Ako rozvíjať a zapisovať akčný plán Kariéra

Posted on

Ako rozvíjať a zapisovať akčný plán Kariéra

Kariéru akčný plán je plán, ktorý vás z bodu A (výberu povolania) do bodu B (získanie zamestnania a postupovať vo svojej kariére ). Označovaný aj ako individualizované (alebo jednotlivec) Informácie o kariére plán alebo individualizovaný (alebo jednotlivec) plánu rozvoja kariéry , bude to pomôže dosiahnuť vaše profesijných cieľov .

Predtým ako začneš

Ak chcete začať rozvíjať kariéru akčný plán, najprv pri voľbe povolania. Že snaha zvyčajne vyžaduje značné množstvo úsilia. Pre zjednodušenie úlohu, alebo aspoň aby to organizovanejšieho, sledovať proces plánovania kariéry . To sa skladá z niekoľkých krokov. Štvrtá a posledná je vytvoriť kariéru akčný plán. Kroky jedna až tri, v poradí, sa skladá z:

  1. Self Assessment: Počas tohto kroku, iba niekoľko nástrojov samohodnotenia dozvedieť sa o svoje hodnoty, záujmy, schopnostiam a typu osobnosti. Vaším cieľom je vytvoriť zoznam vhodných kariéry , ktoré zodpovedajú tieto vlastnosti. V ideálnom prípade by mal byť medzi 10 a 15 profesií na zozname.
  2. Career Exploration:  Teraz, keď viete, čo povolania sú vhodné na základe vášho vlastného posúdenia, ktorá sa začínajú objavovať tie, ktoré vás zaujímajú. Nerobia rozsiahle vyšetrovanie každej kariéry na vašimi zoznamu len, že sú reálne možnosti zaslúži ten druh pozornosti, ale aspoň pre čítanie rozhodnutia stručne, aby nedošlo k odstráneniu žiadnej možnosti založené na predpojaté predstavy o nich. Okupácia, ktorá sa objaví na povrchu, ako niečo, čo by sa rád by skončiť ten, ktorý vás zaujíma najviac, ako sa o ňom dozvedieť viac. Dig hlbšie do kariéry, ktoré by ste zvážiť stíhanie. Začína zúžiť zoznam až približne tri až päť profesií.
  3. Make zápasy:  Vyzbrojení informáciami o niekoľkých kariéru, začínajú urobiť konečné rozhodnutie. Premýšľajte o výhodách a nevýhodách každej z vašich možností. Zoberme si pracovných povinností, požiadavky na vzdelanie , príjmy a vyhliadky práce . Nielen, že je potrebné vychutnať svoju prácu, ale má tiež podporovať svoj životný štýl finančne a mal by mať slušné vyhliadky na zamestnanie. Je nevyhnutné, aby mali byť schopní plniť vzdelávacie požiadavky. Vyberte si kariéru, že na základe týchto údajov, je najlepšou voľbou pre vás.

Nastavenie vašich cieľov

Teraz, keď ste si vybrali kariéru, je na čase stanoviť ciele, ktoré budú tvoriť základ vašej kariéry akčného plánu. Zahŕňať krátkodobé ciele, ktoré sa môžete dostať za menej ako rok a dlhodobé tie, ktoré bude trvať od jedného roka do piatich rokov dosiahnuť.

Kariéru akčný plán sa líši od jednoduchého zoznamu cieľov. To tiež zahŕňa všetky kroky, ktoré budete potrebovať, aby sa k nim dostať. Začať:

  • Po prvé, náhly nápad prísť so zoznamom všetkých svojich cieľov. Pamätajte, je to váš zoznam a nikto súdiť, čo si dať na to.
  • Roztriediť do dvoch kategórií: krátkodobé ciele a dlhodobých cieľov. Vzťahujúce sa na vysokú školu alebo výcvikového programu, napríklad, bude trvať kratšie ako jeden rok, a je teda krátkodobý cieľ a zároveň získať si titul alebo ukončenie programu je zvyčajne dlhodobá.
  • Identifikovať všetky prekážky, ktoré by mohli ohroziť vašu schopnosť dosiahnuť svoje ciele, a potom zistiť, či a ako je možné prekonať. Ak nemôžete nájsť schodné riešenie, možno budete musieť prepracovať svoje ciele. Ak sa napríklad, že máte poruchy učenia, ktoré by mohli brániť vašu schopnosť získať titul, nájsť školu, ktorá poskytuje študentom prostriedky, ktoré im pomôžu uspieť.

Napísať akčný plán pre vašu kariéru

A konečne, je čas napísať svoj kariérny akčný plán . Váš harmonogram pre dosiahnutie svojich cieľov by sa malo začať so svojimi krátkodobými ty a nakoniec so svojím hlavným cieľom, ktorý v tomto bode je potrebné dostať svoje prvé zamestnanie. Niektorí ľudia považujú za užitočné začať svoj plán na konci. To je stav cieľ, ktorý bude mať najviac času ako prvý, a prácu si cestu späť. Neexistuje žiadna tvrdá a rýchla pravidlá, ak váš plán je pre vás ľahké pochopiť a nasledovať.

Vymenovať každý z vašich cieľov a ukazujú, ako dlho, asi to bude trvať, než ho dosiahnuť. Potom, pod každou z nich, napísať zoznam s odrážkami každého kroku dosiahnutie tohto cieľa bude vyžadovať. Zahŕňať tiež, že prekážky, ktoré by mohli dostať do cesty, spolu s funkčné riešenie pre ich prekonanie.

Váš akčný plán kariéry by mal byť flexibilný. Nebojte sa, aby sa zmeny v tom, ako idete. Pravdepodobne bude nutné pridať nejaké krátkodobé ciele pozdĺž cesty. Akonáhle sa dostanete svoj konečný dlhodobý cieľ, možno budete chcieť pridať ďalšie, spolu s niekoľkými krátkodobých cieľov, ktoré vám pomôžu dostať sa tam.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *