Najrýchlejšie rastúce úlohy pre vysokoškolákov

Posted on

Najrýchlejšie rastúce úlohy pre vysokoškolákov

Jedná sa o najrýchlejšie rastúce profesií, ktoré vyžadujú bakalársky titul, podľa Spojených štátov Bureau of Labor Statistics (BLS). BLS predpovedá, že zamestnanosť v týchto desiatich kariére porastie rýchlejšie, medzi rokmi 2014 a 2024, ako všetkých ostatných profesií, ktoré vyžadujú rovnakú úroveň vzdelania.

Nevoľte povolania, ktorý je založený výlučne na svojom pracovnom výhľade . Zatiaľ čo jeho vystúpenie na tento alebo iný najlepší zoznam kariéry môže znamenať, že sa sľubnou budúcnosťou, existujú aj iné veci, aby zvážila. Kariéru musí byť dobrý zápas pre vás. Naučte sa všetko, čo môžete o profesijnej oblasti od skúmania dôkladne. Prečítať popis práce a viesť informačné rozhovory s ľuďmi, ktorí pracujú v tejto oblasti. Uistite sa, že to bude naplňujúce kariéru .

Mali by ste tiež vziať na vedomie, že BLS prehodnocuje svoje prognózy každý druhý rok a výhľad povolania môžu počas tejto doby meniť. Okrem toho, rýchly rast nemusí nutne znamenať dobré pracovné vyhliadky. Niektoré polia jednoducho zamestnať mnoho ľudí, a to aj v prípade, že majú vysokú rok-over-rok rast.

Operations Research Analytici

Po identifikácii problémov podniky majú, operačný výskum analytici používať pokročilé matematické a analytické metódy na ich riešenie. Pomáhajú stanovených cien, výrobného programu a alokáciu zdrojov.

US Bureau of Labor Statistics predpovedá zamestnanosti v tejto oblasti porastie medzi rokmi 2014 a 2024 o 30%, keď sa očakáva, že zamestnávajú takmer 119 tisíc ľudí. Operačný výskum analytici získal strednej ročný plat vo výške $ 78.630 v roku 2015.

Personal Financial Advisors

Osobné finanční poradcovia pomáhajú ľuďom s investičnými rozhodnutiami. Pomáhajú svojim klientom plánovať pre krátkodobé a dlhodobé finančné ciele.

BLS očakáva 30% nárast zamestnanosti medzi rokmi 2014 a 2024. O niečo viac ako 323.000 bude pracovať v tejto profesii v súlade s predpoveďou. V roku 2015, finanční poradcovia získal strednej plat vo výške $ 89.160.

Kartografi a Photogrammetrists

Kartografi zbierať geografických dát, ktoré používajú na vytváranie máp. Photogrammetrists používať letecké snímky a satelitné snímky stavať modely zemského povrchu, ktorý bude nakoniec použitý v mape-výroba.

Vysoké tempo rastu zamestnanosti-29% medzi rokmi 2014 a 2024, povedie k relatívne malému počtu pracovných miest. Na konci tohto obdobia bude toto pole zamestnávať iba menej ako 16.000 ľudí. Kartografi a photogrammetrists získal strednej ročný plat vo výške $ 61.880 v roku 2015.

Prekladatelia a tlmočníci

Prekladatelia a tlmočníci previesť písané a hovorené informácie z jedného jazyka do druhého. Okrem použitia svoje znalosti oboch jazykov, ako to dosiahnuť, musí tiež použiť to, čo vedia o súvisiacich kultúr a predmet.

Prekladatelia a tlmočníci sa očakáva, že vidieť 29% zvýšenie zamestnanosti od roku 2014 do roku 2024. projektov BLS bude dosahovať 78,500. Stredná ročný plat bol 44.190 $ v roku 2015.

Forensic Science Technici

Niektoré forenznú technici zbierať a katalogizovať fyzické dôkazy z miesta činu. Iní analyzovať tieto dôkazy v laboratóriách. Forenzná technici sú tiež nazývané miesta činu vyšetrovatelia, kriminalisti alebo forenzných vedcov.

Tento relatívne malý pole sa predpokladá zamestnať len niečo málo cez 18.000 ľudí, v roku 2024, a to až o 27% od roku 2014. Priemerný plat bol 56.320 $ v roku 2015.

Biomedical Engineers

Biomedicínskych inžinierov najprv analyzovať a riešiť problémy, ktoré majú čo do činenia s biológii a medicíne. Oni navrhovať, vyvíjať a vyhodnocovať zariadenia, ako sú umelé orgány, protéz a prístrojov. Vytvárajú tiež postupy, ako napríklad zdravotníckych informačných systémov a riadenia a poskytovaním zdravotnej starostlivosti systémami.

BLS predpovedá zamestnanosti v tejto oblasti porastú o 23% od roku 2014 do roku 2024, kedy bude dosahovať len niečo málo cez 27,000. V roku 2015, biomedicínskych inžinierov získal strednej plat vo výške $ 86.220.

Zneužívanie návykových látok a poruchy správania radcov

zneužívanie návykových látok a poruchy správania poradcovia liečbe a podporné jednotlivci, ktorí zotavuje zo závislostí, alebo ktorí majú problémové správanie. Posudzujú pacientov, a potom rozvíjať a pomôcť im splniť ciele liečby.

BLS predpovedá 22% nárast počtu pracovných miest medzi rokmi 2014 a 2024, čo bude mať za následok len niečo málo cez 116 tisíc ľudí zamestnaných v oblasti do konca tohto obdobia. Medián ročný zárobok bol $ 39.980 v roku 2015.

Športový tréner

Atletické trénermi zaobchádzať s ľuďmi-obvykle sportovci-, ktorí zranené svaly alebo kosti. Títo pracovníci v zdravotníctve tiež naučiť jednotlivca, ako sa vyhnúť týmto zranením. Dostávajú dohľad od lekárov.

Zamestnávanie atletických trénerov porastie o 21% medzi rokmi 2014 a 2024, v súlade s BLS predpovedí. To však nebude robiť veľa ľudí pracujúcich v tejto oblasti. Od roku 2024, bude zamestnávať len 30.800 ľudí. V roku 2015 medián ročné príjmy boli $ 44.670.

Computer Systems Analytici

Počítačové systémy analytici pomáhajú organizáciám využívať výpočtovú techniku ​​efektívne. Môžu nájsť technické riešenie, ktoré pomáhajú ich zamestnávatelia dosiahnuť svoje dlhodobé ciele, testovanie a diagnostikovať problémy v počítačových systémoch, alebo písať kód a vyvíjať softvér pre ich organizácie.

Zvýšenie o 21% zamestnanosti od roku 2014 do roku 2024 prinesie pracovnej sily v tejto oblasti až do 686,300. Počítačové systémy analytici získal ročný medián platu vo výške $ 85.800 v roku 2015.

Duševné zdravie a zneužívanie drog sociálni pracovníci

Duševné zdravie a zneužívanie návykových látok sociálni pracovníci poskytovať služby pre jednotlivcov, ktorí zneužívajú drogy alebo alkohol, alebo duševnej choroby. Pomáhajú im nájsť prostriedky vo svojich komunitách a nemocniciach.

Zamestnanosť sa zvýši na 140,000 potom, čo bolo toto pole skúsenosti rast počtu pracovných miest o 19% od roku 2014 do roku 2024. duševné zdravie a zneužívanie návykových látok sociálnych pracovníkov zarobil strednej plat 42.170 $ ročne v roku 2015.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *