Pierwsze strzały w porównaniu Pierwsze zwalnianych

Posted on

Pierwsze strzały w porównaniu Pierwsze zwalnianych

Pan niedawno stracił pracę. Zwłaszcza jeśli wypowiedzenie było zaskoczeniem, może masz wiele pytań na temat swojej sytuacji. Ale teraz nie ma więcej niż to ważne pytanie: zostałeś zwolniony – czy ty zwolnieni?

Wyrzuceniu i zwolnieni są dwa różne sposoby utraty swojej pozycji, a różnica może wpłynąć na uprawnienia do bezrobocia, a także zatrudniania swoje perspektywy na przyszłość. W związku z tym, że to dobry pomysł, aby być bardzo jasne, o sprecyzowanym charakterze swojego rozwiązania, trzeba stracić pracę.

Jeśli to brzmi jak to powinno być łatwe do rozróżnienia, masz rację: najlepiej, twój były pracodawca byłby bardzo jasne o naturze swojej separacji od firmy. Ale jak wiemy, świat realny jest często dalekie od ideału.

Oto, co musisz wiedzieć o różnicach między wyrzuceniu i jest zwolniony, i jak wiesz gdzie stoisz, gdy stracisz pracę.

Gdy pracownik jest zwolniony

Pracownik może być zwolniony z różnych powodów. Być może Najczęstszą przyczyną jest rozwiązana za przyczyną jest niezadowalająca wydajność w pracy. Pracownicy mogą również zostać zwolniony za wykroczenia, które nie spełniają standardów firmy, biorąc zbyt dużo czasu wolnego, uszkodzenia mienia firmy, żenujące organizację publicznie lub w inny sposób, aby w przypadku braku przestrzegania warunków umowy o pracę.

Kiedy pracownik jest zwolniony, nie ma oczekiwanie jest wynajęte w terminie przyszłym. Tego typu rozwiązania nie jest tymczasowy i jest związane z wykonaniem lub zachowania pracownika, a nie do sytuacji finansowej spółki.

Kiedy pracownik jest zwolniony

Kiedy pracownik jest zwolniony, to zwykle nie ma nic wspólnego z osobistym wydajności pracownika. Zwolnienia występuje, gdy firma przechodzi restrukturyzację lub downsizing lub wycofuje się z branży. W niektórych przypadkach zwolnień może być tymczasowe, a pracownik jest wynajęte, gdy gospodarka się poprawia.

Uwaga: W niektórych przypadkach, zwalnianych pracowników może być uprawniony do odprawy lub innych świadczeń pracowniczych przewidzianych przez pracodawcę. Generalnie, gdy pracownicy są zwolnieni, są uprawnieni do świadczeń dla bezrobotnych.

Określić charakter Twojej Termination

Pierwszą rzeczą, którą trzeba dowiedzieć się, jak niedawno zakończonego pracownika, to w jaki sposób były pracodawca będzie charakteryzować swoją separację od firmy.

Jeśli jesteś w-woli pracownika – i pracownicy w większości stanów w USA są – pracodawca nie jest zobowiązany do dostarczenia Ci powód dla wypowiedzenia. Ale to jeszcze właściwe, aby zapytać ich, jak oni odnoszą się do rozwiązania, gdy przemawia do przyszłych pracodawców i biura zatrudnienia państwa.

Uwalnianie zastrz

Zazwyczaj pracodawca poprosi zwolnionych pracowników do podpisania umowy separacji zatrudnienia, czasami (ale nie zawsze) w zamian za pakiet odpraw.

To zawsze dobry pomysł, aby poświęcić czas na przeczytanie i rozważenie umowy przed podpisaniem umowy.

Ważne: Niczego nie podpisać w ferworze, bezpośrednio po opanowaniu swojego rozwiązania. Ponadto, często mądry, aby skonsultować się z prawnikiem zatrudnienia.

zbieranie Bezrobocie

Aby zebrać bezrobocia, zazwyczaj trzeba straciłeś pracę „bez winy własną rękę.” Ludzie, którzy są zwolnieni mogą otrzymać bezrobocia, ponieważ opuścił z powodu restrukturyzacji zamiast osobistej wydajności.

Ludzie, którzy są zwalniani są mniej prawdopodobne, aby otrzymać bezrobocia, ponieważ opuścił z powodu problemów z ich osobistego działania. Jednakże, jeżeli zwolniony pracownik może twierdzić, że ich wypalanie było nieuzasadnione lub niezwiązane z wydajnością, może kwalifikować się do bezrobocia.

Wskazówka: Jeśli nie jesteś pewien, czy kwalifikujesz się do bezrobocia, należy skontaktować się z biurem bezrobocia państwa.

Poznaj swoje prawa

Jeśli stracisz pracę niespodziewanie, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie stoisz. Możesz być uprawniony do zapłaty za niewykorzystany czas wolny, na przykład. Twój były pracodawca powinien również powiedzieć, czego się spodziewać w zakresie od otrzymania ostatniej wypłaty, wywrócenie świadczeń emerytalnych i dostępu do pokrycia COBRA.

Jest to również ważne, aby wiedzieć, czy twój oddzieleniu od hrabiów Spółka jako bezprawnego wypowiedzenia.

Ważne: Jeżeli zostałeś zwolniony z pewnych względów dyskryminacyjnych, poprosił do popełnienia czynu nielegalnego, albo dlatego, że jesteś informatora, może być chronione na podstawie stanu, federalnego lub umowy prawa. Skonsultować się z prawnikiem zatrudnienia Więcej informacji na temat konkretnej sytuacji.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *