Ako si vyrobiť vlastné voľbu povolania, keď ste Nerozhodný

Posted on

Ako si vyrobiť vlastné voľbu povolania, keď ste Nerozhodný

S tisíckami možností, ako budete sa rozhodli pre kariéru  , ktorá je pre vás tá pravá? Ak nemáte žiadnu predstavu, čo chcete robiť, úloha môže zdať neprekonateľné. Našťastie to nie je. Nasledovať organizovaný proces, a budete zvýšiť svoje šance na rozhodovanie dobrý.

posúdiť sami

Než budete môcť vybrať ten správny kariéru, musíte sa naučiť o sebe. Vaše hodnoty, záujmy, mäkké zručnosti a schopnosti, v kombinácii s vašej osobnosti typu, aby niektoré profesie dobrou voľbou pre vás a ďalšie úplne nevhodné.

Používať nástroje sebahodnoteniakariéra testy  zhromažďovať informácie o svojich vlastností a následne vytvorí zoznam profesií, ktoré sú dobrou voľbou na ich základe. Niektorí ľudia rozhodnú pre prácu s  kariérnym poradcom  alebo ďalšími odborníkmi profesionálneho rozvoja, ktoré im môžu pomôcť orientovať tento proces.

Urobte si zoznam povolaní Preskúmať

Pravdepodobne máte niekoľko zoznamov profesií pred vami v tomto bode-generovaného každý z nástrojov sebahodnotenia, ktoré ste použili. Ak chcete udržať si organizovaný, mali by ste skombinovať do jedného hlavného zoznamu.

Po prvé, pohľad na kariéru, ktoré sa objavujú na niekoľkých zoznamoch a kopírovať ich do prázdnej stránky. Titul je “Occupations preskúmať.” Vaša sebahodnotenie  je uvedené, že sú dobrou voľbou pre vás na základe niekoľkých svojich vlastností, takže sú určite stojí za preskúmanie.

Ďalej nájsť žiadne zamestnanie na zoznamoch, ktoré sa páči vám. Môžu byť kariéry viete niečo o a chcú ďalej skúmať. Tiež zahŕňajú profesie, o ktorých ste moc neviem. Možno sa niečo neočakávané.

Preskúmať povolania na zozname

V tomto bode, budete nadšení vám podarilo zúžiť zoznam až na iba 10 až 20 variantov. Teraz môžete získať niektoré základné informácie o každej z povolania na zozname.

Nájsť opisy práce a vzdelávania, odbornej prípravy a požiadavky na udeľovanie licencií v publikovaných zdrojov. Dozvedieť sa o takejto možnosti postupu. Použiť vládne vyrábaný informácií o trhu práce  získať údaje o príjmoch a výhľad práce.

Vytvorenie “užší zoznam”

Teraz máte viac informácií jazyku zúžiť svoj zoznam ešte viac. Na čo ste sa naučili od svojho výskumu doteraz založený, začať eliminovať kariéry nechcete pokračovať ďalej. Tie by mali skončiť s dvoma až piatimi zamestnaniach na vašej “krátky zoznam”.

Ak sú vaše dôvody pre hľadanie kariéru neprijateľný sú neobchodovateľné, kríž je z vášho zoznamu. Odstrániť všetko, s povinnosťami, ktoré nemajú apelovať na vás. Eliminovať kariéry, ktoré majú slabé pracovné výhľady . Zbaviť akékoľvek zamestnanie, ak ste schopní alebo ochotní plniť vzdelávacie či iné požiadavky, alebo ak vám chýbajú niektoré z mäkkých zručností potrebných k úspechu v ňom.

Správanie Informačné Rozhovory

Keď máte len pár povolania zostali na svojom zozname, začať robiť hlbší prieskum. Zariadiť, aby stretnúť s ľuďmi, ktorí pracujú v profesiách, v ktorých vás zaujíma. Môžu poskytnúť prvej ruky znalosti o kariére na svojom krátkom zozname. Prístup k sieti, vrátane LinkedIn, nájsť ľudí, s ktorými majú tieto informačné rozhovory.

Vytvorte si voľbe povolania

Napokon, potom, čo robil celý svoj výskum, ste pravdepodobne pripravení, aby vaša voľba. Vyberte si povolanie, ktoré si myslíte, že vám prinesie najväčšie uspokojenie na základe všetkých informácií, ktoré ste zhromaždili. Uvedomujeme si, že máte povolené urobiť do ďalšieho obdobia, ak si to rozmyslíte o svojom výbere v každom okamihu vo svojom živote. Mnoho ľudí zmeniť svoje kariéry aspoň niekoľkokrát.

určenie cieľov

Akonáhle sa rozhodnete, identifikovať svoje dlhodobé a krátkodobé ciele . To pomáha zmapovať kurz smerom nakoniec pristátie prácu vo zvolenom odbore. Dlhodobé ciele zvyčajne trvá asi tri až päť rokov dosiahnuť, zatiaľ čo vy môžete zvyčajne plniť krátkodobé ciele na šesť mesiacov až tri roky.

Nechajte výskum ste urobili o požadované vzdelanie a odbornej prípravy bude vašou sprievodcom. Ak nechcete mať všetky detaily, urobiť nejaké ďalší výskum. Akonáhle budete mať všetky potrebné informácie, nastaviť svoje ciele. Príkladom dlhodobým cieľom bude dokončiť svoje vzdelanie a odbornú prípravu. Krátkodobé ciele patrí vzťahujúce sa na vysokú školu kvalifikácia, ďalších vzdelávacích programov a stáží.

Napísať akčný plán Kariéra

Dať dohromady  kariéru akčného plánu písomný dokument, ktorý stanovuje všetky kroky, budete musieť vziať na dosiahnutie svojich cieľov. Ber to ako cestovnú mapu, ktorá vás z bodu A do bodu B, potom C a D. zapíšte všetky vaše krátkodobé a dlhodobé ciele a kroky, budete musieť vziať na dosah každej z nich. Zahŕňať všetky očakávané prekážky, ktoré by mohli stáť v ceste k dosiahnutiu svojich cieľov-a spôsoby, ako je možné prekonať.

To môže znieť ako veľa práce, a je to. Ale je to oveľa jednoduchšie nadviazať kariéru, keď viete, čo chcete. Týmito krokmi čoskoro vám ušetrí veľa boja a neistoty v dlhodobom horizonte.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *