Jak wybrać najlepszy Resume Format

Posted on

 Jak wybrać najlepszy Resume Format


Zrobiłeś swoje badania i wybiera najlepszy rodzaj CV na otwarcie pracy i swojego doświadczenia, umiejętności i osiągnięć. Ale to dopiero pierwszy krok w tworzeniu profesjonalnego CV, które dostanie menedżerowi uwagę.

Porady dla Wybór najlepszy styl na swoje CV

Aby dokonać podstawę wznowienia nad konkurencją, masz więcej możliwości do podjęcia. Na przykład, co jest najlepszym Czcionka używana w CV? Jak duża (lub mała) powinien być czcionka? Trzeba zastosować pogrubienie i kursywa, aby ustawić swoje podtytułów, tytuły pracy, a inne funkcje? Jest to twórczy życiorys dobry pomysł – a jeśli tak, to w jaki sposób twórczy powinien dostać?

Know Your Audience

Podczas pisania CV, pierwszą rzeczą, aby pamiętać, jest publiczność. Jeśli przesyłasz swoją aplikację on-line, to znaczy tworzenia CV, który jest czytelny zarówno dla zatrudniania menedżerów i system śledzenia aplikacji (ATS).

Ogólnie rzecz biorąc, jest to zły pomysł, aby uzyskać zbyt fantazyjne. Niestandardowe czcionki, nadmierne formatowanie i inne elementy dekoracyjne nie będzie go przez ATS, i może spowodować nieczytelny lub nieczytelne CV z perspektywy osoby HR na drugim końcu.

Ponadto, jest to dobry pomysł, aby poznać kulturę organizacji jesteś zaloty. Tradycyjnych branżach, takich jak finanse prawdopodobnie boczyć na kreatywnym CV, a firmy reklamowe lub projekt może zostać podjęta z zmysł estetyczny. (Znów: to tylko warto ryzykować jeśli przekazanie CV osobiście lub bezpośrednio do kontaktu email Wszystko, co przechodzi przez proces aplikacji on-line powinny być możliwie najbardziej standardowe.).

Nie komplikuj

Istnieje kilka powodów, dla których ważne jest, aby zachować formatowanie na swoje CV proste. Przede wszystkim jeszcze raz, wiele CV są najpierw czytane przez system śledzenia aplikacji, a nie przez ludzi. Systemy te działają najlepiej, gdy czyta prosty tekst, a nie fantazyjny formatowania. Jeśli system śledzenia wnioskodawca nie może czytać swoje CV, kierownik wynajmu może po prostu ją wyrzucić.
Jest to również ważne dla menedżera zatrudniania, aby móc łatwo odczytać swoje CV. Podstawowe, czytelne czcionki, takie jak Arial, Verdana, Calibri i Times New Roman zapewni Ci swoje CV zostanie odczytany.

Przy wybieraniu czcionki na swoim życiorysie, rozmiar czcionki powinien wynosić między 10 a 12, aby umożliwić czytelności. To może czuć się kuszące, aby czcionki w CV bardzo mały, więc można podać więcej informacji na temat każdego zadania, a nadal mają swoje CV mieści się na jednej stronie. Jednak oprzeć się tej pokusie – malutka czcionka jest trudny do odczytania, które ostatecznie pokonać swoje CV za cel.

Twoje CV powinno być również drukowane w czerni i bieli, a nie w kolorze. Inne kolory są na ogół rozpraszać na menedżerowi.

Masz pewną elastyczność w nagłówkach sekcji. Można zrobić to trochę większy i / lub pogrubioną czcionką.

Należy również sprawdzić swoją nazwę (na górze CV) stanąć na. można dokonać nazwa nieco większe, a może pogrubienie, podkreślenie, kursywę lub go.

Bądź konsekwentny

Czy być konsekwentnym w swoim formatowania. Na przykład, jeśli pogrubiony nagłówek jedna sekcja, pogrubienie je wszystkie. Jeśli podkreślają nazwę firmy, należy upewnić się, że inni są podkreślone również.

Ponadto, nie nadużywać wielkich liter, pogrubienie, kursywa, podkreślenie, lub inne cechy podkreślające. Znowu podstawowy działa najlepiej.

Kiedy Twórz

Zazwyczaj należy stosować czytelne czcionki druku, takie jak Times New Roman, Arial lub Calibri. Jednakże, jeśli ubiegasz się o stanowisko w projektowaniu graficznym lub reklamy (gdzie układ CV i konstrukcja może być częścią oceny), pracodawcy mogą być otwarte do alternatywnych czcionek, kolorów, a nawet nietradycyjnych odezwie.

Jednak bez względu na to, upewnij się, że czcionki wyboru jest czytelny dla menedżerowi. I że bardzo uważnie przed użyciem alternatywnego czcionki. Upewnij się, że nie będzie bolało swoje szanse na uzyskanie pracy. Jeśli znasz kogoś, kto pracuje w firmie, należy rozważyć zadając im swoje myśli przed złożeniem nietradycyjnych CV lub CV z twórczego czcionki i koloru.

Jak wybrać czcionkę

Czytaj poniżej dwa sposoby, aby wybrać czcionkę i rozmiar czcionki dla CV.

Opcja 1:

  • Wybierz czcionkę i jej rozmiar z listy w górnej części dokumentu przed rozpoczęciem pisania CV.

Opcja 2:

  • Wpisz swoje CV.
  • Podświetlić CV.
  • Albo wybrać czcionkę z okna pop-up (prawy przycisk myszy, a następnie wybrać opcję „Czcionka”) lub wybrać czcionkę z listy w górnej części dokumentu.
  • Wybierz rozmiar czcionki, której chcesz używać w taki sam sposób.

Potwierdzający Wybór czcionki

Po wybraniu czcionki i jej rozmiar, jest zawsze mądry, aby wydrukować i spojrzeć na kopię swojego CV. Jak można przeczytać, należy zadać sobie pytanie: Czy to resume łatwe skanowanie przez? Jeśli masz zeza czytać, albo okaże się, że czcionki pojawia ciasny, wybrać inną czcionkę lub wybrać większy rozmiar dla czcionki.

Jeśli strona wygląda bardzo zajęty i kłopotliwe – na przykład, jeśli istnieje zbyt wiele słów pogrubione, kursywą, i podkreślił – sprawiają, że styl CV prostsze.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *