Book Editor Job Description: Plat, zručnosti, & More

Posted on

Book Editor Job Description: Plat, zručnosti, & More


Knižná vydavatelia urobiť oveľa viac, než len čítať a upravovať surové rukopisy. Sú kľúčovou súčasťou reťazca velenia v publikovaní a majú veľký vplyv nad ktorými publikovať knihy a ktoré nie.

Ak máte radi knihy a čítam, prácu ako redaktor môže byť sen. Uvedomte si, že veľa času v knihe vydavateľa je strávili preberaním rukopisov, ktoré nikdy uzrie svetlo dňa. Musíte byť v poriadku pri čítaní veľa zlej písanie s cieľom nájsť niekoľko málo drahokamy.

Jedným z najdôležitejších vecí, ktoré si redaktori urobiť, je získať kníh pre zverejnenie. Zvyčajne, knižné vydavatelia či redakčný asistenti čítať rukopisy predloženej spisovateľov-niektoré vyžiadané, väčšina nevyžiadanej-a na základe svojich znalostí žánru a jeho potenciálny trh, určiť, ktorý pracuje sú dobrou voľbou pre ich nakladateľstvo.

Hoci osud novinársku nie je úplne závislé na tom, koľko bestsellery dodaný, že ľudia, ktorí si najprv vo vydavateľskom poli knižnej takmer vždy nejaké obľúbené knihy v rámci svojich pásov.

Povinnosti a zodpovednosti

Redakčný zodpovednosti sa môže líšiť v závislosti od veľkosti organizácie, ako niektorí redaktori môžu spracovávať viac úloh ako ostatné. Táto práca všeobecne vyžaduje editor urobiť nasledovné:

 • Získavať rukopisy pre preskúmanie
 • Čítať, upravovať a písať obsah tak, že je správny a zrozumiteľný pre čitateľa
 • Overovať fakty uvedené v materiáli pre publikáciu
 • Práca s autorom rozvíjať obsah v súlade s publikáciou štýlu a redakčnú politiku
 • Udržiavať dobré pracovné vzťahy s autormi a ďalších kľúčových zamestnancov, ako je výroba, edičných asistenti, korektory, grafiky umelcov a marketingových pracovníkov
 • Majte prehľad o plánovaných termínoch, aby zabezpečili rukopis zverejňuje včas
 • Skontrolovať a označiť stránok dôkazy a obsah online
 • Zúčastniť týždenné stretnutia na preskúmanie plány kníh a diskutovať prípadné problémy
 • Práca s marketingom na podporu knihu tým, že predloží obsahu pre tlač a on-line oznámenia

Dôležitým aspektom práce editor knihy je kultivovať vzťahy s autormi. Knižnej vydavatelia často sa snažia objavovať nové talenty, publikovať ich ako neznáme, a potom pokračovať v práci s nimi, ako sa postaviť väčšie publikum.

Z tohto dôvodu, mnohí autori majú často len jeden editor pre celú kariéru. Spisovatelia, ktorí majú dobré vzťahy so svojimi redaktorov často nasledovať redakcii keď zmení nakladateľstvo v priebehu rokov. Redaktori, ktorí pracujú s autormi vysokým profilom sú často cennejšie pre vydavateľa, pretože zvyčajne prinášajú veľké klientov s nimi.

Editors zriedka upútať pozornosť, ale často hrajú veľkú úlohu v úspechu a profesijnej dráhy populárnych autorov. Sue Freestone, napríklad pracoval ako knižnej redaktor humorista Douglasa Adamsa, notoricky známy pre chýbajúce termíny. Freestone ho musel držať k úlohe okrem pomôcť mu dostať čo najviac z jeho prózy.

Book Editor Plat

US Bureau of Labor Statistics, 2017 , neposkytuje samostatnú kategóriu pre knihy editorov, však, to zahŕňa hlavu za viac všeobecný termín editory :

 • Stredná ročný plat : $ 58.770 ($ 28,25 / hodina)
 • Top 10% ročný plat : $ 114460 ($ 55,03 / hodina)
 • Dno 10% ročný plat : $ 30.830 ($ 14,82 / hodina)

Požiadavky na vzdelanie a kvalifikáciu

Aby sa stal editor, budete potrebovať nasledujúce vzdelanie a skúsenosti:

 • Univerzitným vzdelaním : Väčšina editorov mať aspoň bakalársky titul, väčšinou v angličtine, komunikácia, alebo žurnalistiky. Niektoré z nich majú absolventskej hodnosti, ale nie je to podmienkou. Oveľa dôležitejšie ako špecifiká svoje vzdelanie sú vášeň pre čítanie a aptitude pre editáciu.
 • Skúsenosti : skúsenosti, vrátane stáží v nakladateľstve a práca v iných médiách, ako sú noviny alebo časopis, je strih, tiež dôležité pre budúce knihy editorov. Navyše spojenie v vydavateľskom svete, či už do iného editora alebo úspešného spisovateľa, môže tiež pomôcť svoje šance na pristátie prácu ako knižná redaktor. Ak máte záujem o úprave kníh, ktoré sa zaoberajú určitú tému, ako je móda alebo jedlo, mali by ste mať formálne vzdelanie alebo pracovné skúsenosti v tejto oblasti s cieľom zvýšiť svoje šance na získanie najal. Ak chcete rozšíriť svoje siete, môžete sa pripojiť profesijných organizácií, ako sú redakčný Asociácie voľnej nohe (EFA) .

Book Editor zručnosti a kompetencie

Ak chcete byť úspešné knižnej editor, mali by ste mať nasledujúce:

 • Čítanie zručnosti : Knižní vydavatelia radi čítanie kníh, pretože trávia veľa času čítaním rukopisov.
 • Písomný prejav:  Redaktori zistili, že všetky písomné obsah má správnu gramatiku, interpunkcie a syntax. Redaktori musia písať jasne a logicky.
 • Interpersonálne zručnosti:  Kľúč zručnosť je pestovať a udržiavať dobré pracovné vzťahy s autormi a pracovníkmi. To je dôležité pre taktne vedenie autora prostredníctvom rozvoja ich titulu, rovnako ako práca s ostatnými zamestnancami na výrobu knihu včas.
 • Zdravý úsudok : Editori musia tiež určiť, či je rukopis je etické a bez plagiátorstvo.
 • Detail orientovaný : Editori môžu pracovať na viac ako jednom publikačného projektu v čase a je potrebné plánovať svoju prácu, aby zabezpečili, že všetky knihy plniť svoje naplánované termíny. To zahŕňa zostať v kontakte s autormi a spolupráca s pracovníkmi, aby zabezpečili, že každý rukopis prechádza procesu publikovania.

Job Outlook

US Bureau of Labor Statistics hovorí, že zamestnanosť editorov sa očakáva, že majú malú zmenu až do roku 2026, ako tlačené médiá aj naďalej čelia silnému tlaku zo strany on-line publikácií. Redaktori, ktorí sa prispôsobili on-line médií a sú pohodlné písanie na a pracovať s celou radou elektronických a digitálnych nástrojov budú mať výhodu pri hľadaní práce.

Pracovné prostredie

Mnoho editorov pracujú v kanceláriách, ale stále viac práce z domu buď časť týždňa alebo na plný úväzok. Tí, ktorí pracujú z domova na plný úväzok je potrebné správne elektronické zariadenia, ako sú napríklad elektronické publikovanie softvéru, skenerov a iných komunikačných zariadení, vykonávať svoju prácu riadne.

Pracovný rozvrh

Väčšina editorov pracujú na plný úväzok, a ich plány sú všeobecne daná výrobnými lehotami a typom redakčný pozíciu. Niektorí editori žonglovať viac projektov a zaoberať sa výroba Termín tlaky, ktoré vyžadujú pracovať nadčasy na splnenie plánovaných termínov zverejnenia príslušných dokumentov.

Ako získať prácu

PLATÍ

Pozrite sa na zdroje, ako sú skutočnosti , spoločnosti Monster a Glassdoor pre najnovšie ponuky práce.

NÁJSŤ dobrovoľníka či stáž PRÍLEŽITOSŤ

Pozrite sa na dobrovoľníckych pozícií alebo stáží vo vašej oblasti. Napríklad Daily Source hľadá dobrovoľníka editory pre priradenie. Tiež veľké vydavateľstvá, ako Tučniak / Random House ponúkajú možnosti stáží pre tých, ktorí majú nárok.

Vstúpili do organizácie

Pridajte sa k organizácii, ako je Národná asociácia nezávislých redaktorov a spisovateľov (NAIEW) alebo esá: Spoločnosti pre úpravy , spojiť sa s ostatnými v tejto oblasti. Publikačný Odborníci Network (PPN) je uvedený zoznam pracovných miest, ako aj ostatných členských organizácií. Môžete sa tiež prihlásiť k editory iba newsletter dostávať adresár profesijných združení pre redaktorov, rovnako ako aktuálne voľné miesta.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *