Jak wspominając o skierowanie na swój list motywacyjny

Posted on

Jak wspominając o skierowanie na swój list motywacyjny

Jeśli znasz kogoś w firmie lub kogoś z silnym związku do spółki, to może być pomocne wspomnieć je w liście przewodnim podczas ubiegania się o pracę. Mając skierowanie może pomóc wyróżniać się z tłumu, gdy szukasz pracy.

Wspomnieć, że jesteś przez kogoś, o którym mowa jest jak coraz odniesienie pracę wcześniej. Zatrudnianie menedżerów i rekrutację prawdopodobnie będzie przyjrzeć się bliżej na kandydatów, z którymi łączy ich wzajemny kontakt, i nie bez powodu: badania wykazały, że wynajęcie za skierowania pracownika powoduje szybsze, tańsze, bardziej efektywne zatrudnianie niż opierając się na budowach.

Skierowanie wynajmuje również tendencję do dostać się do prędkości szybciej, pasowanie na lepsze, i pozostać przy firmie dłużej.

Wskazówka: Wspominając swoje skierowanie i udostępnionego połączenia na swój list motywacyjny może sprawić, że różnica w pomocy aplikacji uzyskać zauważony przez potencjalnych pracodawców.

To również daje menedżerowi zatrudniania pewien kontekst dla tła pracy i zapewnia dodatkowe informacje o Tobie.

Co jest skierowanie List?

List motywacyjny skierowanie wspomina wzajemne połączenia przy ubieganiu się o pracę. Może być określone przez kolegę, przyjaciela, pracownika w firmie jesteś zainteresowany, klienta lub dostawcy, a nawet biura karier uczelni.

Korzyści skierowania

Określone kandydaci są głównym źródłem nowych pracowników, a wielu pracodawców aktywnie poszukują skierowania przy zatrudnianiu na otwartych pozycjach. 3 Nawet jeśli firma nie posiada formalnego programu skierowania pracownika, skierowań są zazwyczaj przyjmowane jako sposób przyspieszenia procesu rekrutacji i zapewnienia silnych kandydatów do dostępnych miejsc pracy.

Mając skierowanie nazwę wspomnieć w liście przewodnim pomaga kierownik zatrudniania zrozumieć udostępnionego połączenia masz z nimi lub ich pracodawcy. Skierowanie pomaga również odnosić swoje doświadczenie do pozycji otwartej i, w zależności od tego, jak wiesz partię krajowy, może zapewnić pewien wgląd, jak dobrze może zmieścić się w firmie.

Twój list motywacyjny jest również okazją do podkreślenia krótko swoje wykształcenie, umiejętności i kwalifikacje do pracy. Oprócz wspomnieć swoje skierowanie, będziesz miał okazję dodać kilka przykładów konkretnych, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko i udostępniać innych informacji nie zawartych w CV.

Kogo prosić o skierowanie

Istnieje wiele różnych sposobów, aby być określone pracy. Połączenie w firmie może dociekać, czy mają interes w odkrywanie nowych możliwości. Może się okazać, że jesteś połączony z pracownikiem na LinkedIn. Przed ubiegać się o pracę, przyjrzeć, aby zobaczyć kto wiesz w organizacji.

Uwaga: Skierowanie nie musi być połączenie biznesu. Można poprosić kogoś znasz w firmie lub kto ma kontakt w firmie, jeśli polecam Ci pracy.

Pamiętaj, aby sprawdzić z wyprzedzeniem indywidualna i zapytać, czy są gotowi, aby dać Ci skierowanie . Nawet jeśli jesteś pewien, że oni ręczyć za Ciebie, dając potencjalną odesłań heads-up, zapewnia, że będą one gotowe i stanie zaoferować najlepszą możliwą rekomendację, biorąc pod uwagę wymogi pracy.

Można wysłać list lub e-mail z prośbą o skierowanie , co daje osobie czas i szansę na przemyślenie tego, co mogą zrobić dla Ciebie, i jak postępować. Z prośbą na piśmie również daje połączenie out, jeśli nie są one wygodne odnosząc ciebie.

Jak wspominając skierowania

  • Wspomnij, który odnosząc się ciebie. W przypadku korzystania ze  skierowania w liście przewodnim , wymienić je w pierwszym akapicie. Obejmują indywidualnej według nazwy i opisać swój związek z nich dobrze.
  • Wyjaśnić, jak znasz osobę. Daj konto krótkie jak znasz osobę, i wyjaśnić, w jaki sposób doszli do znać swoich kwalifikacji pracy i umiejętności.
  • Opisz, dlaczego są one polecając cię. Jeżeli osoba, zaleca się zastosowanie w tym konkretnym położeniu, skorzystać z okazji wspomnieć, dlaczego są one poparcia ciebie. Jakie konkretne cechy twój wykonany im myśleć, że można być dobrym rozwiązaniem dla firmy i dla pracy? Co masz do zaoferowania firmę?

Oto przykładem ustępie wprowadzającym wspomnieć, że kandydat został skierowany przez kolegę:

Przykład: Mój kolega Amy Smith poleciła mi kontakt bezpośrednio z przedstawicielem handlowym o pozycji w ABC, Inc. Amy i ja ściśle w branży od wielu lat, i myślała, firma będzie dobrym rozwiązaniem dla mojego stylu i doświadczenia w sprzedaży. Zwróciła uwagę, że jako udany, nagradzanego sprzedawca, chciałbym być doskonałym dodatkiem do zespołu na ABC, Inc.

Wskazówki jak napisać list motywacyjny Referral

Nazwa opada nie przychodzi łatwo do niektórych osób, zwłaszcza jeśli jesteś już zmagają się z jak napisać o swoich osiągnięciach i sprzedawać się do menedżerowi. Choć może to być wyzwaniem, skierowania do pracy może dać impuls nad konkurencją. Przynajmniej powinno pomóc Ci uważany za rozmowę. W najlepszym razie, może to dać nogę w drzwi, które może prowadzić do oferty pracy.

Przykłady Review. Jeśli nie jesteś pewien, co pisać, wystarczy spojrzeć na przykłady listów motywacyjnych, chociaż będziemy chcieli, aby dostosować listu do swoich szczególnych okoliczności osobiste i zawodowe.

Wspomnij na początkowe skierowania. Pamiętaj, aby podać krótką wzmiankę o swojej skierowania i rekomendacji od razu w liście przewodnim. Strategia ta daje skierowanie na przodzie umyśle czytelnika, dając im kontekst dla informacji, które obserwuje.

Jak najlepsze pierwsze wrażenie. Rozwinąć swoje mocne i dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko. Twój list motywacyjny daje szansę, aby silne pierwsze wrażenie, ponieważ jest to prawdopodobnie pierwszą rzeczą menedżerowi widzi, może nawet przed swoim życiorysie.

Podziel się osiągnięć. Przykładami krótkie wzmianki o swoich sukcesach w miejscu pracy, aby udowodnić, że jesteś najbardziej wykwalifikowanych osób do pracy.

Ostrożnie korektę list. Podobnie jak w całej korespondencji biznesowej, upewnij się, że korektę list motywacyjny dla poprawnej pisowni i gramatyki, i sprawdzić, czy wyniki informacyjne we wszystkich dokumentach złożyć.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *