Jak napisać list motywacyjny w 5 prostych krokach

Posted on

 Jak napisać list motywacyjny w 5 prostych krokach

Czy trzeba napisać list motywacyjny do pracy? Wykonując te pięć prostych kroków, znajdziesz drogę do udanego listu jest prosta. Biorąc jeden krok na raz, można mieć pewność, że list zostanie opracowany, napisany i wysłany bez większego stresu – iz dobrym szanse powodzenia.

Oto pięć kroków, które można wykonać, aby napisać wygranej list motywacyjny.

Analizować listę Job

Dać pracę z listą wnikliwej lektury i zobaczyć, gdzie własne doświadczenie najlepiej dopasowuje się. Być dyskryminujące, który z wymaganiami firmy wybrać, aby podkreślić, jak masz zamiar używać tych wyborów, aby stolik w liście przewodnim.

Pamiętaj, że kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, Twój list motywacyjny powinien być tylko jedna strona długo. Punkty wybierzesz powinny być te, które są najbardziej istotne dla stanowiska, ale także te, które dostarczają konkretnych przykładów i atrakcyjne anegdoty o swoim doświadczeniu.

Dążyć do połowy wymagań firmy, ale zachować je na pięć lub sześć sumie. Upewnij się, że wiesz, jak dopasować swoje kwalifikacje, aby uzyskać listę miejsc pracy.

Co warto pamiętać

Podczas kopiowania i wklejania z pracy z listą do edytora tekstu, na korektę literówek, które mogą znajdować się w wykazie. Osoba, która daje swoją aplikację pierwszy odczyt prawdopodobnie nie znasz (lub opieki), że pomyłka nie była twoja wina.

Szukać konkretnej nazwy Pracowniczych

Poprzez Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram, a nawet, być może uda się znaleźć nazwę odpowiedniego pracownika, któremu można zaradzić swój list motywacyjny.

Na przykład, można użyć zaawansowanego wyszukiwania Twittera, aby znaleźć nazwy, a jeśli firma ma swój profil na LinkedIn, można zobaczyć swoich pracowników stamtąd.

Nie wystarczy wybrać losową jednostkę, ale jeśli można, znaleźć kogoś w zasoby ludzkie – korzystnie dyrektora lub menedżera – lub wyższe-up w dziale jesteś stosujące się.

Jest to kluczowy sposób kickstart aplikacji i upewnij się, że dostaje się tam, gdzie trzeba iść.

Co warto pamiętać

  • Jeśli idziesz na głównym spree stalking w LinkedIn, dostosować ustawienia prywatności tak, że inni ludzie nie widzą już oglądany ich profile. Podczas łączenia z firmą na LinkedIn może być dobrym sposobem na zwiększenie widoczności, prawdopodobnie nie trzeba je zobaczyć, że już kliknęli ich całego personelu na LinkedIn.
  • Jeśli znasz kogoś w firmie, które mogą odnosić się do pracy, wymienić je w pierwszym akapicie Pańskiego listu.
  • Jeśli nie można znaleźć nazwisko osoby, wiedzą, jak rozwiązać swój list motywacyjny odpowiednio.

Utwórz tabelę lub Ust Podkreślając swoje kwalifikacje

Następnie zrobić tabelę dwukolumnowy z wymaganiami firmy po lewej stronie, a dopasowanie atrybutów po prawej stronie.

Po dokonaniu tabelę, trzeba zrobić to dwie kolumny. Następnie podjąć szereg wymagań masz wybór i dodasz do cel. Tak więc, na tym przykładzie, który koncentruje się na pięciu punktach, tabela jest dwie kolumny przez sześciu rzędach.

Co warto pamiętać

  • Jeśli trzeba coś pobiegać pamięci dla prawej stronie stołu, czy można znaleźć kopię opisu pracy dla aktualnego lub ostatniego stanowiska, które dadzą Ci piękny wytyczne, w jaki sposób wyrażenie swoich poprzednich obowiązków i twoi zawodowe i osobiste atrybuty.
  • Jeśli masz problemy z tworzenia tabeli, można dołączyć swoje kwalifikacje w formie akapitu.

Sformatować swój list motywacyjny

Teraz, po dokonaniu tabelę, należy skopiować i wkleić go do ciała swojego listu. To jest często nazywane „T” format pokrywa kształt list. Stół powinien iść w między wstępnych akapitach, a przed zamknięciem.

Jest to miły wygląd formatować tabelę z niewidzialnych granic, choć nie jest to absolutnie konieczne. W tym celu w programie Microsoft Word, kliknij prawym przyciskiem myszy na stole, wybierz Obramowanie i cieniowanie , a następnie kliknij przycisk None  po stronie lewej małym okienku, które się pojawi.

Co warto pamiętać

należy zapisać swój list motywacyjny w postaci pliku PDF, tak że dokument zachowuje prawidłowego formatowania, gdy jest on otwarty i spojrzał.

Wykończenie z kontynuacją

Zakończyć silny i zamknąć list motywacyjny z obietnicą „następnego kroku.” W ten sposób, nawet jeśli aplikacja jest tracona na dnie stosu, gdy dotarcie do potencjalnego pracodawcy będą otrzymywać przypomnienia iść odzyskać swój list motywacyjny i CV i przyjrzeć się raz jeszcze.

Wreszcie, należy korektę swój list motywacyjny tak, to wolne od błędów.

Co warto pamiętać

Dotrzeć kiedy mówisz będzie wykazać swoją zdolność do punktualności i po drodze z obietnic. Jeśli zgłosiłeś wiele różnych aplikacji i mieć problemy ze śledzeniem dat utrzymać porządek z arkusza Excel lub ustawić przypomnienia z telefonem.

Jak wysłać lub Prześlij swój list motywacyjny

Jak masz swój list motywacyjny i CV do pracodawcy zależy od wymagań organizacji. Możesz zostać poproszony o przesyłanie dokumentów aplikacyjnych na swojej stronie internetowej lub na tablicy ogłoszeń. Albo, może zostać poproszony o e-mail swoje CV lub list motywacyjny lub nawet wysłać je.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *