Kuidas teha karjääri valik Kui oled oska öelda

Posted on

Kuidas teha karjääri valik Kui oled oska öelda

Tuhandete võimalusi, kuidas te valida karjääri  , mis on õige Teie jaoks? Kui sul ei ole aimu, mida sa teha tahad, ülesanne võib tunduda ületamatu. Õnneks see ei ole. Jälgi organiseeritud protsess ja siis suurendada oma võimalusi teha hea otsus.

Hinnake ennast

Enne, kui saate valida õige karjääri, peate õppida ise. Teie väärtused, huvid, pehmed oskused ja võimed, koos oma isiksuse tüüp, teha mõned ametid hea sobi teile ja teised täiesti kohatu.

Kasuta enesehindamise ja  karjääri testid  koguda teavet teie tunnused ja seejärel genereerib nimekirja ametid, mis on hästi sobida põhineb neid. Mõned inimesed otsustavad töö koos  karjäärinõustaja  või muu karjääri arengu spetsialistid, kes aitavad neil liikuda selles protsessis.

Tee nimekiri Okupatsioonide et Tutvu

Sul on arvatavasti mitu loendit okupatsioonide ees sel hetkel-üks loodud iga enesehindamise kasutasite. Et hoida end organiseeritud, siis tuleb ühendada need üheks koondnimekiri.

Esiteks vaata karjääri, mis ilmuvad mitu loendit ja kopeerige need peale tühja lehe. Pealkiri see “Okupatsioonide uurida.” Teie enesehindamiste  märkisid, et nad on hea sobi teile põhineb mitmel oma tunnused, nii et nad kindlasti tasub uurida.

Edasi leia ametid teie loendi, et üleskutse teile. Nad võivad olla karjääri tead natuke ja soovid avastada veelgi. Samuti kuuluvad kutsealad, mille kohta sa ei tea palju. Sa võid õppida midagi ootamatut.

Avasta Okupatsioonide oma nimekirja

Sel hetkel, saate elevil sa suutnud vähendada oma nimekirja alla ainult 10 kuni 20 võimalusi. Nüüd saad mõned põhiandmed iga ametid oma nimekirja.

Leia ametijuhendid ja hariduse, koolituse ja litsentsimise nõudeid avaldatud allikatest. Lugege karjäärivõimalused. Kasutage valitsuse toodetud tööturu teave  andmete saamiseks tulu ja töökohtade väljavaated.

Loo “Lühike nimekiri”

Nüüd on teil rohkem teavet, hakkavad kitsendada oma nimekirja veelgi. Selle põhjal, mida olete õppinud oma teadus seni alustada kõrvaldades karjääri te ei soovi jätkata edasisi. Sa peaksid lõpuks 04:58 ametid oma “lühikese nimekirja.”

Kui teie põhjused leida karjääri vastuvõetamatu on mittekaubelda- ületada see välja oma nimekirja. Eemalda kõik koos ülesandeid, mis ei meeldi sulle. Likvideerida karjääri, mis on nõrk töö väljavaated . Vabane tahes elukutse, kui te ei suuda või ei taha täita haridus- või muude nõuete või kui sul puudub mõned pehme vajalikud oskused, et olla edukas see.

Käitumise informatsioonilised Intervjuud

Kui teil on ainult mõned ametid jäänud oma nimekirja, hakkan rohkem põhjalikke uuringuid. Korraldada kohtuda inimesed, kes töötavad ametid, kus olete huvitatud. Nad võivad anda oma silmaga teadmisi karjääri oma lühikese nimekirja. Juurdepääs oma võrgu, sealhulgas LinkedIn, et leida inimesi, kellega on need informatiivne intervjuud.

Tee oma karjääri valik

Lõpuks, pärast teeme kõik oma teadus, siis on ilmselt valmis teha oma valik. Pick okupatsioon te arvate toob teile kõige rahulolu põhineb kogu teabe, mida on kogutud. Mõistma, et teil on lubatud teha pulloverid kui muudad oma meelt oma valik igal hetkel oma elus. Paljud inimesed muudavad oma karjääri vähemalt paar korda.

Eesmärkide tuvastamine

Kui teete otsuse, selgitada oma pika- ja lühiajalised eesmärgid . See aitab kaardistada kursi lõpuks maandumine tööd oma valitud valdkonnas. Pikaajalised eesmärgid kulub umbes kolm kuni viis aastat, et jõuda, samal ajal kui tavaliselt saab täita lühiajalisi eesmärk kuus kuud kuni kolm aastat.

Olgu teadus sa tegid saamiseks nõutava hariduse ja koolituse ennast juhtida. Kui sul ei ole kõik üksikasjad, teha mõned rohkem uuringuid. Kui teil on kõik andmed, mida vajate, seadke eesmärke. Näide pikaajaline eesmärk oleks täites oma hariduse ja koolituse. Lühiajalised eesmärgid hõlmavad kohaldatavad kolledži õpipoisiaeg, teiste koolitusprogrammide ja praktikakohti.

Kirjutage Karjääri tegevuskava

Pane kokku  karjääri tegevuskava kirjalik dokument, mis näeb välja kõik sammud, mida peavad võtma, et saavutada oma eesmärke. Mõtle seda teekaardi, mis viib teid punktist A punkti B, siis C ja D. Kirjutage kõik oma lühi- ja pikaajalised eesmärgid ja sammud, mida peavad võtma jõuda igaüks. Lisage kõik oodatud tõkked, mis võiksid saada takistuseks saavutada oma eesmärke-ja kuidas saate neid ületada.

See võib tunduda palju tööd-ja see on. Aga see on palju lihtsam võltsida karjääri kui sa tead, mida sa tahad. Võttes neid samme varajase säästab palju vaeva ja ebakindlust pikemas perspektiivis.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *