Różnica między internowania w małej firmie vs. dużej firmy

Posted on

 Różnica między internowania w małej firmie vs. dużej firmy

Gdy sezon letni staż hity wielu młodych kandydaci muszą zdecydować, co wielkość przedsiębiorstwa chcą pracować na swoim rozruchu, firmy średniej wielkości lub dużej firmie. Chociaż staże zwykle mają pewne podobieństwa niezależnie od wielkości firmy, swojej roli, doświadczeń i możliwości mogą się zmieniać jak przejść z większej firmy do mniejszego. Nie wiedząc, różnica może być stresujące, gdy starasz się zdecydować, który staż jest właśnie dla Ciebie.

Kiedy wylądujesz staż, niezależnie od tego, czy firma jest duża czy mała, dostaniesz wielką praktyczne doświadczenie, konstruktor CV, możliwości współpracy oraz możliwość decydowania, czy naprawdę chcesz kontynuować to pole po ukończeniu studiów.

Brand Name Recognition

Niektórzy ludzie zdobywają doświadczenie staż w dużych firmach, takich jak Fox i NBC , na przykład. Duży, markowy spółka staż w CV może pomóc gruntów pracy w firmie rówieśników po ukończeniu studiów.

Wielkie nazwiska sprawa jeszcze bardziej w takich dziedzinach jak prawo, a kiedy personel zasobami ludzkimi skanowanie CV, prominentnych nazwy firm wyróżniać. Jeśli uczysz marketingu dodasz dużo większą siłę przebicia do CV jeśli intern dla Disneya, a nie firmy typu boutique.

Średniej wielkości Public Relations firma może zaoferować duże doświadczenie w różnych sposobów i może mieć rozpoznawalność lokalnie, które mogą pomóc w swoje perspektywy po studiach. Małe firmy mają swoje zalety, ale nie będzie czerpać korzyści nazwisko rozpoznawane. Można również mieć większe problemy ze znalezieniem wielkich nazwisk mentorów wewnątrz mniejszych firm i mają mniejszy dostęp do weteranów branży, którzy byli przez grind i żyli by o tym opowiedzieć.

W idealnym świecie, można mieć korzyści z przeżywa kilka różnych wielkości przedsiębiorstw i profity, które go wraz z każdego konkretnego typu praktyki.

Przy większych firm, faktycznie zabezpieczenia staż może być znacznie bardziej proces dogłębnej. Można by prawdopodobnie spotkać się z działem kadr pierwszy dowiedzieć się o konkretnych terminów składania wniosków, daty rozpoczęcia i daty zakończenia. Może być również podane korporacyjnej towary promocyjne, takie jak portfele, długopisy i inne gadżety, które wykonują logo firmy.

W zależności od wielkości firmy i jak ustalono ich program stażu to, że firma może traktować stażystów do darmowych obiadów, głośniki wykonawczych serii obiad, Intern wydarzeń mieszając i więcej. Przy większych firm, było więcej ludzi wokół, ale może nie koniecznie mają okazję spotkać się z nimi.

Zyskując doświadczenie zawodowe

Gdy stażysta z firmami smaller- i średnich, prawdopodobnie będzie w stanie posunąć się silniejsze relacje z ludźmi, z którymi pracujesz pod, bo tam ich mniej i mniej stażystów.

Można również mieć bardziej realne szanse, aby pomóc innym w różnych projektach. Typowe zadania będzie wykonywać pracę jako stażysta-administracyjnych, badań, notatek, spotkań i obserwacji, niekoniecznie są różni się od pracy byłoby zrobić w dużych firmach. Jedyną różnicą jest to, że będziesz miał więcej okazji na siebie większą odpowiedzialność i szerszej gamy zadań.

Jeśli rozważają staż w firmie, która robi ciekawe rzeczy, ale nikt nie słyszał o nich, że jest w porządku. Czy staż, sprawiają wrażenie, jak najlepiej, aby wziąć udział w znaczącej pracy, sieci i pomóc w jak wielu różnych zadań, jak to możliwe. W większej firmie, można jeszcze dostać duże doświadczenie, ale można również zakończyć się grając w gry komputerowe przy pustym biurku przez cały dzień.

Środowisko

Może się okazać, że internowania dla większej firmy uczucie ogólnego, bezosobowego doświadczeniem w pewnym sensie. Mniejsze firmy mają znacznie łatwiej tworząc osobisty charakter, a ponieważ pracownicy nie będą tak duże, można rzeczywiście więź i poznać swoich współpracowników.

W mniejszych firmach, prawdopodobnie będziesz mieć dostęp do pracowników, którzy są dość wysoko w firmie, które mogą narazić Cię na więcej ciekawych kontaktów zawodowych i bardziej wpływowe. Odwrotnie, stażyści w większych firmach może się znaleźć kopiowania i chwytając kawę dla pracowników niższego szczebla.

Te dni, większość studentów będzie stażysta z wieloma firmami na całym przebiegu ich kariery kolegium. Po ukończeniu stażu o mniejszej firmie, realizować staż z rozpoznawalnym markowych firmy.

Twoje wcześniejsze doświadczenie stażysta powinien pomóc wylądować dość duży nazwę. Posiadające obydwie z tych możliwości będzie zrównoważyć swoje CV i daje praktycznego doświadczenia w dwóch różnych przedsiębiorstw. Mamy nadzieję, że do końca swoich staży, będziesz mieć lepsze wyczucie wielkości i rodzaju firmy, którą chcesz pracować po studiach.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *