Wskazówki dotyczące tworzenia CV wideo

Posted on

Wskazówki dotyczące tworzenia CV wideo


Co to jest CV wideo i jak może pomóc w poszukiwaniu pracy? CV film jest krótki film stworzony przez kandydata do zatrudnienia i przesłany do Internetu (lub e-maila do menedżerowi) dla potencjalnych pracodawców do przeglądu.

CV wideo opisuje umiejętności indywidualnego i doświadczenia i jest zwykle stosowany w celu uzupełnienia CV papieru. Podobnie jak w przypadku  wznowienia druku , to jest możliwe, aby wznowić film być ogólne lub skierowane w kierunku konkretnego stanowiska lub firmy. CV wideo mogą być tworzone przez profesjonalnych dla ciebie, można też tworzyć własne. Niektórzy w poszukiwaniu pracy i sieci witryn zapewnić środki dla użytkowników, aby włączyć film wznawia w swoich profilach.

Ważne jest, aby pamiętać, że CV wideo nie będzie Ci pracę. Jednakże, może to pomóc w marketingu się do potencjalnych pracodawców – jeśli jest to zrobione dobrze.

Należy utworzyć CV wideo?

Tworzenie CV wideo jest zadaniem opcjonalnym dla poszukujących pracy (bardzo rzadko będą firmy wymagają albo żądać CV wideo z kandydatów). Dla niektórych osób poszukujących pracy, zwłaszcza te w dziedzinie wizualnych lub twórczych, wznowić wideo można wyróżnić ważne umiejętności.

Na przykład, resume wideo jest przydatna do wyświetlania każdego rodzaju pracy opartego na wynikach, czy obejmuje ona działając na scenie, uczy klasę lub prezentacji numerów kwartalnych.

Ponadto, resume wideo może być dobrym sposobem, aby pokazać swoją osobowość; dla osób na stanowiskach klienckich do kierunku jazdy, których praca wiąże się urokliwe potencjalnych nabywców, wznowić wideo może być korzystne.

Jednak łatwo przeliczyć w życiorysie wideo – istnieje duże ryzyko scenariusza, styl filmowania lub lokalizacji jest niewłaściwe.

Ostrzeżenie: Jeśli zrobisz to sam i mieć trochę doświadczenia filmowanie, Twój film może natknąć się jako nieprofesjonalne.
Należy także pamiętać, że jak ze wszystkim w Internecie, gdy plik wideo jest tam, nie można kontrolować, jak to wspólna.

Sporządzono źle, to może co najwyżej utrudnić szanse na uzyskanie wywiadu. W najgorszym przypadku może to knock you out niezgody i zawstydzić się. To, co stało się z jednego studenta, który wysłał CV wideo pokazujący się podnoszenie ciężarów, służąc piłki tenisowe oraz tańca towarzyskiego. Wykonana krąży w Internecie, a ona nie zawiodła żadnych potencjalnych pracodawców, aby co najmniej.

Niektórzy menedżerowie zatrudniania nie będzie nawet zobaczyć odezwie wideo, ponieważ boją się roszczeń dyskryminacji w procesie rekrutacji. Tak więc, podczas gdy resume wideo może być świetnym sposobem, aby uzyskać zauważony, dokładnie rozważyć przed utworzeniem jednego, aby upewnić się wznowić wideo jest prawo pasuje do ciebie, i dobre wykorzystanie czasu.

Wskazówki dotyczące tworzenia CV wideo

Jeśli rozważasz stworzenie CV wideo w ramach poszukiwania pracy, zachować te wskazówki pod uwagę:

  • Bądź profesjonalny:  Sukienka jak dla wywiadu i utrzymać profesjonalny zachowaniu. Unikać slang i, oczywiście, przeklinając. Należy zwrócić uwagę również na tle ujęć, i upewnij się, że wygląda schludnie. Również upewnić się, nie ma żadnych rozpraszające szumy w tle.
  • Przygotuj skrypt:  Czy nie ad lib wideo całkowicie. Chcesz wydawać naturalne i off-the-mankiet, ale powinien mieć poczucie tego, co chcesz powiedzieć i jak chcesz to zdanie. Nie czytaj bezpośrednio ze skryptu, lub CV, gdyż prowadzi do nudnego filmu. Główne punkty wyrażania w filmie to, co można podać firmę i swoje główne cele, umiejętności i osiągnięć. Myśleć o filmie jako boisko do dlaczego firma powinna cię zatrudnić.
  • Znać swoją publiczność:  Jak zaplanować swój skrypt i lokalizację filmowania, należy rozważyć, którzy będą oglądać film, a odpowiednio skalibrować. Film przygotowany na stanowisku w banku może się różnić od filmu przygotowanego dla rozruchu.
  • Pokaż, nie mów:  Stosować wizualne do zilustrowania tego, co mówisz w skrypcie wideo i pokazać swoje talenty i umiejętności. Na przykład, jeśli starasz się o pracę, gdzie prezentacje są główną częścią roli, można filmować siebie montażu PowerPoint. Albo, czy któryś z twoich prezentacji zostały zapisane, należy użyć tego materiału w CV wideo.
  • Trzymać go krótko:  Filmy powinna wynosić od 30 do 90 sekund. Cokolwiek dłużej niż to jest mało prawdopodobne, aby być obserwowany.
  • Podziel się z przyjaciółmi i rodziną:  Uzyskanie informacji zwrotnej od innych jest ważnym krokiem. Zapytać kilka osób, aby obejrzeć film, i wprowadzić zmiany i zmiany na podstawie ich uwag.

Zawsze należy pamiętać, że gdy film jest w Internecie, nie masz już kontroli nad kto widzi, czy jak to się dzielić. Zbierz informacje zwrotne od przyjaciół i rodziny poważnie. Jeśli uważają, że to niewypał, nie udostępnić film.

Niemile widziane CV wideo

  •  Nie mieszać życia prywatnego z profesjonalnego jeden. Jeśli masz informacje na swojej stronie na Facebooku lub Twitterze, że wolisz pracodawcy nie widzą, nie odwołuje swoje CV wideo do żadnej z tych stron.
  • Nie oczekuj swoje CV wideo zastąpić tradycyjne CV. Nie wszyscy pracodawcy są zainteresowani CV wideo, a inni są zaniepokojeni kwestiami dyskryminacji, takich jak zatrudnianie kandydatów z powodu, jak wyglądają i raczej dźwięk niż ich kwalifikacji. Jednak dobrze zrobione wideo może wzmocnić swoją kandydaturę na zatrudnienie.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *