Bir Devam Deneyim Bölüm ne dahil etmek için

Posted on

Bir Devam Deneyim Bölüm ne dahil etmek için

Bir özgeçmiş yazarken, özgeçmiş deneyimi bölüm istihdam geçmişi hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Bu Özgeçmişinizi gerçek kalbidir ve istihdam edilmiştir yıl daha fazla kararları bu bölümde kapalı bırakmak ne dahil etmek ve hangi hakkında yapmak zorunda kalacaktır.

Ne Özgeçmiş Deneyimi Bölüm Dahil

işverenler geçmişte tuttum hangi işleri ve iş unvanları görmek bakacağız nerede Özgeçmişinizi bu bölümü kariyer ark bilgilendirici bir resim sağlayarak vardır.

İdeal olarak, öz geçmişine deneyimi bölümü büyümesini göstermek istiyorum. Kariyerinizin boyunca şu ana kadar, neredeyse kesinlikle beceri, tecrübe ve sorumluluk ekledik. Bu bölüm aynı zamanda her zaman öğreniyor iddialı insansın duygusu sağlayan bir aday olarak geliştirdik nasıl vurgular.

İpucu: kariyer yolu bazı katlanmış ve döner almıştır, bu Durakladığınızda verebilir, ama merak etmeyin; Hatta bir zikzaklı yol büyüme gösterebilir.

En güçlü adaylar diğer bazı görünüşte ilişkisiz alanlarda becerilerini ekledik edenlerdir. Bu bilgi sunmak konusunda hepsi bu. Bu işe yöneticisi anlatmaya çalışıyorsanız hikaye uymaz işler bırakmak da iyi.

Deneyim Bölüm Yazma

Eğer istihdam tarihleri ​​için çalışmış şirketleri listeleyin, pozisyonlar sen düzenlenen ve anahtar kelimeler ile zenginleştirilmiş ve ölçülebilir başarılarının madde işaretli listeler ile geliştirilmiş iş sorumlulukları, kısa açıklamaları.

Bu iş geçmişi, genellikle mevcut işle birlikte başlayan ve zaman içinde geriye çalışan ters kronolojik sırayla sunulmuştur. Stajlar, yaz işleri ve geçici işler, kalıcı pozisyonlarda ek olarak, tüm Özgeçmişinizi bu bölümünde dahil edilebilir.

Sen deneyimi birkaç yıl var veya ilgisiz alanlarda çalışmış, özellikle eğer bulunduğunuz tüm işi dahil etmek gerekmez. iş listelemeyle eşleşmesi becerileri vurgularken işbaşında çok deneyime sahip olmayan giriş seviyesi çalışanları, mümkün olan her işi içermelidir.

Birden fazla 10 yıl çalışmış bir kez Ancak sizin de daha önceki işlerin bazıları kariyeriniz daha az alakalı olduğunu görebilirsiniz. Özgeçmişinizin sonunda çok budanmış biçimde bir araya önceki deneyim bu pozisyonları dışında bırakırsanız veya grup olabilir. İşte işler Özgeçmişinizde listelenebilir ne kadar erken iki örnek:

  • Ek deneyim Barry’nin Books (20XX-20XX), Cindy Giyim Mağazası (20XX-20XX) de perakende satış işleri içerir ve kekler ve Diğer (20XX-20XX) garsonluk.
  • Ek deneyim ABC Company ve XYZ firmasında erken rolleri içerir.

Ne Kadar Deneyim Listeye

Tipik olarak, bir özgeçmiş deneyimi en son 10 ila 15 yıl hakkında bilgi sahibi olur. Bu süre ötesinde, pozisyonları mevcut kariyerine alakalı olmadığı sürece ayrıntıları da gerek yoktur.

aslında adayları zarar veremez geri fazla 10 veya 15 yıl büyük deneyim dahil olmak üzere bazı sektörlerde. Örneğin, onların becerilerini güncel muhafaza ettik bile, aday geçmişte takılıp görünmesi olabilir yaşlı, eskimiş teknolojilere odaklanmış işler dahil teknoloji, içinde.

Devam İş Açıklamaları Yazma

Eğer çalışmış olduğunuz her şirket için, size başlık, şirketin adını ve konumunu, sen kullanıldı yıl, ve sorumlulukları ve başarıları kısa bir özetini sunmak isteyeceksiniz.

basitçe listeleme görevlerin hata yapmaktan kaçının. Sen yeteneklerini ve başarılarını vurgulamak için bu bölümü kullanmak istiyorum. devam ettirme işlemi kelimeleri kullanın ve şirketin sorunları çözmek ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduğunu gösteren odaklanmak; bonus puan Ekli dolar işareti olan bunu eğer. Eğer iş sorumlulukları açıklamalarından, mermiler kullanarak, bunları ayırmak eğer bu vurgulanan başarılar sayfasında “pop” olacaktır. Ayrıca kalın dolar rakamlarına, büyüme yüzdeleri veya başka bir önemli başarıları için akıllı bir strateji.

Tecrübe Bölüm Örnekler Devam

İşte özgeçmiş deneyimi bölümleri yazmak için nasıl iki örnektir.

Numune Tek : Bu giriş seviyesi iş aday içindir. Burada, yerine başlığını kullanarak “Mesleki Deneyim,” bir daha geniş başlık “Deneyim öne çıkanlar” kullanabilirsiniz – yeni üniversite eğitiminin açıklanmasıyla dahil edilmesini sağlar:

Deneyim Özeti

Washington, Seattle, WA Üniversitesi
Öğrenci  ~ Çevre Bilimi (9 / 20XX 6 / 20XX)
Başarıyla çevre restorasyon kariyer için sağlam zemin hazırlamakta, çevre bilimi çalışmanın kapsamlı kursu tamamladı. Anahtar kurs dahil: Çevre Biyoloji, Jeoloji ve Topraklar, Hava Kirliliği Meteoroloji, Atık Arıtma Teknolojisi ve Ekoloji. Stajlar :

  • Acme Çevre Danışmanlık  (Bahar 20XX): Kurulan çevre danışmanlık firması ile staj sırasında toprak örneklemesi, dokümantasyon ve istemci ilişkilerinde Honlanmış uzmanlığı.
  • Hamilton Mine Rehabilitasyon Projesi  (20XX, Kış 20XX Fall): fakülte danışmanı Dr. Sarah Rose yönetimi altında, cıva kirlenmiş maden alanını kurtarmak için $ 1,4 milyon ıslah projesi katıldı.

Sequoia and Kings Canyon National Park Service, Kaliforniya
Park Rehberi / Trail Labourer  (Summers 20XX ve 20XX)
doğa zenginleştirme atölyeleri ve park ziyaretçileri için led parkı turları Sağlanan; yollar ve park tesislerinin zamanında bakım sağlanmalıdır.

  • Rehired kanıtlanmış takım çalışması, iş ahlakı ve müşteri hizmetleri mükemmellik dayalı.
  • orman yangınları sırasında yıkılan 18 millik vahşi iz geri anahtar rol oynamıştır.

Numune İki : Bu teknoloji profesyoneli için yazılmış örnek bir iş deneyimi bölümdür. O adayın teknik yeterliliklerinin kısa bir açıklama kullanılarak güçlendirilmiş unutmayın. Onun önceki pozisyon geçmiş zaman istihdam ederken Ayrıca, adayın geçerli konumu şimdiki zaman kullanılarak yazılmıştır göreceksiniz.

Profesyonel deneyim

ABC Tech Yenilik, Syracuse, NY
Yazılım Programcı  (9 / 20XX Günümüze)
Çekirdek Technologies : Clarion’u, C ++, Visual Basic, Windows Server işletim sistemleri
Clarion yazılım uygulama geliştirme için takım kurşun gibi servis edin. Yükleme ve test ortamları yapılandırmak, tasarım sorunlarını gidermek ve sistem yükseltmeleri yükleyerek müşterilerine mentorluk. Yazılım işlevlerinin devam değerlendirmesini sağlayın. Anahtar Başarılar :

  • Koordineli ve led geliştirme ekipleri zorlu içinde yeni yazılım lansman zamanında tamamlama  3 aylık
  • Tasarlanan ve yeni yazılım kullanımında iyi alan müşteri eğitim atölyeleri sundu.

XYZ Tech Solutions, Syracuse, NY
C ++ Programcı  (7 / 20XX 8 / 20XX kadar)
Çekirdek teknolojilerin : Python, C ++, Java, PHP
çevik programlama ortamında istemci kullanımı için bir platform performansını ve yanıt verme ve ölçek sistemlerini geliştirmek için gemide getirdi. Anahtar Başarılar :

  • Geliştirilen yeni test süreci  % 35 oranında yazılım bölmesine kadar süreyi azalttı.
  • şirkete özel çalışma prosedürlerinde yeni işe yetiştirmek geliştirme müdürü tarafından seçilir.

Bunlar Özgeçmişinizin “Deneyim” bölümüne yapılandırılmasında etkin stratejilerin sadece iki örnek: Eğer her iş hakkında bilgi sunabilirim birçok yolu vardır. Bir özgeçmiş şablonu sizin için çalışan bir tasarım seçme yolunda yön yardımcı olabilir.

Ne olursa olsun stili ve seçtiğiniz biçimi, tutarlı olmak için emin olun. Lütfen en son konumunu tanımlamak için madde işaretleri kullanıyorsanız, size tuttu her pozisyon tanımlamak için madde işaretleri kullanmalıdır. Eğer tek bir iş için sola hizalanmış çalıştı yıl varsa, bölümünde listelenen her pozisyon için aynı hizalama uyduğundan emin olun.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *