Ako zaobchádzať s Hľadanie práce počas pandémie

Posted on

Ako zaobchádzať s Hľadanie práce počas pandémie

Ak ste prišli o prácu v dôsledku COVID-19 alebo boli uprostred práce lovu, keď je koronavírus hit, nepanikárte, a nevzdávajte hľadaní zamestnania.

Aj keď to môže byť náročné, existujú spôsoby, ako môžete úspešne hľadať prácu v priebehu pandémie. Niektoré odvetvia sú rezanie späť, ale iní sú najímanie.

Poznámka : Niektoré organizácie budú potrebovať viac pracovníkov ako v minulosti, a môžu potrebovať, aby si ich na palube rýchlo.

Vyhľadávať skutočnosti za “naliehavo najímania” a vaše poloha pre zobrazenie okamžité otvory. Ktorý vám dá pocit, aké úlohy sú v dopyte vo vašej lokalite.

Nižšie sú niektoré tipy pre hľadanie práce počas pandémie.

Skontrolujte, či Vaše výhody

Predtým, než začnete hľadať prácu, byť istí, že budete zbierať nejaké straty zamestnania dávky, na ktoré máte nárok. Informujte sa u svojho personálneho oddelenia alebo správcu podrobnosti o tom, čo je k dispozícii.

Dôležité informácie : Môžete mať nárok na podporu v nezamestnanosti. Ak ste prišli o prácu kvôli COVID-19, môžu byť k dispozícii rozšírená poistenia pre prípad nezamestnanosti.

Federálna vláda, štátne vlády a niektorí zamestnávatelia poskytujú dodatočnú podporu v nezamestnanosti pre dotknutých zamestnancov. Štandardné štátne dávky v nezamestnanosti sú už na svojom mieste.

Vo väčšine štátov, môžete požiadať o výhodách online. Informujte sa u svojho štátneho úradu práce webové stránky pre poskytnutie podpory a dávok pokynov.

Pripravte sa na hľadanie práce

Aktualizujte svoj životopis a LinkedIn profil. Ak ste nemali hľadať prácu vo chvíli, nejaký čas trvať, aktualizovať svoj životopis a LinkedIn. Uistite sa, že vyladiť svoj životopis pre prácu, ktorú chcete zakaždým, keď použije.

Napísať motivačný list. Tiež mať čas napísať motivačný list, zakaždým, keď sa uchádzať o zamestnanie. To pomôže vašej aplikácie si všimol. Nepíše jeden mohol ublížiť svoje šance na získanie najal. CareerBuilder hlási, že 10% opýtaných zamestnávateľov uvedených bez sprievodný list bol okamžitý zľaviť.

Dávajte pozor na trhu práce

Nie každé povolanie a priemysel budú ovplyvnené rovnakým spôsobom. The Washington Post uvádza, že prvé prepúšťanie súvisiace s koronavírusy narazila na trhu práce minulý týždeň.

Firmy v cestovaní, služieb, potravín, pohostinstvá a plánovanie udalosti boli obzvlášť silne hit, rovnako ako tie, ktoré so sídlom v oblastiach, ktoré zažili prvé prípady, ako je Washington stave. Na druhú stranu, zdravotnej starostlivosti pole je najímanie, ako sú obchody s potravinami a upratovacie služby.

Dôležité : Pracovníci by nemali predpokladať, že ich priemysle nie je nájmu.

Avšak odvetvia, ako sú on-line nakupovanie a dodávky vzrástli, a základné služby, ako je zdravotníctvo a skladovanie sa rýchlo najímanie dopyte ústrety. Niektoré pracovné miesta sú na vzostupe, a zamestnávatelia sa aktívne nábor uchádzačov o zamestnanie.

Amazon je nájom 100.000 nových na plný aj čiastočný pracovný úväzok po celých Spojených štátoch v jeho naplnenie centier a dodávateľskej sieti, aby uspokojili dopyt od ľudí spoliehajú na svoje služby.

Wal je najímanie 150.000 nových spolupracovníkov pre prácu v obchodoch, kluboch, distribučných centier a naplnenie centier. Tieto roly budú dočasné, ale môže previesť do trvalých rolí v priebehu času.

Spoločnosť tiež zavádza nový proces urýchliť náboru pre kľúčové úlohy, ako pokladničné a Stockers. Typickou aplikáciou cyklus dvojtýždňovej sa zníži na procese 24 hodín.

Hľadanie práce Online

Počas tradičného hľadania zamestnania, môže byť hľadanie zamestnania a sietí osobne dôležité, rovnako ako on-line. V súčasnom klímy, ale budete chcieť zamerať na vyhľadávanie a podanie žiadosti o zamestnanie on-line na staveniskách top, sociálnych médií, a priamo na firemných webových stránkach.

Nájsť a udržať prehľad o nových ponúk práce rýchlo a jednoducho tým, že:

  • Ak vezmeme čas organizovať svoje hľadanie zamestnania. To bude proces plynulejší.
  • Nastavenie výstrah zamestnanie, takže ste informovaní o nových príspevkoch, akonáhle sú uvedené.
  • Pomocou hashtag k urýchleniu hľadaní zamestnania.

Zoberme si prácu mimo domova Možnosti

S všeobecnú neistotou pandémie, môže sa ocitnúť v situácii, kedy si absolútne nemôže pracovať mimo domova. Možno ste zrazu máte malé deti doma, pretože ich školy boli na neurčito uzavreté.

Alebo možno ste sami majú súvisiace zdravotné problémy, ktoré by vám veľmi náchylné k infekcii by ste mali opustiť svoj dom.

Dobrou správou je, že ak máte pripojenie k internetu, budete mať možnosť vyhľadávať a pozemné práce-od-home pracovných miest, ktoré budú aspoň dopĺňať svoje príjmy (a v závislosti na svojom profesijnom skillset, môžete dokonca nájsť pracovisku from-home prácu, ktorá je rovnako výnosné ako svojho starého zamestnania).

Hľadanie Top staveniskách

Začíname zadaním kľúčových fráz ako “práca doma”, “na voľnej nohe” alebo “telecommute” do jedného z top pracovných miest.

Hľadanie vzdialených a koncert stavbách

Tiež vyskúšať webové stránky, ktoré zoznam gig pracovných miest a špecializované weby ako FlexJobs ktoré sa zameriavajú na vzdialených miestach. FlexJobs má zoznam 20 plných vzdialene spoločnosti, ktoré sú teraz nábor, ako aj zoznam 100 najlepších spoločností s vzdialených miest.

Je pripravená ponúknuť riešenie

Jedná sa o náročný čas pre zamestnávateľa i zamestnanca. Ak môžete ukázať manažéra, že máte, čo je potrebné, aby pomohla firma uspieť, budete zvýšiť svoje šance na získanie najal.

Myslieť na problémy, ktoré podniky čelia, a vysvetliť, ako ich budete riešiť. Či už sa uchádzate, aby čistých verejných priestranstiev alebo písať kód, ako si najal je ukázať potenciálnym zamestnávateľom, že máte zručnosti, ktoré potrebujú. Dekódovať prácu zoznamov a zdôrazniť svoje najcennejšie kvalifikácii v sprievodný list, v profilovej časti vášho životopisu, a pohovorov.

Ak môžete robiť svoju prácu z domova, môžete mať väčšiu šancu, ako inokedy, ako sa dostať manažéra pozornosť. Mnoho podnikov a profesionálne služby spoločnosti, a to najmä v tech priestore, majú svojim zamestnancom pracovať z domova. klobúk znamená veľa buľvy sú na veľa schránok, a niektoré z nich patrí k najímanie manažérov. Ak máte skúsenosti z domova, bolo by to dobré sa zmieniť o svojom životopise.

Buďte pripravení eso rozhovore

Uistite sa, že ste pripravení pre video rozhovory. Precvičovať pohovory cez kameru. Ak ste nikdy rozhovor cez Skype alebo Zoom, je tu trochu zaučenie.

Zoznámi sa s technológiou a do praxe rozhovor, než budete hovoriť s manažéra. Venovať pozornosť osvetlenie a pozadie, rovnako ako, ako rozhovor oblek sa objaví na kamere.

Tráviť čas siete

Nezabudnite, že v sieti nevyžaduje osobné stretnutia. V ére LinkedIn, Facebook skupiny, a ďalších sociálnych sietí, nemusíte byť schopní otriasť niečí ruku, urobiť dobrý dojem.

Dôležité informácie : Teraz je obzvlášť vhodná doba k praxi jeden z najdôležitejších princípov v sieti: Ak chcete, aby ľudia, ktoré vám pomôžu neskôr, boli ochotní im pomôcť práve teraz.

Napísať LinkedIn odporúčania pre bývalými kolegami. Pozri priateľmi na otvorené pozície vo vašej spoločnosti. Ponúkame k skorigovať životopis vášho kamaráta a sprievodný list. To vám dá pocit uspokojenia, a to prispeje k posilneniu siete pre budúcnosť.

Aktualizovať svoje zručnosti

Môžete mať viac času, a ak áno, je to príležitosť pre upgrade svoje zručnosti. Je tu mnoho príležitostí k práci na svojom skillset on-line, vrátane LinkedIn učenia, Coursera a mnoho ďalších miest, kde sa môžete učiť sa nové zručnosti.

Buďte trpezliví a Kind

Koronavírus má vplyv mnoho aspektov každodenného života okrem pracovisku. Ak si nie ste späť na pracovné miesta tak rýchlo, ako by ste chceli sluchu, byť trpezlivý a láskavý k najímanie manažérov a vaše sieťové pripojenie. Každý, kto má problémy na riešenie a je na tom to najlepšie, čo možno v priebehu ťažkej dobe.

Nájom proces môže byť dlhšia a odlišné od toho, čo ste zvyknutí, ale budete sa tam dostať. Ak tak urobíte, mať čas poďakovať všetkým, ktorí pomáhali s hľadaním zamestnania.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *