Tipy pre písanie vašej prvej životopis

Posted on

Tipy pre písanie vašej prvej životopis

Ak máte obavy o písaní svojej prvej životopis alebo zápasí s úlohou, nie ste sami! Avšak, to nemusí byť odstrašujúca.

Mnohí študenti a čerství absolventi sa obávajú, že nemajú dostatok skúseností pre vytvorenie presvedčivé životopis. Avšak, nebojte sa. Existuje mnoho spôsobov, ako zdôrazniť svoje zručnosti a skúsenosti, aj keď je to váš prvý úloha.

Nižšie nájdete radu, ako napísať silný prvý životopis, ktorý bude generovať záujem a rozhovory.

Čo robiť pred písanie Váš životopis

Ešte predtým, než začnete písať svoj životopis, existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť. Majte na pamäti, že cieľom vášho životopisu je ukázať zamestnávateľovi, že ste silným kandidátom pre túto prácu, a že prinesie pridanú hodnotu pre spoločnosť.

Ak to chcete úspešné, musíte vedieť, čo potenciálni zamestnávatelia hľadajú. Začnite tým, že skúma ponuky práce, ktoré vás zaujímajú. Urobte si zoznam kľúčových slov, ktoré nájdete v pracovných ponúk, ako sú často uvedených požiadaviek alebo schopností. Budete chcieť, aby sa zameriavajú na tieto svoj životopis zapôsobiť na zamestnávateľa.

Opýtať skúsených profesionálov, čo oni považujú za dôležité, keď sa robia náborové rozhodnutia. Zvážiť konania nejaké informačné rozhovorov s ľuďmi vo svojom odbore, aby získali predstavu o tom, čo je najdôležitejšie pre druhy pracovných miest sa pozeráte.

Tiež si môžete prečítať odborné publikácie a webové stránky súvisiace s vašej cieľovej priemyslu. Ponorte sa vo zvolenom odbore a naučiť sa čo najviac to pôjde. Akonáhle viete, čo je pre zamestnávateľov dôležité, môžete zacieliť na svoj životopis na riešenie týchto problémov.

Tipy pre písanie vašej prvej životopis

 • Vrcholom vzdelanie. Ak ste študent alebo nedávny študent, vaše vzdelanie je jedným z vašich najväčších predností. Dal sekcii “Vzdelanie” svojho životopisu smerom k hornej časti stránky. Zahŕňať nielen školu ste šiel a stupeň, ktorý ste dostali, ale žiadne ďalšie úspechy. Možno ste mal vysokú GPA, alebo tiež zoznam dekana. Ak ste študovali v zahraničí, môžete zahrnúť tento rovnako. Zamestnávatelia sú ohromení akademickými úspechy čerstvých absolventov, a tak upozornila.
 • Zdôrazniť všetky súvisiace skúsenosti. Tie by mohli mať obmedzenú pracovné skúsenosti, ale máte veľa ďalších zážitkov môžete čerpať ďalej. Premýšľajte o kluboch ste sa zúčastnili, stáže ste v držbe, a dobrovoľníckych pozícií ste pracovali. Všetky z nich môžu byť uvedené v časti “Súvisiace Experience” alebo podobnej kategórie.
 • Vynechať to, čo nie je relevantné. Kľúčom k úspechu je zdôrazniť tie veci, ktoré preukazujú svoju hodnotu pre spoločnosť, a vynechať tie veci, ktoré nemajú. Napríklad, ak hľadáte prácu v informačných systémoch, programovacie praxe bude dôležité, ale skutočnosť, že ste získala ocenenie pre vodné lyžovanie nebude! Nezahŕňajú koníčky alebo skúsenosti, ak sa vzťahujú k práci.
 • Spomenúť úspechy. Pod každou skúsenosťou, môžete uviesť niektoré z povinností ste sa konala v tej práci alebo pozíciu. Avšak, ísť nad rámec jednoducho hovoriť, čo si urobil. Zoznam všetky úspechy, ktoré dokazujú, môžete pridať hodnotu pre organizáciu. Napríklad, možno ste vyhrali “Zamestnanec mesiaca” v práci. Alebo možno ste vytvorili nový registračný systém, ktorý zvyšuje efektivitu v kancelárii. Obsahovať nejaké príklady prípadov, kedy ste pridali hodnotu spoločnosti alebo niečo dosiahol.
 • Použite kľúčové slová. Pozrite sa späť na zoznam kľúčových slov vytvorených spoločných zručností a požiadaviek na pracovné miesta, o ktorú sa uchádzate. Skúste použiť niektoré z týchto kľúčových slov v celom svojom životopise. To sa prejaví manažéra, na prvý pohľad, že ste dobrou voľbou pre túto prácu.
 • Pozrite sa na príklady. Zvlášť pri písaní svojej prvej životopis, je to dobrý nápad, pozrieť sa na príklady životopis. Môžu vám pomôcť rozhodnúť, ako formátovať svoj životopis, a aký druh informácií zahrnúť. Uistite sa, že zmeniť akýkoľvek vzorka životopis obsahovať informácie, ktoré sú špecifické pre vás a prácu, o ktorú sa uchádzate. Pozrite sa na tieto príklady študentov pokračovať, a tieto ďalšie príklady životopis.
 • Nechaj si to krátke. Najmä ak je to vaša prvá životopis, nemusíte mať veľa informácií zahrnúť. Váš životopis by nemal byť dlhší ako jednu stránku. Usilovať, aby pokryl celú stranu, zatiaľ čo ešte má množstvo dobrého bieleho miesta na okrajoch.
 • Editovať, upravovať, editovať. Vzhľadom k tomu, zamestnávatelia získať toľko žiadostí o zamestnanie, niečo malé ako preklep mohol stať vám prácu. Uistite sa, že dôkladne skorigovať svoj životopis pred jeho odoslaním do zamestnávateľa. Prečítaj si to pre všetky pravopisných a gramatických chýb, rovnako ako akékoľvek nezrovnalosti vo formáte (napríklad za použitia rôznych štýlov odrážok). Požiadajte priateľa alebo člena rodiny, alebo kariéra služby poradcu, aby sa tiež pozrieť na to pre vás.

Pokračovať navrhnúť tipy

Mnoho ľudí prekvapí, že životopis dizajn je rovnako dôležitá ako obsah, ale je to úplná pravda. Výskum naznačuje, že váš životopis má menej ako 20 sekúnd, aby sa dobrý dojem, takže to musí byť pútavý a ľahko čitateľné.

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako navrhnúť a formátovať svoj životopis. Pozrite sa na tieto resumé šablóny, ktoré vám pomôžu formátovať svoj vlastný životopis. Použitie šablóny bude jednoduchšie vytvoriť svoj životopis. Nielen, že to ušetrí čas, ale môže tiež znížiť chyby formátovania. Môžete sa pozrieť na tieto iné šablóny životopis dostupné prostredníctvom aplikácie Microsoft Word a Google Docs.

Prvý Resume Sample

Barry Allen
1234 High Street • Athens, GA 30603 • (123) 456 – 7890 • barry.allen@email.com

KVALIFIKÁCIA SÚHRN
Top-zaradil tenista pákového vysokú školu a profesionálne tour hráčske skúsenosti do Excelu ako tenisový tréner.

Tenisový Coaching : Schopnosť čerpať 10 rokov súťažného tenisu skúseností navrhnúť a viesť dynamické juniorských a dospelých klinikách a poskytovať kvalitné výučbu pre hráčov všetkých vekových kategórií.

Športové management : Vyškolený v tenisovom turnaji koordinácii akcií a marketingu.

Certifikácia : United States Profesionálne tenisová asociácia (USPTO) a Professional Tennis Registry (PTR) certifikované, CPR, prvá pomoc

Kľúčové Silné stránky : Charizmatický a veľmi motivačný koučovanie štýl, zarábanie na jednotlivé silné stránky a poskytovať podporu pre prekonanie osobných problémov.

VZDELÁVANIE

BSEd v športe konaní (jún 2018),
University of Georgia, Athens, GA
Pánska tenisového tímu; Tenisový štipendium; Sports Business Club

SKÚSENOSTI HIGHLIGHTS

University of Georgia, Athens, GA

Študent, Športové management (09 / 2014-06 / 2018)
Dokončené komplexné štvorročné štúdium na športové management. Kľúčovým Celoročné súčasťou osnov v oblasti riadenia športových udalostí, public relations, marketing a financie.

 • Zaslúžené 4 MVP ocenenie pre NCAA D1 tenisového programu, dosahujúce Top 100 USTA rebríčku All-štát, a končí Top štátnej turnaj.
 • Za predpokladu, lekcie tenisu pre deti vo veku 5 až 14 na univerzitných sponzorovanej letných tenisových klinikách.
 • Vyhral dve kategórie I USTA národné majstrovstvá.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *