Jak sprawić, by praca brzmiała bardzo imponująco na twoim CV

Posted on

Jak sprawić, by praca brzmiała bardzo imponująco na twoim CV

Jeśli chodzi o ubieganie się o pracę, ważne jest, aby dobrze wyglądać na papierze. W końcu przejdziesz do następnego kroku – wywiadu – jeśli twoje CV przyciągnie uwagę menedżerów ds. Zatrudnienia. Jeśli znasz już podstawy tworzenia CV , nadszedł czas, aby przejść do następnej fazy: nadanie każdej pozycji blasku dzięki sekcji doświadczenia zawodowego .

Ale jak? Uzupełniliśmy porady i wskazówki, które sprawią, że praca będzie brzmiała imponująco w twoim CV – bez posuwania się za daleko i sprawi, że będziesz wyglądać dumnie lub głupio.

Użyj liczb

Które brzmi lepiej? Opcja 1: „Podawane stoły w zatłoczonej restauracji” lub Opcja 2: „Podawane 15 stołów jednocześnie w zatłoczonej restauracji”.

Prawdopodobnie wybierzesz opcję numer dwa, która jest nieco bardziej opisowa dzięki użyciu liczb. Zaskakujące jest to, jak znaczące mogą być dane – i dotyczy to nawet pozycji przyjaznych dla języka angielskiego. Jeśli Twoje stanowisko jest pisarzem personelu, twoje CV może na przykład zawierać listę artykułów, które piszesz każdego miesiąca lub liczbę wyświetleń strony w Internecie.

Śmiało i określ ilościowo opisy stanowisk za pomocą liczb , niezależnie od tego, czy są to tabele obsługiwane, klienci pomogli, czy procent wzrostu sprzedaży.

Priorytet czytelności

Prawdopodobnie pomyślałeś o formatowaniu, od wyboru czcionki do rozmiaru marginesu, w pewnym momencie podczas tworzenia CV. Ale spójrz jeszcze raz na każdy opis stanowiska, który wymieniłeś, mając na uwadze, jak łatwo można przyswoić każdy opis. Rozważ czytelność zarówno z perspektywy kopii, jak i projektu.

Jeśli to trochę za dużo, weź pod uwagę wycięcie kopii lub użycie mniejszego żargonu. (Niektóre żargony są dobre, ale użycie wszystkich modnych słów i akronimów może sprawić, że wznowienie będzie trudne do odczytania.) I upewnij się, że jest dużo białych znaków – możesz to dodać, używając punktorów lub podziałów akapitów.

Oczywiście oczywiste jest, że literówki lub błędy gramatyczne w opisie stanowiska pracy mają negatywny wpływ na ich czytelność. Skorzystaj z tej listy kontrolnej wznowienia sprawdzania poprawności, aby zagwarantować, że Twój dokument jest wolny od błędów.

Osiągnięcia rozmów, a nie zadania

Opisywanie pracy w życiorysie jest kuszące, aby utworzyć wypunktowaną listę zadań, w zasadzie spisując listę zadań do wykonania w dniu pracy (lub tygodnia). Ale najprawdopodobniej są to informacje, które menedżerowie ds. Zatrudnienia już znają, patrząc na stanowisko. Zamiast listy rzeczy do zrobienia dziel się osiągnięciami.

Zamiast pisać: „Zaprojektowane wyświetlanie okien co miesiąc”, możesz napisać: „Zwiększony wskaźnik wchodzenia klientów o 10% dzięki tematycznym wyświetlaczom okien, aktualizowanym co miesiąc”.

Jeśli poprowadziłeś spotkanie, porozmawiaj o tym, co wydarzyło się podczas tego spotkania, jak nim kierowałeś lub co zrobiono w wyniku twojego przywództwa. Lub, jeśli tworzysz raport miesięczny, porozmawiaj o tym, dlaczego raport ma znaczenie – czy pomógł utrzymać budżet na właściwym poziomie, nadać priorytet działaniom sprzedażowym lub zaangażować klientów? Zobacz więcej wskazówek dotyczących udostępniania osiągnięć w CV .

Wybierz potężne słowa

Przestroga: nie przesadzaj z doborem słów. Nie musisz przebijać tezaurusa w poszukiwaniu dziwnych, niezwykłych słów! Pamiętaj jednak, że niektóre słowa są po prostu bardziej ekscytujące niż inne – oto kilka zalecanych słów mocy do użycia w CV .

Przejrzyj opisy stanowisk pod kątem słów, które zostaną ponownie wykorzystane w całym dokumencie. Spróbuj je bardziej różnicować. Zamiast „zarządzanego”, na przykład, spróbuj „nadzorowany” lub „skoordynowany”.

Jest kilka słów, które często pojawiają się przy wznowieniu. Pomyśl: „gracz zespołowy” lub „zorientowany na szczegóły”. Te słowa i wyrażenia mogą wydawać się nieaktualne w przypadku zatrudniania menedżerów. Zastanów się, w jaki sposób możesz pochwalić się tymi umiejętnościami, zamiast twierdzić, że je posiadasz. Na przykład, zamiast mówić „zorientowany na szczegóły”, możesz mieć punktor na temat „Wydawanie czystego kodu i pomaganie innym w wyszukiwaniu drobnych błędów kodu”.

Jedna uwaga ostrzegawcza: sprawia, że ​​twoja praca brzmi imponująco i ma sens – a potem jest chwalenie się. Jeśli nadmuchasz rozpoznawalne pozycje za pomocą przesadnego języka, może to naprawdę odeprzeć atak i sprawić, że będziesz wyglądać głupio. Menedżer ds. Rekrutacji będzie wiedział, co to znaczy, jeśli na stanowisku jest „asystent” lub „menedżer”, a zwiększenie obowiązków na stanowisku za pomocą zawyżonego języka nie pomoże ci znaleźć wywiadu.

I zdecydowanie nie bądźcie podstępni ani nieuczciwi. Leżenie na życiorysie może kosztować szansę na pracę, a nawet stanowi podstawę do zwolnienia, jeśli kłamstwo zostanie odkryte po tym, jak zostaniesz zatrudniony – oto więcej powodów, dla których ważne jest, aby twoje życiorys był uczciwy .

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *