje najlepšie. Nenechajte byť konzistentné vo svojej formátovania.

Napríklad, ak ste tučne nadpis jeden úsek, tučne ich všetky. Uistite sa, že všetky vaše bullet body sú odsadené o rovnakú sumu, a to zarovnanie a riadkovanie v celom je konzistentné.

Ako si vybrať písmo

Vyberte písmo zo zoznamu v hornej časti dokumentu predtým, než začnete písať svoj životopis.

OR:

  • Zadajte svoj životopis.
  • Zvýrazniť životopis.
  • Buď vyberte písmo z pop-up okná alebo vyberte písmo zo zoznamu v hornej časti dokumentu.
  • Vyberte veľkosť písma, ktorú chcete použiť rovnakým spôsobom.

Potvrdí Váš výber písma

Zamestnávanie manažéri môžu čítať svoj životopis na obrazovke, ale je to tiež celkom pravdepodobné, že budú vytlačiť kópiu vášho životopisu. Takže potom, čo ste vybrali písmo a veľkosť písma, to je vždy múdre vytlačiť kópiu vášho životopisu.

Tip : Pozrite sa na vytlačenom životopis, aby zistil, či je to jednoduché skenovanie pomocou. Pokiaľ máte mžourat čítať, alebo nájsť písmo zdá stiesnený, zvoliť iný alebo zvoliť väčšiu veľkosť.

Zrátané a podčiarknuté: Chcete niekoho, kto vidí svoj životopis, aby bolo možné ho ľahko čitateľné.

Ak môžete prečítať dokument sami, a vy nepoužívate novinkou písma (napríklad Comic Sans, centrum rukopisu písmo, atď), pravdepodobne ste urobili dobrú voľbu.

Ďalšie Resume štýl Tipy

  • Byť dôsledný. Váš životopis, motivačný list a ďalšie aplikačné materiály by mali vyzerať, že sú súčasťou rovnakého balíka. Vyberte rovnaké písmo v celom, a robiť konzistentné rozhodovať o veľkosti písma, šírka okraje a formátovanie.
  • Nechápte fantázie. Až na niekoľko výnimiek (napríklad grafický dizajn a reklamné pracovných miest, ako je uvedené vyššie), je to najlepšie, aby svoj životopis jednoduchý. Creative pokračuje môžu odkladať manažéra … alebo uviaznuť v systéme sledovania žiadateľa a nikdy z neho robí človeka HR osoba. Pamätajte: cieľom je zapôsobiť na čitateľa so svojimi schopnosťami a skúsenosťami, nie volieb svoj životopis štýlu.
  • Usilovať sa o jednu stránku? Nenechajte vyladiť svoju veľkosť písma pre splnenie svojho cieľa. Písať životopis nie je ako písanie eseje v škole. Nemôžete vŕzgať pod plotom tým, že vaše písmo väčšie alebo menšie. Navyše dĺžka životopisu je menej dôležitá ako obsah životopis. Vždy sa môžete vytvoriť jednu stránku verziu si rozdávať pri vytváraní sietí udalosti a veľtrhy pracovných príležitostí, a udržať dlhšia verzia na iné účely hľadania zamestnania.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *