Wszystko, co musisz wiedzieć do rezygnacji z pracy

Posted on

Jak rzucić pracę - wszystko, co musisz wiedzieć, do rezygnacji z pracy


Wychodzenie nie zawsze jest łatwe, nawet jeśli nienawidzisz swojej pracy lub szefa lub nie może się doczekać, aby rozpocząć nową pozycję. Nawet jeśli masz zamiar zostać zwolniony, to może być trudne do dymisji taktownie. Jeśli myślisz o odejściu z pracy, oto kilka ważnych punktów do przemyślenia przed włączeniem w swojej rezygnacji.

Po pierwsze, upewnij się, że naprawdę chcesz rzucić palenie. Istnieje kilka znaków ostrzegawczych, że nadszedł czas, aby przejść, w tym obniżoną wydajność, dolegliwości fizyczne, a znalezienie rozmowę w domu zdominowanym przez zagadnień związanych z pracą. (Zauważ, że może chcesz zachować te problemy do siebie przy następnej rozmowie kwalifikacyjnej zatrudniania menedżer nie musi wiedzieć, jak bardzo nienawidzisz starą pracę. -., Jak zachwycał jesteś o nowej pracy przed tobą)

Nawet jeśli masz wszelkie powody na świecie do dymisji, to nie może być dobry pomysł, aby rzucić pracę od razu. Upewnij się, że wyjeżdżasz z właściwych powodów, zamiast rzucić bo jesteś zły tydzień i wydaje się, że nie będzie lepiej w najbliższym czasie.

Gdy jesteś pewien, że chcesz wyjść, uchwyt swoją rezygnację jako ostrożnie, jak można obsługiwać wszelkie inne przedsięwzięcie biznesowe. To jest zawsze mądry, aby nie palić mostów. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie swoje przeszłe pracodawców dla odniesienia.

Recenzja Zalety rezygnacji i minusy

Zanim podejmiesz decyzję, aby zakończyć, być absolutnie pewny, że jest to słuszna decyzja. Nie wiem, jak długo potrwa do pracodawcy, aby przejść dalej i wypełnić swoją pozycję, jeśli zmienisz zdanie.

Jeśli nadal na ogrodzeniu o następnej pozycji jesteś rozważa podjęcie, zapytać, czy można spędzić dzień w biurze „shadowing” personel. To może wzmocnić swoją decyzję na objęcie stanowiska lub pomoże Ci zdecydować, że nie chcesz się z nową pracę po wszystkim.

Zważyć Opcje

Czy masz inną ofertę pracy? Jeśli tak, zważyć plusy i minusy nowej pozycji w stosunku do aktualnej pozycji. Rozważmy środowisko pracy, elastyczność, wynagrodzenia i korzyści oprócz obowiązków służbowych. Jak na temat możliwości, aby przejść? Jeśli nowa praca wychodzi naprzód pod każdym względem i czujesz się, że jest to prawo do zmiany, nie wahaj się.

Ostrzeżenie : Jeśli nie masz innego kolejce pozycję, należy rozważyć podstawy przed wyjściem. To zajmie około trzech do sześciu miesięcy, czasami dłużej, aby znaleźć nową pracę. Chyba rzucić dla dobra sprawy, nie mogą kwalifikować się do zasiłku dla bezrobotnych.

Czy masz wystarczająco dużo oszczędności lub innych dochodów do zarządzania finansowo? Nawet jeśli sytuacja na rynku pracy nie jest najlepszy, to może warto rozważyć wisi na zadania, które mają, jak również wypłata, i rozpocząć poszukiwania pracy przed dymisji. Że stare powiedzenie, że „łatwiej jest znaleźć pracę, gdy masz pracę” jest prawdziwe.

Zawiadomić odpowiednio

Jeśli masz umowę o pracę, która stwierdza, ile zawiadomienie powinno dać, przestrzegać go. W przeciwnym razie, jest to stosowne do zaoferowania dwa tygodnie wypowiedzenia.

Jednak w niektórych przypadkach, może czujesz, że nie jesteś w stanie zatrzymać na kolejne kilka tygodni. Kiedy tak się dzieje, ważne jest, aby zachowywać się profesjonalnie pod każdym innym względem – wyślij formalnej rezygnacji nas, oferują pomoc w najlepszych swoich umiejętności i zachować pozytywne rzeczy aż pójdziesz.

Państwo nie ma obowiązku dłużej

Jeśli pracodawca prosi dłużej niż dwa tygodnie (lub okresu, w umowie), które nie mają obowiązku pozostania. Twój nowy pracodawca będzie oczekiwał, aby rozpocząć zgodnie z planem, w odpowiednim czasie. Co można zrobić, to zaoferować, aby pomóc poprzedniego pracodawcy, jeżeli to konieczne, po godzinach, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonu.

Jak rzucić wdzięcznie

Formalna droga do rezygnacji jest napisać list z rezygnacją i poinformować swojego przełożonego w osobie, że wyjeżdżasz. Jednakże, w zależności od okoliczności, może być konieczne, aby rzucić przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, aby zamknąć.

Napisz list Rezygnacja

Niezależnie od tego, w jaki sposób zrezygnować, napisać list rezygnacji. List Rezygnacja może pomóc utrzymać pozytywne relacje z starego pracodawcy, podczas gdy torując drogę, aby przejść dalej. Nigdy nie wiadomo, kiedy może trzeba tego starego pracodawcy daje odniesienie, więc warto poświęcić trochę czasu, aby napisać polerowane i profesjonalny rezygnacji list.

Co powiedzieć do swojego szefa

Nie mów, że o wiele bardziej niż ty opuszczasz. Podkreślać pozytywne i porozmawiać o tym, jak firma skorzystała cię, ale również wspomnieć, że nadszedł czas, aby przejść dalej. Oferta pomocy w okresie przejściowym i potem.

Nie bądź negatywny. Nie ma sensu – wyjeżdżasz i chcesz zostawić w dobrych stosunkach. Niezależnie od tego, dlaczego rzucić pracę, należy powiedzieć właściwe rzeczy w swoim piśmie rezygnacji: Oferujemy krótkie wyjaśnienie dlaczego wyjeżdżasz, podziękować im za możliwość, i niech wiedzą, kiedy twój ostatni dzień będzie. Ponadto, jak najlepiej, aby nie umieścić swoje stopy w ustach. Bądź przygotowany, jak również, aby obsłużyć wywiad wyjścia.

Zapytaj o Referencje

Przed wyjazdem poprosić o list polecający od swojego przełożonego. W miarę upływu czasu i ludzie przejść, łatwo jest stracić poprzednich pracodawców. Z listem w ręku lub LinkedIn zalecenia Online, musisz dokumentacji poświadczeń podzielić się z potencjalnymi pracodawcami.

Nie zapomnij o szczegóły

Dowiedzieć się o świadczenia pracownicze i wynagrodzenia jesteś uprawniony do otrzymania po opuszczeniu. Zapytanie o zbieranie niewykorzystany urlop i zasiłek chorobowy, a utrzymanie, zarabiają lub wywrócenie 401 (k) lub innego planu emerytalnego.

Uwaga: Możesz zostać poproszony, aby wziąć udział w wywiadzie wyjścia przed wyjazdem. Przejrzyj przykładowe pytania do wywiadu exit, aby zorientować się, co będziesz poproszony podczas wywiadu wyjścia. Przed włączeniem w swojej rezygnacji, należy przejrzeć te rezygnacja zrobić, a czego i jak zrezygnować z wdziękiem, jak to możliwe.

Powrót Property Company

Powrót każdą własność firmy masz – w tym klucze, dokumenty, komputery, telefony, i wszystko, co nie należy do ciebie. Firma nie chce ścigać, aby dostać go z powrotem, a ty nie chcesz być pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli nie jest zwrócone w odpowiednim czasie.

Bottom Line

Upewnij się, że naprawdę chcesz rzucić: Nie zostawiaj po jednym zły dzień lub tydzień, i upewnij się, że w kolejce innej pracy lub zabezpieczenia oszczędności.

Dać właściwą informację: Jeśli nie masz umowy o pracę, który mówi inaczej, dwa tygodnie wypowiedzenia wynosi norma.

Bądź profesjonalny: Napisz list z rezygnacją i pozostawić na najlepszych możliwych warunkach.

Nie podawaj zbyt wielu informacji: Nie trzeba dostarczyć dużo szczegółów o tym, dlaczego jesteś rezygnacji.

Związać luźne końce: Zapytaj o odniesienie, dowiedzieć się o korzyściach i uzyskał czas i powrócić żadnego majątku firmy.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *