Ako sa vrátiť do práce po prerušení kariéry

Posted on

Ako sa vrátiť do práce po prerušení kariéry

Nech už je váš prerušenie kariéry bolo plánované , alebo neplánované, návrate do pracovného procesu po predĺžené obdobie ďaleko môže byť náročné. Niektoré náborář a najímanie manažérov budú rozumieť asi rokov od grind od deviatich do piatich, ale iní môžu cítiť úzkosť o najímanie vás. A s časom od pracovných síl, svoje zručnosti-spolu s životopis a rozhovor zručnosti -may potrebujú aktualizáciu. To môže byť ťažké cítiť sebaisto a kvalifikované, taky.

Zahltení? Nervózny? Nebuďte: Tu je návod, ako mať úspešný pri hľadaní zamestnania a prechodu späť do zamestnania po dovolenke.

Tipy pre získanie späť do pracovného procesu po prestávke v kariére

Zhodnotiť svoju prácu chce & potrieb

Nepoužívajte len ponoriť sa do vyhľadávania na pracovné miesto webových stránkach . Namiesto toho, aby čas, aby zvážila, čo chcete: aký typ práce bude plniť a potešujúce? A chceš vrátiť do úlohy, ako je tá, ktorú ste mali pred opustil pracovnej sily, alebo chcete vyskúšať niečo trochu inak? Pozrime sa, čo by ste chceli dostať z práce, a prečo (okrem finančných dôvodov) máte záujem pracovať znova. Udržujte svoje potreby na pamäti, príliš: či už ide o mzdové požiadavky, pružnú pracovnú dobu, alebo čokoľvek iného. Urobte si zoznam “must-podmienky” pre ďalšiu prácu.

Plus, premýšľať o prestávke kariéry alebo voľno . Ste sa naučil nové zručnosti, dobrovoľník, kto bočné ruch , alebo vziať tried? Dokonca aj keď ste neboli aktívne pracuje, môže mať pozoruhodné úspechy spomenúť počas pohovoru alebo pridať do svojho životopisu.

Re-Learn Your Priemysel a siete

Ak to bolo celkom dlho, pretože ste pracovali, budete pravdepodobne musieť refamiliarize sa s vašou priemyslu a pracovných príležitostí v ňom. Niektoré možné kroky, aby sa:

  • Výskum svoj odbor: stráviť nejaký čas na Glassdoor.com , výskum spoločnosti a svoj priemysel. Možno vás bude zaujímať predovšetkým zistiť rozsah platov pre role, ktoré sú pre vás zaujímavé. Tu je viac informácií o tom, ako výskumných spoločností pre-rozhovor .
  • Sieť : Reach out s bývalými kolegami, aby vedeli, že ste návrate do pracovného procesu. Nielen, že môžete získať potenciálny pracovné vodiče, ale tieto kontakty môžu byť tiež môcť aktualizovať na najnovšie priemysel Outlook veľkých hráčov, nový žargón, atď Požiadajte svojich pripojenia pre radu a tipy na získanie späť do pracovného procesu.
  • Zúčastnite sa konferencie a informačné rozhovory: Nastavenie nejaké neformálne informačné rozhovory môžu tiež pomôže cítiť up-to-aktuálne informácie o vašom odvetví. To vám pomôže udržať vaše referencie svieži počas pohovorov. Konferencia môže tiež pomôcť dostať až na rýchlosť , rovnako ako príležitosť rozšíriť svoje siete. Dokonca účasť v LinkedIn Group týkajúce sa vášho oboru vám môže pomôcť dostať späť do drážky.

Osviežte svoje zručnosti

Počas svojho odvetvia výskumu, môžete zistiť, že je tu úplne nový svet žargónu. Nové programy môžu zásadné. Alebo snáď nástroje sú rovnaké, ale je to proste už nejaký čas, pretože ste ich použili. Osviežiť svoje zručnosti predtým, než idete von z rozhovorov alebo vyslať sprievodných listov, to vám pomôže cítiť istejšie ako kandidáta. Tu je niekoľko nápadov:

  • Dobrovoľná práca: Aj keď je to nesúvisí svojom odbore, dobrovoľníctvo v pravidelných intervaloch môže vám znovu zvyknutí na štruktúrovanom prostredí, ktoré zamestnávatelia chceli vidieť. Bonus, ak vaše dobrovoľníctva stavia alebo tvrdí, zručnosti , aby sa potenciálni zamestnávatelia chcú vidieť v kandidátov.
  • Triedy: Ak existujú nové produkty alebo dostupné programy, ktoré nie sú oboznámení Vášho želania, to by mohlo mať zmysel, aby triedu. To by mohlo byť in-osobne Samozrejme, alebo on-line konzultácie. Potom, čo ste zvládli nové zručnosti, môžete zahrnúť do časti kvalifikácie na svojom životopise .
  • Bulletiny, podcasty, atď.: Do určitej miery, možno nebudete potrebovať nové zručnosti. Niektoré polia nie sú rýchlo meniť. Môže to byť len, že je potrebné pripomínať si ako priemysel stavebných prác, či už to znamená listoval starými učebnicami, ktoré sa zúčastňujú konferencie, alebo začne čítať denné správy priemyslu, počúvať podcasty, prihlásiť k odberu spravodajcov, atď.

Praktické Voľné miesta Skills

Ako je to dlho, čo ste naposledy uchádzal o prácu? Ak je to ťažké si spomenúť, pravdepodobne budete musieť aktualizovať svoj životopis . (A možno váš LinkedIn profil , taky!) Ako ste si aktualizovať svoj životopis, zvážiť rozhodli pre funkčnú verziu , skôr než chronologický jeden -to môže pomôcť de-zdôrazniť medzery vo vašej pracovnej histórii.

Budete tiež chcieť praktizovať dopytovania príliš to znamená prezeranie odpovede na najčastejšie otázky rozhovor a montážou je oblečenie rozhovor . Navyše, pozrite sa na tieto tipy pre odpovedanie na otázky rozhovor o tom, že bez práce spolu s tým, ako vysvetľovať rozdiel v zamestnanosti na svojom životopise .

Vysvetliť svoj prerušenie kariéry, ale udržať ju Brief

Ak ste mali dlhú pauzu, budete pravdepodobne musieť prerokovať v rámci sprievodný list, ako aj počas rozhovorov . Bez ohľadu na to, aké sú vaše dôvodom pre predĺžené voľno z pracovných síl, aby sa vaše vysvetlenie stručné. Jednoduchá veta bude robiť. To skúsiť, “Strávil som čas starostlivosť o chorého príbuzného,” alebo “Bolo dôležité, aby som bol doma so svojím dieťaťom až do materskej školy,” “Bol som dobrovoľníctvo v oblasti bezdomovectva charity pričom účtovníctva tried,” alebo “strávil som v posledných niekoľkých rokoch cestovanie po celom svete, pracoval na svojich jazykových znalostí.”

Nech už je Váš dôvod k odlúčeniu, sa snaží páliť ju k niečomu krátkom-a návrat ku konverzácii na prácu, ktorú ste urobil pred svojho času preč. Vaše pracovné skúsenosti stále relevantné, aj keď nejaký čas uplynul od tej doby ste získali túto skúsenosť.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *