Computer Support Specialist – Popis úlohy

Posted on

Computer Support Specialist - Job Description

Špecialista počítačová podpora pomáha užívateľom, ktorí majú problémy s softvér, počítače alebo periférnych zariadení, ako sú tlačiarne a skenery. Niektoré tzv podporné užívateľ počítača špecialisti pomocné spoločnosti zákazníkov, zatiaľ čo iní známa ako podporné počítačovej siete odborníkov, poskytujú podporu in-house do organizácií informačných technológií (IT) zamestnancov.

Rovnaká práca, rôzne Názov

To sú niektoré z pracovných titulov, ktoré odborníci počítač podpory môžu tiež ísť, aj keď ich povinnosti sú totožné. Pri hľadaní pracovných miest, a to aj pomocou týchto kľúčových slov:

Technická alebo Tech Support Specialist, Help Desk technik, IT špecialista, sieťový technik, Network špecialista, IT konzultant.

Rýchle fakty

 • Špecialisti technickej podpory užívateľ počítača získať strednej ročný plat vo výške $ 50.210 a špecialistov podpory počítačových sietí zarobiť $ 62340 (2017).
 • Z 835,300 odborníkov počítačovej podpory, 636600 sú počítačoví špecialisti podporu užívateľov a 198.800 špecialisti podporné počítačovej siete (2016).
 • Rad priemyselných odvetví využívajú tieto technológie pracovníkov. Niektoré práce pre IT poradenských firiem, ktoré poskytujú  technickú podporu  pre mnoho rôznych spoločností na zmluvnom základe.
 • Odborníkmi technickej podpory niekedy pracovať z domova, ale iní cestovať do kancelárie klienta.
 • Väčšina pracovných miest v tejto oblasti sú na plný úväzok, ale pracovníci nie vždy sú naplánované počas typických denných hodinách. Používatelia počítačov potrebujú podporu 24/7, a preto špecialisti pomoci musia pracovať vo večerných hodinách, v noci, cez víkendy a sviatky.
 • Výhľad práce  pre toto povolanie je vynikajúci. US Bureau of Labor Statistics predpovedá nárast počtu pracovných miest, ktorý bude rýchlejší ako priemer za všetkých profesií medzi rokmi 2016 a 2026. Pracovné príležitosti bude veľmi priaznivá v zdravotníctve a počítačových systémov dizajnu priemyslu. K dispozícii sú tiež očakáva, že budú otvory s IT konzultačné firmy, pretože malé podniky obrátiť na ne technickú podporu.

Jeden deň v počítačová podpora špecialista Život:

To sú niektoré typické pracovné povinnosti sú prevzaté z on-line reklamy na počítačovú podporu polohách sa nachádzajú na Indeed.com:

 • “Podpora spoločného podnikania a produktivitu”
 • “Assist volajúci so žiadosťou o informácie o technologických služieb, požiadavky na opravy alebo pomoc, sťažností a otázok a nasmerovať k príslušným pracovníkom prostredníctvom sledovania počítačového systému, ktorý”
 • “Užívateľ Dokument volá riešenie problému, a súvisiace procesy a postupy”
 • “Odpoveď na otázky či problémy vyriešiť počítačom pre klientov osobne, telefonicky, alebo zo vzdialeného miesta”
 • “Odporúčať zmeny či aktualizácie v programovaní, dokumentáciu a školenia k riešeniu systémových nedostatkov a potrieb užívateľov”
 • “Vypracovať a pomáha udržiavať požadovanú technickú dokumentáciu,”

Požiadavky na vzdelanie, soft skills, a také možnosti postupu

Všetci zamestnávatelia vyžadujú, aby ich požičiavanie majú počítačové znalosti, ale mnohé z nich sú flexibilné pokiaľ ide o spôsob, akým získala tieto znalosti. Zatiaľ čo niektorí budú prenajímať iba počítačová podpora špecialisti, ktorí majú bakalársky titul, ktorý nie je obvykle prípad. Niektorí zamestnávatelia dávajú prednosť uchádzači o zamestnanie, ktorí majú spolupracovník titul v odbore počítačových vied, ale mnoho iní budú najímať pracovníkov, ktorí odfotografované nejaké počítačové triedy.

Okrem svojich technických zručností, špecialista počítačová podpora, musí mať zvláštne soft skills. Jedná sa o osobné kvality jedinci boli buď narodili s alebo nadobudnuté životnými skúsenosťami. Výborné aktívne zručnosti načúvanie sú nutnosťou. Bez nich, bude on alebo ona nebude môcť pochopiť potreby ľudí. Verbálne komunikačné zručnosti, aby špecialista počítačová podpora na prenos informácií pre tých, on alebo ona sa snaží pomôcť. Treba ešte predčí kritické myslenie a riešenie problémov schopnosti.

Potom, čo strávil čas pomáha zákazníkom alebo používateľom in-house, niektorí odborníci zákazníckej podpory sú podporované do pozícií kde pomáhajú zlepšiť dizajn a účinnosť budúcich produktov. Tí, ktorí pracujú pre softvér a hardvér spoločnosti často postupovať veľmi rýchlo. Niektorí ľudia, ktorí začnú v tejto polohe, neskôr sa stal vývojári softvéru a sieťové a počítačové systémy správcov.

Čo sa zamestnávatelia očakávajú od vás?

Čo bude nútiť potenciálneho zamestnávateľa, aby vás najať? Tu sú niektoré požiadavky z aktuálnych oznámenia o zamestnanie na Indeed.com:

 • “Schopnosť učiť sa a formulovať technické informácie a sprostredkovať non-technickej osoby”
 • “Výborne dôraz na detail a multi-tasking schopnosti”
 • “Byť profesionálny s klientmi a zamestnancami”
 • “Vášeň pre pomoc ostatným a riešenie problémov”
 • “Schopní prekladať technickej koncepcie do Laicky povedané”
 • “Schopné pracovať samostatne a multitasking”

Je to povolanie dobrou voľbou pre vás?

Je nevyhnutné, aby zvážila svoje záujmy, osobnostné typ a hodnôt súvisiacich s prácou pri výbere povolania. Sebahodnotenie vám umožní dozvedieť sa o svoje zvláštnosti. Premýšľať o tom, stať sa počítačová podpora špecialista f máte tieto požiadavky:

 • Záujmy  (Holland kód): RCI (Realistic, Konvenčné, Investigative)
 • Osobnostné typ  (MBTI osobnostných typov): enfjo, INFJ, ENFP, INFP
 • Práce spojené s Values : Vzťahy, pracovné podmienky, Achievement

súvisiace Povolanie

 popisStredná ročnej mzdy (2017)Minimálna Požadované vzdelanie / školenia
Software Quality Assurance EngineerAké problémy so softvérom$ 88.510Bakalársky titul
Sieťový administrátorSpravuje subjekty počítačových sietí$ 81.100Bakalársky titul v odbore počítačovej siete a správe systému alebo počítačovej vedy
Web Developervytvára webové stránky$ 67.990Bakalársky titul v odbore výpočtovej techniky (preferované) alebo certifikácia a skúsenosti
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *