V prípade, že sa dostanete do Paralegal Law School?

Posted on

V prípade, že sa dostanete do Paralegal Law School?

Ako koncipientka, máte vnútorný pohľad na právnu prax. V určitom okamihu, je prirodzené sa pýtať, či by ste sa lepšie ako právnik. Koniec koncov, máte oveľa viac on-the-krajine zážitok než prichádzajúce spolupracovníkov, z ktorých mnohí nikdy nevkročil v súdnej sieni alebo videli sadu dokumentov M & A. Nemohol použiť to, čo ste sa naučil pohybovať do radov ako právnik? Než urobíte veľký krok, tu je niekoľko vecí, aby zvážila.

Budete naozaj Získanie Plat upgrade?

Asistenti, ktorí chcú, aby sa stal právnici sú často v pokušení vyššími základného platu právnici zvyčajne robiť. Ale toto číslo môže byť zavádzajúce. Advokáti sú platené a nie dostať zaplatené viac, ak pracujú nadčas. Na rozdiel od toho asistenti dostať zaplatené viac, tým viac pracujú. Keď hovoríte o skúšobnú situácii, keď všetci v tíme pracuje 20 hodín dni (nie je to nezvyčajné, bohužiaľ) sú asistenti môže činiť za hodinu viac, než mnohí z advokátov! Než sa rozhodnete investovať $ 100,000 alebo viac v právnickej škole pre vyšší plat, si to spočítajte a uistite sa, že to bude mať za následok vyššiu hodinovú sadzbu (s prihliadnutím na prípadné platby študentské pôžičky by vás mohli byť ponechané s).

Ako vaša Quality of Life mať vplyv?

Hoci by sa mohlo zdať, keby ste o koncipientka na vyžiadanie, budete pravdepodobne mať väčšiu kontrolu nad svojím pracovným a súkromným životom bilanciu ako právnik robí. Vzhľadom k tomu, dostanete zaplatené za nadčasy, právnici dať aspoň nejakú pozornosť na počte hodín, že ste bol požiadaný, aby práca. Ako právnik, budete v podstate na výzvu všetkým času, niečo, čo mnoho ľudí je veľmi nepríjemné.

Aký typ práce chceš robiť?

Ďalšie primárne motiváciou pre zvažuje prechod z koncipientka na právneho zástupcu je, aby sa viac zaujímavé alebo náročnejšiu prácu. Tu je dôležité pozerať sa pozorne na prácu právnikov, najmä mladých právnikov, vlastne robiť.

Život senior partnera môže vyzerať očarujúce, zatiaľ čo vy odovzdanie podkladov pre krížového výsluchu na súde, majte na pamäti, že to trvá mnoho rokov sa dostať do tohto bodu. Ako nový právnik, budete ešte musieť platiť svoje príspevky v zákopoch, robí rote prácu, ktorá by mohla byť menej zaujímavé ako organizovať všetky dokumenty pre prípad, ako koncipientka.

Predtým, než ste sa rozhodli ísť na právnickú fakultu, urobiť nejaké informačné rozhovory s právnikmi na vašej firmy (ak sa cítite pohodlne nechať ich viem, že by mohol pokračovať v tejto ceste), alebo s inými právnikmi, ktoré poznáte. Získať dobrý cit pre to, čo robia celý deň, takže budete v pozícii, aby zhodnotila, či “právnik práca” je naozaj to, čo chcete robiť.

Aký druh práce budete mať možnosť sa dostať?

Asistenti, ktorí idú študovať právo niekedy očakávať, že budú mať nohu v procese prijímania, ale aj keď máte súvisiace pracovné skúsenosti, právnej oblasti je veľmi hierarchal miesto. Ak pracujete pre AmLaw firmy ako koncipientka, to je nepravdepodobné, že budete tam zamestnaný ako právnik, ak ste skončili v top právnickej fakulty. Osobné spoje sú dôležité, samozrejme, ale ísť len tak ďaleko. Nakoniec, rodokmeň stále nesie deň v mnohých miestach.

Ak sa rozhodnete ísť na to a platí pre právnickej fakulte, zvážiť spôsoby, ako udržať svoj dlh dole a budete mať viac možností, keď ste absolvent. Ak ste usilovať o efektné BigLaw prácu, ísť na práva na čiastočný úväzok a zároveň pokračovať v práci by mohlo byť dobrou voľbou.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *