Jak rozpoznać, czy staż legit

Posted on

Jak rozpoznać, czy staż legit

Internet jest niesamowitym zasobem zwłaszcza gdy chodzi o znalezienie staży i pracy. Jest tak wiele możliwości dostępne że wszystko co musisz zrobić, to określić programy lub szukać staży w danej dziedzinie lub branży. Przy tak wielu WYNIKI i anonimowości w internecie, czasami może to być trudne do określenia, czy reklamowane staż jest rzeczywiście prawdziwe, czy oszustwo chcą wykraść informacje.

Wartość staży

Praktyki mogą mieć wielką wartość, jeśli chodzi o zdobywanie doświadczenia i coraz zatrudniony. Ponieważ większość firm poszukują kandydatów z poprzedniego odpowiedniego doświadczenia w dziedzinie, staże są kluczowe dla seniorów uczelni, którzy poszukują swojej pierwszej pracy w czasie rzeczywistym, po ukończeniu studiów.

To nie ma znaczenia, czy staż jest wypłacane lub jeśli otrzymania kredytu, aby zakończyć doświadczenie staż, jedyną rzeczą, pracodawca skupia się na to rodzaj wiedzy i umiejętności, co zyskał podczas internowania dla firmy.

Studenci mogą być sceptyczni lub całkowicie zaufać, jeśli chodzi o znalezienie staż. Jednakże, jeśli staż brzmi zbyt dobrze by mogło być prawdziwe, będziemy chcieli, aby zrobić trochę więcej kopanie. Zwracając się do ludzi w organizacji lub studentów, którzy wcześniej wykonanych staż w firmie pomogą wyjaśnić obraz.

Chcesz, aby Twoje doświadczenie staż być jednym, który daje rzeczywiste, praktyczne doświadczenie.

Praktyki w Sprzedaży

Jedną rzeczą być świadomi są staże, które wydają się być całkowicie stanowiska sprzedaży i które są wypłacane przez komisję ściśle ze sprzedaży. Problem polega na tym, że nie wiem wystarczająco dużo o firmie lub produkcie do zrozumienia, jeśli prowizja jest naprawdę możliwe.

Jeśli pracodawca an wymienia bardzo otwarte kwalifikacje i nie zapytać o Twoje zainteresowania lub doświadczenia, to jest wysoce prawdopodobne, że znajdą się w pozycji zimno telefonicznie lub taki, który zapewnia ekspozycję jedynie ogólne obowiązki administracyjne.

Uniknąć wątpliwej Staże

Praktyki, które są wątpliwe są zwykle te będą chciały uniknąć. Złe dzielnice lub staże w domu danej osoby nigdy nie są dobrym pomysłem. Jeśli pracodawca nie poprosi Cię o wypełnienie wniosku lub poprosić o CV, to nie jest również dobrym pomysłem.

Jeśli masz złe wibracje, jeśli chodzi o staż guide wymagań lub ludzi jest to zwykle dobry pomysł, aby utracić możliwość i rozpocząć szuka innej.

Czy badania

Istnieje oszustw w całym Internecie. Wymagana jest należyta staranność ilekroć podejmowania ważnych decyzji w oparciu o to, co mówi się w Internecie. W prowadzonej przez firmę jest jedną rzeczą, jaką można zrobić, aby upewnić się, że firma jest wiarygodna. Rozmawiać z radami i instruktorów w programie ty kończą. Mogą mieć listę sprawdzonych i prawdziwych firm, które szkoła ma już relacji staż.

Prowadzenia badań w Google to kolejny sposób, aby dowiedzieć się więcej o firmie. Wprowadzając nazwę firmy wraz oszustwa jest sposób, aby sprawdzić, czy nie było żadnych raportów na temat tej spółki będącej bezprawne. Sprawdzanie się z Better Business Bureau (BBB) ​​oraz witryn jak „Glassdoor.com” będzie również pomóc w identyfikacji firm tam gdzie były uzasadnione reklamacje.

nie płacą

Jeżeli pracodawca prosi, aby zapłacić pieniądze, aby dowiedzieć się więcej o programie lub zrobić rzeczywisty staż dla nich, należy uruchomić tak szybko, jak to tylko możliwe. Uzasadnione firm umieścić swoje dane tam i nie wymagają pieniędzy, aby dowiedzieć się więcej o programie, zanim jeszcze wiedzieć, co program jest. Nigdy nie ubiegać się o staż, jeśli jest wymagana z góry pieniędzy.

Można również zwrócić się do firmy, aby zapewnić Państwu listę referencji lub informacji kontaktowych dla stażystów, którzy wcześniej pracowali dla firmy. Referencje od ludzi zrobili interesy z dostarczy podstawowy fundament dla identyfikacji, jeżeli pracodawca jest legit.

Oczywiście, istnieją pewne programy, które wymagają pieniędzy, która obejmuje większość programów staży za granicą. W tych przypadkach, zrobić swoje due diligence w prowadzeniu badań. Wiedzieć z góry, dokładnie to, co program zawiera i jakie będą wypłacane przez intern studentów.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *