5 Sociálna zručnosti na pracovisku úspech

Posted on

5 Sociálna zručnosti na pracovisku úspech

Aké sú sociálne zručnosti, a prečo sú nevyhnutné pre pracoviská úspech? Sociálne schopnosti, nazývané aj “interpersonálne zručnosti”, sú tie, ktoré používame k interakcii a komunikácii s ostatnými ľuďmi. Tieto zručnosti zahŕňajú ako verbálnej zručnosti (Ako budete hovoriť s ostatnými ľuďmi) ​​a neverbálne zručnosti (vaša reč tela, gestá a očný kontakt).

Prečo zamestnávatelia Hodnota sociálnych zručností

Sociálne zručnosti sú dôležité soft skills – osobné vlastnosti (na rozdiel od profesionálnych tvrdých zručností získaných prostredníctvom vzdelávania, odbornej prípravy, alebo pracovné skúsenosti), ktoré sú kľúčom k interakcii dobre s ostatnými. Takmer každá práca vyžaduje sociálne zručnosti. Ak pracujete v tíme, musíte byť schopní sa dostať spolu s ostatnými. Ak pracujete s klientmi, je potrebné pozorne načúvať ich otázky a obavy. Ak ste správca, budete vyzvaní, aby motivovať zamestnancov.

Poznámka : Aj keď vaša práca nevyžaduje interakciu s inými ľuďmi moc, stále musíte mať niekoľko sociálne zručnosti komunikovať so svojim zamestnávateľom a kolegami.

Vzhľadom k tomu, sociálne zručnosti sú tak dôležité, takmer každý zamestnávateľ hľadá uchádzačov o zamestnanie s týmito kompetencií. Je preto dôležité, aby vám ukázať, že máte silné sociálne zručnosti vo svoj životopis, sprievodný list a dotazník.

Tu je zoznam piatich najväčších sociálnych zručností, ktoré zamestnávatelia hľadajú kandidátov na zamestnanie. Tiež sa pozrite na nasledujúce tipy, ako preukázať, že máte sociálne zručnosti v celom svojom hľadaní zamestnania.

Top 5 Sociálna zručnosti

1. Empatia

Empatia je veľmi dôležitá zručnosť. Ak chcete komunikovať aj s ostatnými, musíte byť schopní pochopiť, ako sa cíti. Empatia je obzvlášť dôležité pri rokovaní s klientmi, ktorí k vám prichádzajú s otázky či problémy. Musíte vyjadriť skutočný záujem o ich problémoch, rovnako ako pomoc pri ich riešení.

2. Spolupráca

Spolupráca je obzvlášť dôležité, keď budete pracovať v tíme, kde budete musieť spolupracovať s ostatnými na dosiahnutie spoločného cieľa. Avšak, aj keď nepracujú v tíme, spolupráca je stále nutné pri týchto príležitostiach, kedy budete požiadaní o spolupracovať s kolegami, aby prispelo k dosiahnutiu cieľov vašej organizácie.

3. Verbálna a písomná komunikácia

Verbálna komunikácia je schopnosť vyjadrovať sami pomocou jednoduchý jazyk, ktorý môžu ostatní rozumieť. Budete potrebovať pevné verbálne komunikačné schopnosti, kedykoľvek budete hovoriť s ostatnými osobne alebo po telefóne. Písomná komunikácia prichádza do hry, keď píšete e-mail, text, list, správu alebo prezentáciu – tu sú potrebné vhodné gramatika, hláskovanie a formát.

4. počúvanie

Ďalšou dôležitou komunikačné zručnosti, ktorý vám pomôže komunikovať s ostatnými dobre počúva. Musíte byť schopní starostlivo počúvať, čo vám váš zamestnávateľ povie k tomu, aby to, čo vaši kolegovia hovoria, na schôdzi, a od toho, čo vaši zamestnanci sa opýtať teba. Musíte počúvať obavy zákazníkov, a vyjadriť im, že ste im rozumel. Ľudia reagujú dobre s ostatnými, keď majú pocit, že sú počuť.

5. Neverbálna komunikácia

Kým verbálnej komunikácie je dôležitá zručnosť, takže je neverbálnej komunikácie. Prostredníctvom svojho tela jazyka, očný kontakt, a výrazy tváre, môžete vyjadriť, že ste empatická osoba, ktorá starostlivo načúva ostatným.

Ako ukázať svoju sociálnu prahy Pri hľadaní práce

Pokúsiť sa preukázať, že máte všetky tieto sociálnych zručností v celom procese hľadania zamestnania. Po prvé, uistite sa, že začleniť slová sociálne zručnosti tu diskutovaných ( “empatie”, “spolupráca”, “ústne i písomnej komunikácie,” “počúvať”, “neverbálnej komunikácie”) do svojho životopisu. Dobrá miesta na užívanie týchto kľúčových slov sú vo vašej pracovnej histórii alebo vo svojom súhrne životopis (ak máte).

Po druhé, môžete použiť tieto slová vo svojom sprievodnom liste. V tele Vášho listu, spomenúť jednu alebo dve z týchto zručností, ktoré poskytujú konkrétne príklady, kedy ste ich preukázaná v práci.

Po tretie, môžete použiť tieto zručnosti slová v rozhovore. Uistite sa, že máte aspoň jeden príklad za dobu, po ktorú využitej každý z piatich najlepších schopností sú tu uvedené. Samozrejme, že každá práca bude vyžadovať rôzne zručnosti a skúsenosti, preto si pozorne prečítať popis práce a zamerať sa na zručnosti uvedené zamestnávateľom.

Tip : Rozhovory tiež poskytujú perfektný fórum preukázať svoje interpersonálne schopnosti.

Uistite sa, že používať neverbálnej komunikácie, ktorá prenáša svoj záujem o rozhovor, zamestnávateľa a prácu. Hovorte jasne a starostlivo načúvať otázky žiadaný. Zobrazovanie týchto interpersonálne zručnosti osobne je to najlepší spôsob, ako presvedčiť zamestnávateľa, že máte, čo je potrebné, aby vyniklo v pozícii oni ponúkajú.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *