Ważne Miękkie umiejętności w miejscu pracy Sukcesu

Posted on

Ważne Miękkie umiejętności w miejscu pracy Sukcesu


Przy ubieganiu się o pracę, wiele osób często podkreślają swoje umiejętności twardych – specyficzną wiedzę i umiejętności wymagane do wykonywania określonej pracy. Są to zazwyczaj umiejętności, które mogą być jasno zdefiniowane i zmierzone. Jest to również konieczne, aby podkreślić najważniejsze umiejętności miękkich, które posiadasz, aby pokazać, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Kiedy szukasz pracy lub awans, swoje umiejętności miękkich może być tak samo ważne jak twarde umiejętności, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w pracy.

Tip : Miękkie umiejętności są znacznie trudniejsze do zdefiniowania i miarą – są one interpersonalne lub „ludzie” umiejętności, które pomogą Ci skutecznie współdziałać z innymi w pracy.

Niezależnie od pracy, trzeba skutecznie współdziałać z organami nadzoru oraz osób powyżej i poniżej ciebie na wykresie pracy, a także innych, takich jak klientów, dostawców, pacjentów, studentów, etc.

Firmy poszukują kandydatów z obu rodzajów umiejętności przy zatrudnianiu na większości stanowisk. To dlatego, że jeśli masz negatywne nastawienie, nie może dogadać się z innymi, nie komunikują się dobrze, nie dobrze pracować jako część zespołu, a nie są w stanie myśleć twórczo i krytycznie, może nie ma znaczenia w jaki sposób dobrze wykształcona i kompetentna jesteś.

Trzeba mieć jakiś zestaw ludzi umiejętności dogadać się w każdej pracy, a nie tylko tych, którzy pracują bezpośrednio ze społeczeństwem. Indeed.com, czołowym miejscu pracy, podzielił najcenniejszych umiejętności miękkich dla osób poszukujących pracy i pracowników.

Umiejętności miękkie Top Employers Chcesz

Oto top siedem najważniejszych umiejętności miękkich mieć zarówno wywiadów iw miejscu pracy, z Indeed dyrektor rekrutacji, Mike Steinerd:

 • Działając jako gracz zespołu – to znaczy nie tylko jest spółdzielnia, ale również wyświetlanie silne zdolności przywódcze, gdy jest to konieczne.
 • Elastyczność – jest to niezwykle cenny dla pracowników. Ci, którzy mogą dostosować się do każdej sytuacji, są niezawodne, bez względu co rzucony na nich.
 • Efektywna komunikacja – to zasadnicze znaczenie dla niemal każdego zadania. Komunikacja obejmuje wyrażaniu siebie dobrze, będąc dobrym słuchaczem i stosując odpowiedni język ciała.
 • Rozwiązywanie problemów i zaradność – bez względu na zawód, te umiejętności są niezbędne, gdy pojawiają się nieoczekiwane problemy nieuchronnie.
 • Przyjmowanie zwrotne – nie tylko z zaakceptowaniem zwrotne z wdziękiem, ale także zastosowania tego zwrotne, sprzyja rozwoju zawodowego.
 • Zaufanie jest kluczem – powiedział, że jest to również ważne, aby zawsze mieć wiedzę i umiejętności, aby wspierać pewność siebie. Będąc pewny siebie i zdolny, twoi przełożeni, pracownicy i klienci będą wierzyć w to, co mówisz.
 • Kreatywne myślenie – jest w stanie wymyślić unikalnych rozwiązań i alternatyw jest bezcenne; napędza innowacje i zwiększa wydajność.

Umiejętności pracy różnią się o pracę

Gdy szukasz pozycję lidera, zarówno jako kierownik lub członek zespołu, będziemy chcieli, aby wyróżnić różne aktywa niż jeśli szukasz stanowiska techniczne, na przykład. Miękkie umiejętności trzeba być skutecznym liderem będzie obejmować takie rzeczy jak są w stanie przekazać i konstruktywnej krytyki.

Pozycje Information Technology wymagają umiejętności miękkich, takich jak kreatywność i umiejętność zaprezentowania pomysłów i rozwiązań dla jednostek, jak i grup. Silne umiejętności komunikacyjne, zarówno pisemne i ustne są ważnym atutem w praktycznie każdej dziedzinie, na każdym poziomie.

Jak Niech Pracodawcy Znać masz umiejętności

Kiedy piszesz CV i listów motywacyjnych, jest to niezbędne do odniesienia umiejętności pracodawca szukają w swoich materiałach aplikacyjnych pracy. Tak samo jest, gdy jesteś wywiadów. Przejrzyj ofertę pracy i być gotowi podać konkretne przykłady masz umiejętności (zarówno twardych i miękkich), które są dopasowane do wymagań pracy.

Pamiętaj, aby zaprezentować swoje umiejętności miękkich do kierownika wynajmu podczas wywiadów i skupić się na utrzymaniu swoich umiejętności na najwyższym poziomie w pracy:

 • Pokazać swoje pozytywne nastawienie i entuzjazm w całym wywiadzie.
 • Nie wystarczy powiedzieć, że masz umiejętności firma potrzebuje – to udowodnić im
 • Dokładnie przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej, i mają kilka przykładów przypadkach kiedy stosowany skutecznie swoje umiejętności miękkich.
 • Wystarczającej wiedzy na temat położenia i firmy rozmawiać wygodnie i knowledgeably z ankietera. Działania mogą rzeczywiście mówią głośniej niż słowa, zwłaszcza w konkurencyjnym środowisku pracy.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *