Ako napísať sprievodný list v 5 krokoch

Posted on

 Ako napísať sprievodný list v 5 krokoch

Potrebujete napísať sprievodný list pre prácu? Dodržiavaním týchto päť jednoduchých krokov, nájdete cestu k úspešnému sprievodného listu je jednoduchý. Tým, že to jeden krok v čase, môžete zaistiť, že váš sprievodný list bude vypracovaný, napísal a poslal preč, bez veľa stresu – a to s dobrú šancu na úspech.

Tu je päť tipov, ako môžete napísať víťaznú sprievodný list.

Analyzovať Výpis Job

Dať prácu výpis starostlivé čítanie a vidieť, kde sa vaše vlastné skúsenosti najlepšie vyhovuje up. Diskriminačné o tom, ktoré z požiadaviek spoločnosti budete chcieť zvýrazniť, pretože budete používať tieto výbery, aby tabuľky v sprievodný list.

Nezabudnite, že keď je všetko povedané a urobené, sprievodný list by mal byť iba jedna strana dlho. Ktorý zvolíte body by mali byť tie, ktoré sú najvýznamnejšie do polohy, ale aj tie, ktoré poskytujú konkrétne príklady a presvedčivé anekdoty o svojich skúsenostiach.

Zamerať sa na polovicu požiadavky spoločnosti, ale udržať ju pod päť alebo šesť celkom. Uistite sa, že viete, ako sa Vasich kvalifikáciu na zozname pracovných miest.

Čo je treba mať na pamäti

Pri kopírovanie a vkladanie z práce so záznamom do textového editora, skorigovať preklepy, ktoré by mohli byť v zozname. Osoba, ktorá dáva svoju prihlášku prvom čítaní pravdepodobne nebude vedieť (alebo starostlivosti), že chyba nebola vaša vina.

Pozrite sa na konkrétny názov zamestnancov

Cez Facebook, LinkedIn, Twitter a dokonca aj Instagram, môžete byť schopní nájsť meno príslušného zamestnanca, ktorému môžete riešiť sprievodný list.

Napríklad, môžete použiť pokročilé vyhľadávanie Twitter je k nájdeniu mena, a v prípade, že spoločnosť má profil na LinkedIn, môžete sledovať svojich zamestnancov odtiaľ.

Nepoužívajte len vybrať náhodný jedinca, ale ak je to možné, nájsť niekoho, kto v oblasti ľudských zdrojov – najlepšie riaditeľa alebo manažéra – alebo vyšší-up v rámci oddelenia sa uchádzate sa.

To je kľúčový spôsob, ako naštartovať vašu aplikáciu a uistite sa, že sa dostane na miesto, kde je potrebné ísť.

Čo je treba mať na pamäti

  • Ak sa chystáte na veľkú prenasledovanie vyčíňanie v LinkedIn, upraviť nastavenia ochrany osobných údajov tak, že ostatní ľudia nemôžu vidieť, že ste prehliadnuť svoj profil. Pri pripájaní sa spoločnosťou na LinkedIn môže byť dobrý spôsob, ako zvýšiť svoju viditeľnosť, pravdepodobne nepotrebujete vidieť, že ste klikli po celú dobu ich zamestnanca na LinkedIn.
  • Ak poznáte niekoho, kto sa na spoločnosť, ktorá môže odkazovať na prácu, spomenúť je v prvom odseku svojho sprievodného listu.
  • Ak nemôžete nájsť meno osoby, vedieť, ako riešiť sprievodný list zodpovedajúcim spôsobom.

Vytvorenie tabuľky alebo odseku Zvýraznenie vašej kvalifikácii

Ďalej, aby sa dvoma stĺpci tabuľky s požiadavkami spoločnosti na ľavej strane, a atribúty svoj zodpovedajúci na pravej strane.

Keď urobíte tabuľku, budete musieť robiť to dva stĺpce. Potom mať rad požiadaviek vyberáte a pridať jednu na hlavičku. Takže v tomto príklade, ktorý sa zameral na päť bodov, v tabuľke je dva stĺpce po šiestich radoch.

Čo je treba mať na pamäti

  • Ak potrebujete niečo, aby osviežiť pamäť na pravej strane stola, uvidíme, či môžete nájsť kópiu popise práce pre aktuálnu alebo minulé pozície, ktorá vám poskytne príjemný pokyn o tom, ako výraz svojich minulých zodpovednosťou a vaše profesijné a osobnostné predpoklady.
  • Ak máte problémy s vytvorením tabuľky, môžete zahrnúť svoje kvalifikáciách uvedené v odseku forme.

Formátovať sprievodný list

Teraz, keď ste urobil tabuľku, mali by ste skopírovať a vložiť ho do tela sprievodný list. To sa často nazýva formát tvar sprievodný list “T”. V tabuľke by mal ísť medzi svojich úvodných odsekoch a pred uzavretím.

Je to pekný pohľad formátovať tabuľku s neviditeľnými hranicami, aj keď to nie je nevyhnutné. Na dosiahnutie tohto cieľa v programe Microsoft Word, kliknite pravým tlačidlom myši na tabuľku, vyberte ohraničenie a tieňovanie a potom kliknite na tlačidlo Žiadny  na ľavej strane v malom okne, ktoré sa objavia.

Čo je treba mať na pamäti

By ste mali uložiť sprievodný list vo formáte PDF tak, že dokument zachová správne formátovanie, keď sa otvorili a pozrel sa na.

Dokončiť s nadväzujúcu

Dokončiť silný a uzavrite sprievodný list s prísľubom “ďalší krok.” Týmto spôsobom, a to aj v prípade, že aplikácia stratí na dne hromady, keď sa dostanete von na potenciálneho zamestnávateľa, že budete upozornení ísť získať sprievodný list a životopis a znovu pozrieť.

A konečne, nezabudnite skorigovať sprievodný list, takže je to bez chýb.

Čo je treba mať na pamäti

Pomocnú ruku, keď hovoríte, že budú demonštrovať svoju presnosť a schopnosť dotiahnuť do konca sľuby. Ak ste poslali veľa rôznych aplikácií a majú ťažkosti udržať prehľad o termíne, zostať organizovaná hárku programu Excel alebo nastaviť pripomenutie s telefónom.

Ako odoslať alebo nahrať sprievodný list

Ako sa vám vaše motivačný list a životopis na zamestnávateľa závisí od požiadaviek organizácie. Môžete byť požiadaní, aby nahrať aplikačné dokumenty na webových stránkach spoločnosti alebo na pracovnej doske. Alebo môžete byť požiadaní, aby e-mail svoj životopis alebo motivačný list alebo dokonca poštou.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *