Typy umiejętności słuchania z przykładami

Posted on

Typy umiejętności słuchania z przykładami

Czy jesteś dobrym słuchaczem? Jest cenionym miękkie umiejętności poszukiwane przez pracodawców. Po tym wszystkim, ludzie z tej zdolności są bardziej prawdopodobne, aby zrozumieć zadania i projekty, budować silne relacje ze współpracownikami, a także być w stanie rozwiązywać problemy i rozwiązywać konflikty.

Pracodawcy będą wyglądać, aby zademonstrować umiejętności słuchania podczas rozmów kwalifikacyjnych. Dowiedz się, dlaczego dobre umiejętności słuchania są niezbędne w pracy. Plus, zobaczyć jak zbudować tę umiejętność – wraz ze złymi nawykami uniknąć.

NasÅ,uchiwanie

Słuchanie w kontekście pracy jest procesem, poprzez który można zyskać zrozumienie potrzeb, wymagań i preferencji interesariuszy poprzez bezpośrednią interakcję. Interesariusz może być każdy z szefem, klient, klienta, współpracownika, podwładnego, górna zarządzanie, członek zarządu, wywiad, czy kandydat zadanie.

Istnieją dwa składniki aktywnie słuchać sukcesu w miejscu pracy: uwaga i refleksji.

 • Uważne słuchanie  wymaga posiadania kontakt wzrokowy, kiwając głową, mając dobrą postawę i mirroring język ciała mówiącego, aby pokazać prawdziwe zainteresowanie, co mówią. Oprócz tych niewerbalne sygnały, należy również zezwolić na głośnik, aby zakończyć swoją myśl w całości.
 • Odbicie  jest powtarzanie i parafrazując co mówca powiedział, aby pokazać, że naprawdę zrozumieć, co mówią ci.

Co sprawia, że ​​dobrym słuchaczem

Dobrymi słuchaczami zawsze staramy się w pełni zrozumieć, co inni chcą się komunikować, szczególnie wtedy, gdy oświadczenie brakuje jasności. Słuchanie wymaga próbę dekodowania i interpretowania komunikatów słownych i niewerbalne sygnały (np tonu głosu, mimiki, postawy fizycznej).

Wielkie słuchacze pokazują również ich ciekawość i zadać wiele pytań. Zrób to, a można zrobić wielkie wrażenie.

Poprzez ich język ciała i inne wskazówki, skuteczne słuchacze subtelnie przekazują głośnika, że ​​są one słuchania. Dodatkowo zachęcają i zapraszamy myśli, opinie i uczucia innych.

Jednym ze sposobów, aby pokazać swoje umiejętności słuchania jest umożliwienie ankieter wypełnić każde pytanie i oświadczenia przed odpowiadać. Nie przerywaj i mieć pewność, że Twoje odpowiedzi szczerze odpowiedzieć na pytanie. Pamiętaj, że to jest w porządku, aby wziąć kilka chwil, aby wrobić właściwą odpowiedź. Czyniąc to pokazuje, że całkowicie wchłaniany słowa mówiącego i są na tyle taktowny sformułować najlepszą odpowiedź.

Co sprawia, że ​​zły Listener

Przerywanie drugiej strony wskazuje się, że umiejętność słuchania są słabo rozwinięte. Podobnie reaguje w sposób, który nie udziela odpowiedzi na pytanie będzie odzwierciedlać źle na swoje umiejętności słuchania, szczególnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Mówiąc zbyt wiele jest również problematyczne, jako właściwe rozmowy powinny być wyważone, z strony uzyskanie równego czasu na rozmowę. Monopolizuje rozmowę uniemożliwia słuchanie i drugiej strony pełne ekspresji, co chcą powiedzieć. W końcu doprowadzi to robisz słabe wrażenie.

Patrząc rozproszony jest również jakość ubogiej słuchacza. Które mogą obejmować wszystko, od unikanie kontaktu wzrokowego do sprawdzenia telefon lub zegarek podczas gdy ktoś inny mówi.

Przykładami skutecznych odsłuchiwania

 • Kandydat praca podziela jej rozumienie niejasnej pytanie podczas wywiadu i pyta, czy ona ma rację.
 • Ankieter zauważa, że ​​kandydat nie patrzeć jej w oczy, gdy twierdząc kluczową siłę.
 • Pracownik obsługi klienta powtarza problemu patronem lub skargi do niej uspokoić ją, że została wysłuchana.
 • Doradca kiwa głową i mówi: „Słyszę cię”, aby zachęcić klienta do nadal mówić o ich traumatyczne doświadczenia.
 • Moderatora spotkanie zachęca małomówny członka grupy dzielić swoje poglądy na temat wniosku.
 • Ankieter zadaje kolejne pytanie, aby uzyskać dalsze wyjaśnienia w sprawie sposobu, w którym kandydat stosowanych krytyczne umiejętności w przeszłości pracy.
 • Menedżer podsumowuje to, co powiedział jej zespół podczas spotkania pracowników i pyta ich, czy ona prawidłowo słyszał rzeczy.
 • Na zakończenie przeglądu wyników, pracownik potwierdza konkretne obszary, w których jego przełożony prosi on poprawić.
 • Na spotkaniu klienta, sprzedawca pyta nieoznaczony pytanie w stylu: „Co mogę zrobić, aby służyć Ci lepiej?” i zachęca do jego odpowiednika wyrazić wszelkie obawy w pełni.
 • Pielęgniarka informuje pacjenta, że ​​jest świadomy tego, jak są one boją się o ich nadchodzącej operacji i mówi, że to nie dla niej.
 • Pracownik zwraca baczną uwagę na głośnik podczas sesji treningowej i pyta wyjaśniające pytania dotyczące informacji są przyjmującego.

Umiejętności cenniejsze Workplace

Mając silne umiejętności słuchania jest niezbędna na każdym poziomie organizacyjnym i przyczyni się do poprawy swoich szans przyszłych promocjach. Jednak mogą wystąpić pewne miękkie i twarde umiejętności, które mają większą wartość niż inne, w zależności od dziedziny zawodowej. Aby ustalić, który wymienia umiejętności należy wyróżnić w CV i wywiad, spojrzeć na umiejętności zatrudnienia wymienionych przez pracę.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *