Ako napísať životopis (CV) o zamestnanie

Posted on

Ako napísať životopis (CV) o zamestnanie

Ak je vaša kariéra zahŕňa prácu v akademických, vedecký výskum, alebo lekárskych odborov v Spojených štátoch, je veľká šanca, že budete požiadaní o poskytnutie skôr než životopis typický životopis. V latinčine, fráza “životopis” znamená “beh života.” Či je celkom vhodné, ak, ako kandidát entry-level, máte pocit, že ste strávili celý svoj život v postgraduálnom štúdiu či lekárskej fakulte!

V modernej angličtine, myšlienkou životopisu by mohlo byť lepšie preložiť ako “priebehu niečí odborného vzdelávania a kariéry.” Stručne povedané, inštitúcie, ktoré požadujú tieto dokumenty sú najviac zaujíma jedna je dobre zaoblené poverenia pre prácu (vyjadrené prostredníctvom odborná príprava a následné kariéry skúsenosti). Tým sa líši od štandardných životopisov, ktoré sa zameriavajú viac na kompetenciách .

Tu je informácia o tom, prečo, kedy a ako používať svoj životopis, kedy je treba použiť životopis vs životopisu, písanie životopisu a formátovanie pokyny, rozdiely medzi USA a medzinárodných životopisy a príklady.

Kedy použiť životopis

Kedy by sa uchádzači o zamestnanie iba životopis, bežne označované ako “CV”, skôr než životopis? V Spojených štátoch životopis sa používa predovšetkým pri podaní žiadosti o akademické, vzdelávacie, vedecké, lekárske, alebo výskumných pozíciách. Je tiež použiteľná pri podaní žiadosti o štipendiá a granty. Tu je viac informácií o tom, kedy použiť životopis miesto životopisu.

Pri hľadaní zamestnania v Európe, na Strednom východe, v Afrike alebo Ázii, očakávať, že predloží svoj životopis skôr ako životopis.

Majte na pamäti, že zahraničné zamestnávatelia často očakávajú, že si môžete prečítať typ osobných informácií o životopis, ktorý by nikdy byť uvedené na americký životopis, ako je dátum narodenia, štátnu príslušnosť, rodinný stav a miesto narodenia.

United States zákon upravujúci aké uchádzačovi informácie o zamestnanie môže byť požiadaný o poskytnutie neplatí za hranicami krajiny.

Čo treba zahrnúť do životopisu

Existuje niekoľko rozdielov medzi životopis a životopis. Životopis je dlhšia (dve alebo viac stránok), podrobnejší prehľad o svojom zázemie a zručnosti. Rovnako ako u životopis, môže byť potrebné rôzne verzie životopisu pre rôzne typy pozícií.

Rovnako ako životopis, životopis by mal obsahovať vaše meno, kontaktné informácie, vzdelanie, zručnosti a skúsenosti. Okrem týchto základov, však, CV zahŕňa aj výskumnej a pedagogickej praxe, publikácie, prezentácie, grantov a štipendií, profesijné združenia a licencie, ocenenia a vyznamenania a ďalšie informácie vzťahujúce sa k pozícii, o ktorú sa uchádzate. Môžete tiež zahrnúť osobnú správu, aby svoj životopis vyniknúť.

Začnite tým, že zoznam všetkých svojich základných informácií a potom ho usporiadať do kategórií. Uistite sa, že obsahujú dáta o všetkých publikáciách uvediete.

Osobné údaje budú zahrnuté do Medzinárodného CV

 • národnosť
 • Rodinný stav
 • Vek
 • Počet detí (vo veku voliteľne)
 • Osobné záujmy, ako sú koníčky
 • All vzdelávania, vrátane vysokej školy / strednej školy
 • Fotografie sú tiež odporučil (a profesionálny headshot je najlepšia)

Dátum narodenia na životopisov

V niektorých krajinách mimo USA očakávajú, že budete uviesť svoj dátum narodenia vo vašom životopise. Ak žiadate, aby cudzie prácu, výskum protokol danej krajiny pre žiadostí o zamestnanie.

Ak používate životopis (CV) alebo životopis požiadať o prácu v Spojených štátoch, v dôsledku súčasných právnych predpisov týkajúcich sa diskriminácie na základe veku, nemôžete byť povinná uviesť svoj dátum narodenia vo vašom životopise.

Prispôsobiť svoj životopis

Potom, čo ste urobili zoznam obsahujúci údaje, ktoré chcete zahrnúť, je to dobrý nápad vytvoriť vlastný životopis, ktorý špecificky zdôrazňuje skúsenosti máte, ktorá je relevantná pre prácu, o ktorú sa uchádzate. To trvá dlhšie písať vlastný životopis, ale je to rozhodne stojí za námahu – zvlášť keď sa uchádzate o pracovné miesta, ktoré sú dobre hodiť pre vaše schopnosti a skúsenosti.

 • Použitie úspech orientované guľôčky, ktoré začínajú s žalobou sloveso a zahŕňajú výsledok.
 • Začnite s odborným profilom (tiež volal Súhrn), ktorý zdôrazňuje, že je to najlepšie, čo vás ako kandidáta ponúkajú.
 • Upraviť obsah zahrnúť tie oblasti odborných znalostí, zručností a vedomostí, ktoré sa špecificky zodpovedať požiadavkám na pracovný; nie všetky údaje o vzdelaní a pracovné histórii (práca, výskum, štipendiá, atď) môže byť relevantné.
 • Starostlivo hodnosť a organizovať časti svoj životopis v súlade s tým, čo inštitúcia žiadate hľadá. Napríklad, ak sa vzťahujú na vysokej škole, kde sa výskum zdôraznil, mali by ste začať svoj zoznam publikácií na strane jednej, hneď po prvotnom odborného profilu. Ak by na druhú stranu, vy viete, že učenie je cenený nad publikácia oddelenia, budete chcieť dať svoje profesionálnej kariéry histórii čestné miesto na prvej stránke.

Curriculum Vitae Sample

Toto je príklad z životopisu. Pozri nižšie pre viac príkladov.

Dorothy Doctor, MD
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
dorothydoctor@email.com
000.123.4567

Životopis

Venovaná a pacient zamerané MD umiestnené tak, aby vyniknúť v sídle poskytuje príležitosť k rastu na vedomostiach a liečebnej praxi detského lekárstva.

VZDELÁVANIE

Doctor of Medicine (MD), máj 2018 – David Geffen School of Medicine, UCLA

BS v biológii,  summa cum laude , jún 2014 – Stanford University

Honors / AWARDS

David Geffen Medical Scholarship 2014, 2015, 2016, 2017
Stanford Katedra biológie Award 2013
zoznam Stanford dekana, 2010-2014

SKÚŠKY

USMLE Krok 1, máj je 2016
USMLE Krok 2 CK, máj je 2018

PRACOVNÉ SKÚSENOSTI

UCLA, Onkologické klinika
odborný asistent  (2015-2016)

 • Asistovaná Joe Johnson, MD a Sue Sanderson, Ph.D. v oblasti výskumu a predloženie “Novel imunoterapia prístupu k duktálny karcinóm in situ (DCIS).”

Stanford University
Resident asistent  (2013-2014)

 • Za predpokladu, vodcovstvo, spoločnosť, a emocionálnu podporu pre vysokoškoláka obyvateľov vysokoškolské internáty.

DOBROVOĽNÍCKA SKÚSENOSŤ

American Medical Association Študent, UCLA (september 2013 – jún 2018)

 • President, miestne kapitoly, máj 2014 – jún 2018
 • Koordinované dobre navštevoval Wellness na Campus Fair, september 2017

Dobrovoľník , Venice Family Clinic (september 2014 do júna 2017)

 • Pomáhala podporovať potreby zaostalých rodín na bezplatnú zdravotnú klinike.

Nemocnice Dobrovoľník , Ronald Reagan UCLA Medical Center (september 2014 – jún 2015)

 • Dobrovoľne u detských, ER, a otáčanie chirurgia polohách

Dobrovoľník , Connection UCLA People-Animal Program (september 2013 – jún 2014)

 • Za predpokladu, spoločnosť kriticky chorým deťom v terapii programe zvierat asistovanej.

JAZYKY

Angličtina (materinský jazyk),
španielsky (pokročilé ústne a písomné plynulosť)

Členstvo / vzťahy

American Medical Association Student 2014 – súčasnosť
American Medical Association, 2017 – súčasnosť

OSOBNÉ ZÁUJMY

CrossFit, surfovanie, fotografovanie, a hoboj výkon.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *