Čo treba zahrnúť do životopis Skúsenosti sekcie

Posted on

Čo treba zahrnúť do životopis Skúsenosti sekcie

Keď píšete životopis sekcie pokračovať zážitok poskytuje podrobné informácie o vašej pracovnej histórii. To je skutočný srdcom vášho životopisu a viac rokov ste boli zamestnaní, tým viac rozhodnutia bude musieť urobiť o tom, čo patrí a čo nechať vypnúť v tejto sekcii.

Čo je v cene vo Skúsenosti sekcie životopis

Táto časť vášho životopisu je miesto, kde sa zamestnávatelia pozrieť sa, aké úlohy a názvy úloh, ktoré ste držal v minulosti, poskytuje im informatívny obraz o vašej kariéry oblúka.

V ideálnom prípade chcete, aby časť skúsenosť svoj životopis ukázať rast. V priebehu svojej doterajšej kariéry, ste takmer určite pridáva schopnosti, skúsenosti a zodpovednosť. Táto časť bude zameraná ako ste vyvinuli ako kandidáta, ako aj poskytnutie pocitu, že ste ambiciózny človek, ktorý sa stále učí.

Tip: Ak vaše kariéra vzala nejaké zvraty, to môže dať pauzu, ale nebojte sa, i kľukatá cesta môže ukázať rast.

Niektoré z najsilnejších kandidátov sú tí, ktorí pridali zručnosti v iných, zdanlivo nesúvisiacich odborov. Je to všetko o tom, ako budete prezentovať informácie. Je to tiež v poriadku vynechať pracovných miest, ktoré sa nezmestia príbeh sa snažíte povedať manažéra.

Písanie Experience oddiel

Zoznam spoločnostiam ste pracovali pre, dáta zamestnanie, pozície ste držal, a stručné opisy svojich pracovných povinností, obohatené s kľúčovými slovami a vylepšených s odrážkami kvantifikovateľných výsledkov.

Táto práca história je obvykle uvedený v obrátenom chronologickom poradí, počnúc svojom súčasnom zamestnaní a pracovné späť v čase. Stáže, brigády a brigády, okrem stálych pozícií, to všetko môže byť zahrnuté do tejto časti svojho životopisu.

Nemusíte zahrnúť každú prácu, ktorú ste v držbe, a to najmä ak máte niekoľkoročné skúsenosti alebo ste pracoval v nesúvisiacich odborov. Zamestnanci entry-level, ktorí nemajú veľa on-the-job skúsenosti, by mal zahŕňať všetky možné prácu s dôrazom na zručnosti, ktoré zodpovedajú výpis úloh.

Ale akonáhle ste pracoval viac ako 10 rokov, možno zistíte, že niektoré z vašich predchádzajúcich pracovných miest sú menej dôležité pre vašu kariéru. tieto pozície si môžete nechať vypnúť, alebo sa zoskupujú skoršie skúsenosti vo veľmi skrátenej podobe na konci životopisu. Tu sú dva príklady toho, ako skoro môže byť pracovný miesta uvedené na svojom životopise:

  • Dodatočné skúsenosti zahŕňajú maloobchodnej predajnej pracovných miest na Barryho Books (20xx-20xx), Cindy Odevy (20xx-20xx) a servírka na muffiny a viac (20XX-20XX).
  • Dodatočné skúsenosti zahŕňajú skoré role v spoločnosti ABC a spoločnosti XYZ.

Koľko Experience do zoznamu

Typicky, životopis bude obsahovať informácie o vašich posledných 10 až 15 rokov skúseností. Po tomto časovom období, nemusíte zahŕňať jej podrobnosti, ak sa pozície sú relevantné pre aktuálne kariéry.

V niektorých odvetviach, vrátane praxe, ktorá siaha viac ako 10 alebo 15 rokov môže skutočne ublížiť kandidátov. Napríklad v tech, vrátane úloh, ktoré sa zameriavali na starších, zastaraných technológií by mohol robiť kandidátom vyzerajú uviazol v minulosti, a to aj v prípade, že si udržiava svoje zručnosti aktuálne.

Písanie Resume náplň práce

Pre každú spoločnosť pracujete, budete chcieť, aby váš titul, meno a umiestnení spoločnosti, leta ste zamestnaní a krátke zhrnutie svojich povinností a úspechy.

Zabrániť tomu, aby chybu na púhy výpočet úloh. Ak chcete použiť túto časť upozorniť na svoje schopnosti a úspechy. Použite resumé akcie slová a zamerať sa na preukázanie, že ste pomohol spoločnosti riešiť svoje problémy a dosiahnuť svoje ciele; bonusové body, ak môžete tak urobiť s znakom dolára pripojený. Tieto zvýraznené úspechy budú “pop” na strane, keď sa od seba oddeliť pomocou guľky z opisov svojich pracovných povinností. Je to tiež múdra stratégia tučne dolára postáv, rastové percentách alebo iných kľúčových úspechov.

Obnoví Experience oddiele príkladov

Tu sú dva príklady toho, ako napísať životopis skúsenosti úseky.

Vzorka One : Jedná sa o uchádzačov o zamestnanie entry-level. Tu, namiesto použitia hlavičky “Professional Experience”, možno použiť širšiu titulok “Skúsenosť Najzaujímavejšie” – čo umožňuje začlenenie popisu nedávnej vysokoškolské vzdelávanie:

skúsenosti Highlights

University of Washington, Seattle, WA
Študent  ~ Environmental Science (9 / 20XX 6 / 20xx)
úspešne dokončená komplexné štúdium v oblasti vedy o životnom prostredí, ktorým sa pevný základ pre kariéru v oblasti obnovy životného prostredia. Kľúčovým ročníkovú prácu v cene: Environmentálne biológie, geológie a pôdy, Air Pollution Meteorológia, Waste Technology Liečba a ekológie. stáže :

  • Acme Environmental Consulting  (jar 20xx): honovanie odborné znalosti v oblasti odberu vzoriek pôdy, dokumentáciu a vzťahov s klientmi v priebehu praxe so zavedenou environmentálne poradenskú firmu.
  • Hamilton Mine Rehabilitation Project  (jeseň 20xx Winter 20XX): Pod vedením fakulty poradcu Dr Sarah Rose, sa zúčastnilo 1,4 milióna $ rekultivačnou projekt, kultivovať ortuti kontaminovaných ťažobné polia.

Sequoia a Kings Canyon National Park Service, California
Park Guide / Trail robotník  (Summers 20xx a 20xx)
Za predpokladu, prírodné obohacovanie a dielne pod vedením parku prehliadky pre návštevníkov parku; zabezpečené včasné údržbu tratí a zariadení parku.

  • Rehired založený na osvedčené tímovej práce, pracovnú morálku, a vynikajúce služby zákazníkom.
  • Hral kľúčovú úlohu pri obnove 18 míľ divočiny chodník zničená počas požiarov.

Vzorka Two : Jedná sa o ukážku pracovné skúsenosti časť napísaná pre tech pracovníkom. Všimnite si, že je posilnená použitím stručný opis technických proficiencies uchádzača. Uvidíte tiež, ako je súčasná pozícia kandidáta písaný používať prítomný čas, zatiaľ čo jej predchádzajúce pozície zamestnáva minulom čase.

Profesionálne skúsenosti

ABC Tech Innovation, Syracuse, NY
Software Programátor  (9 / 20XX do súčasnosti)
kľúčové technológie Clarion, C ++, Visual Basic, operačné systémy Windows Server
slúžiť ako tímové vedenie pre vývoj softvérových aplikácií v Clarion. Inštaláciu a konfiguráciu testovacích prostredí, riešenie problémov návrhu, a radca klientom pri inštalácii aktualizácie systémov. Poskytujú priebežné hodnotenie softvérových funkcií. Kľúčové úspechy :

  • Koordinovať a viesť vývojové tímy dokončenie na čas nového softvéru na trh v náročnom  3-mesačné
  • Navrhnutý a predstavoval dobre prijímané klientmi tréningové dielne v novej využitia softvéru.

XYZ Tech Solutions, Syracuse, NY
C ++ Programátor  (7 / 20XX 8 / 20xx)
základných technológií : Python, C ++, Java, PHP
dostane na palubu s cieľom zlepšiť výkon platformy a odozvy a rozsahu systémov pre použitie klienta v rámci agilné programovacie prostredie. Kľúčové úspechy :

  • Rozvinuté nové testy proces, ktorý  zníži čas softvér rollout o 35%.
  • Zvolí Development Director trénovať nových zamestnancov v rámci pracovných postupov špecifických firemných.

To sú len dva príklady efektívnych stratégií pre štruktúrovanie sekciu “Experience” vášho životopisu: existuje mnoho spôsobov, ako môžete prezentovať informácie o každé pracovné miesto. Šablóna životopis môže pomôcť vás k výberu dizajn, ktorý pracuje pre vás.

Bez ohľadu na štýl a formu si vyberiete, uistite sa, aby boli v súlade. Ak používate zarážky popísať svoj posledný pozíciu, mali by ste používať zarážky popisovať každú pozíciu, ktorú majú v držbe. Ak máte roky ste pracoval zarovnaný doľava na jedno pracovné miesto, uistite sa, že ste z toho, že rovnaký zarovnanie každej pozície sú uvedené v sekcii.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *