Rozdiel medzi životopis a životopis

Posted on

Rozdiel medzi životopis a životopis


Aký je rozdiel medzi životopis a životopis? Primárne rozdiel medzi životopis a životopis (CV) sú dĺžka, to, čo je v cene, a to, čo každý z nich je použitý pre. Kým obaja sú používaní v žiadosti o zamestnanie, životopis a CV nie sú vždy vzájomne zameniteľné.

Väčšina pokračuje v Spojených štátoch sú kompetencie založené na : sú osobné marketingové dokumenty určené k vitríne zručnosti kandidáta, pozoruhodné úspechy a pracovné skúsenosti v čo najväčší prospech.

US životopisy predložený na prácu v akademickom prostredí, vedecký výskum, a medicínskych odborov, sú poverení báze , poskytuje komplexné (a často zdĺhavé) výpis niečí vzdelanie, certifikáty, skúseností z výskumu a odbornej orientácie a členstvo.

Čo je životopis?

Životopis  (CV) obsahuje súhrn vašich skúseností a zručností. Typicky, životopisy kandidátov entry-level sú dlhšie, než sa obnoví – aspoň dva alebo tri stránky. Životopisy kandidátov na strednej úrovni, ktorí dali dokopy rad publikácií tendenciu bežať oveľa dlhšie.

Poznámka: životopisy obsahujú rozsiahle informácie o vašej akademické zázemie, vrátane pedagogickej praxe, stupňov, výskumu, ocenenie, publikácie, prezentácie a ďalšie úspechy.

Životopisy sú tak zdĺhavejšie ako obnoví a zahŕňajú ďalšie informácie, najmä informácie týkajúce sa jednotlivých niečí akademické a výskumné zázemie.

Čo je to CV zhrnutie?

Zhrnutie curriculum vitae  je one-to-two-page, zhustenú verzií plného životopisu. Súhrn CV je spôsob, ako rýchlo a stručne vysvetliť niečí schopnosti a kvalifikáciu. Niekedy veľké organizácie bude najprv požiadať o jednu stránku súhrne CV, keď sa očakávať veľký bazén žiadateľov.

Čo treba zahrnúť do vášho životopisu

Váš životopis by mal obsahovať vaše meno, kontaktné informácie, vzdelanie, zručnosti a skúsenosti.

Okrem základov, životopis zahŕňa výskumnej a pedagogickej praxe, publikácií, grantov a štipendií, profesijné združenia a licencií, ceny a ďalšie informácie vzťahujúce sa k pozícii, o ktorú sa uchádzate.

Tip: Začnite tým, že zoznam všetkých vašich základných informácií a potom ho usporiadať do kategórií.

Čo je životopis?

Životopis  poskytuje prehľad vášho vzdelania, história práce, poverenia a ďalšie úspechy a zručnosti. K dispozícii sú aj voliteľné časti, vrátane cieľa obnovenie a zhrnutie kariéry vyhlásení.

Poznámka : Resumé sú najčastejšie požadovaný dokument uchádzačov v žiadostí o zamestnanie.

Životopis by mal byť čo najstručnejšie. Typicky, životopis je jedna strana dlho, aj keď niekedy to môže byť tak dlho, ako dve stránky.

Tip : Resume často obsahujú zoznamy s odrážkami uchovávať informácie stručné.

Pokračuje prísť v niekoľkých typov, vrátane chronologické, funkčné a kombinovaných formátov. Vyberte formát, ktorý najlepšie zodpovedá typu práce, ktorú sa uchádzate.

CV a pokračovanie Písanie Tipy

Či už píšete životopis alebo životopis, existuje niekoľko užitočných pravidiel by ste mali dodržiavať.

Zodpovedali svoj životopis alebo životopis do polohy.  To je najdôležitejšia pri písaní životopisu, ale to platí aj pre CV príliš. Uistite sa, že ste zvýrazniť svoje vzdelanie, pracovné skúsenosti a zručnosti, ktoré sa vzťahujú na špecifické sektory alebo zamestnania.

V životopise, napríklad ak žiadate o prácu v oblasti vzdelávania, možno budete chcieť, aby vaše skúsenosti s výučbou v hornej časti vášho životopisu. V životopisu, môžete uviesť iba pracovné skúsenosti, ktoré sa priamo vzťahujú k práci, o ktorú sa uchádzate o. Môžete tiež obsahovať kľúčové slová z opisu práce vo svojom životopise alebo CV. To ukáže zamestnávateľovi, že ste ideálny hodí pre danú pozíciu.

Použiť šablónu.  Možno budete chcieť použiť šablónu štruktúrovať svoj životopis alebo CV. To umožní váš dokument jasnú organizáciu, ktorá pomôže zamestnávateľ rýchlo vidieť svoje kvalifikáciu a skúsenosti.

Skorigovať a upraviť.  Bez ohľadu na to, či používate životopis alebo životopis, je potrebné starostlivo upraviť dokument. Uistite sa, že neexistujú žiadne pravopisné alebo gramatické chyby.

Uistite sa, že formát je jednotná – napríklad, ak používate zarážky v jednom popise práce, použite zarážky vo všetkých svojich opisoch práce.

Ako napísať úspešný životopis

  • Vybrať ten správny formát pre vaše potreby. Váš odbor, skúsenosti a požadované úlohy bude informovať váš výber obnovenia formátu – napr chronologické, funkčné, alebo ich kombinácie.
  • Písať pre oba roboty a ľuďmi. Váš životopis musí dostať cez systému sledovania uchádzača a upútať pozornosť človeka na druhom konci.

Ako napísať úspešný životopis

  • Vedieť, čo obsahujú a ako formátovať informácie.
  • Zvoliť vhodný formát. Uistite sa, že si vyberiete vitae učebného formátu, ktorý je vhodný pre pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Ak žiadate o štipendium, napríklad, nebudete musieť obsahovať osobné údaje, ktoré môžu byť obsiahnuté v medzinárodnej CV.

medzinárodná životopisy

Kým životopisy v USA sa používajú predovšetkým pri podaní žiadosti o akademické, vzdelávacie, vedecké, lekárske, alebo výskumných pozíciách alebo pri podávaní žiadosti o štipendiá alebo granty budú kandidátmi na medzinárodných pracovných miest čoskoro zistí, že sú povinní predložiť “životopisov” pre takmer akýkoľvek typ o prácu, ktorú požiadať.

V Európe, na Strednom východe, v Afrike alebo Ázii, môžu zamestnávatelia očakávajú, že dostane “životopis” (často s pripojenou fotografiu) skôr než životopis. Avšak, medzinárodné “životopisy”, sú v skutočnosti štruktúrovaná a formátovaný e-mail ako životopis, než oni sú akademické US curriculum vitae.

Základný rozdiel medzi životopis USA a medzinárodné životopisu je, že zamestnávatelia v iných krajinách, nespútaných zákony US zamestnanosti diskriminácie, vyžadujú oveľa viac osobných informácií, než by sa dalo zabezpečiť na životopis v Spojených štátoch alebo v Kanade. Tieto údaje sa líšia podľa jednotlivých krajín, ale môžu zahŕňať niečí dátum narodenia, štátnu príslušnosť, rodinný stav a počet detí.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *