Co dělá speciální pedagog dělat? Plat, potřebné dovednosti, & More

Posted on

Co dělá speciální pedagog dělat? Plat, potřebné dovednosti, & More


Učitelé speciálních škol dohlížet na vzdělávání a odbornou přípravu studentů s fyzické, emocionální, mentální a poruchami učení. Mají navrhnout a dodat lekce zaměřené na individuální potřeby a schopnosti studentů pod jejich dohledem. Učitelé speciálních škol učí na úrovni předškolní, základní, střední a vysoké školy.

Přibližně 439.300 speciálních pedagogů byly použity ve Spojených státech v roce 2016.

Speciální pedagog povinnosti a odpovědnost

Odpovědnost speciálního vzdělávání učitelů se může lišit v závislosti na kvalitě, který vyučují, a kde jsou zaměstnáni, ale některé běžné povinnosti zahrnují:

 • Spolupracovat s ostatními třídních učitelů, školních psychologů, mentálním postižením specialisty, řeči / sluchu specialistů a školských sociálních pracovníků, kteří poskytují integrovaný plán pro rozvoj kapacit jejich studentů.
 • Nastavte učební cíle pro každého studenta, posoudit jejich pokrok a zaznamenávat své hodnocení.
 • Aktualizovat rodiče o pokroku jejich studentů a získat rodičovskou podporu s kontrolními chování a vnitřních činností, jejichž cílem je doplnit své třídě lekce.
 • Dohlížet a školit asistentů pedagoga.
 • Help plán pro přechod svých studentů do produktivního života po ukončení svého středoškolského vzdělávání.

Speciální pedagog plat

Učitelé speciálních škol vydělávají na stejné úrovni s ostatními pedagogy, i přes další výzvy a odpovědnosti.

 • Střední roční plat: $ 59.780 ($ 28,74 / hodina)
 • Top 10% ročního platu: Více než 97.070 $ ($ 46,67 / hodina)
 • Dno 10% ročního platu: Méně než 39680 $ ($ 19.08 / hodinu)

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics , 2018

Výchova, vzdělávání a certifikace

Tato kariéra vyžaduje jak vzdělání a někdy i certifikace.

 • Vzdělání: speciálních pedagogů ve školách potřebovat alespoň bakalářský titul. Někteří učitelé obdrží bakalářský titul konkrétně v oblasti vzdělávání, nebo dokonce speciální pedagogiky. Některé státy vyžadují uchazeči o průkaz způsobilosti, že mají magisterský titul v oboru speciální pedagogiky. Mnoho školních čtvrtí uvést preferenci pro kandidáty s magisterské tituly.
 • Výcvik a praxe: Mnoho speciálních pedagogů musí absolvovat určitý počet hodin výuky studenta, než se stal certifikované. Učitelé speciálních škol by mohla naučit plánovat výuku a řídit třídu pod dohledem vedoucího učitele, zatímco studentské učení.
 • Certifikace: Většina států vyžaduje jednotlivce složit certifikační zkoušky. Učitelé soukromých škol potřebují bakalářský titul, ale nemusí nutně být certifikovány. Někteří učitelé si své licence v určitých kategoriích osob se zdravotním postižením, jako jsou poruchy chování nebo s autismem.

Speciální pedagog dovednosti a kompetence

Existuje mnoho specifické pro speciální pedagogové, včetně empatie, trpělivost a organizační schopnosti.

 • Kritického myšlení dovednosti: Zvláštní vzdělání musí přesně posoudit pokrok studentů a přizpůsobit výuku jejich potřebám.
 • Trpělivost: Tito studenti často vyžadují různé metody výuky a nejsou vždy okamžitě reagovat na jeho příjem. To může být obtížný úkol, a schopnost udělat krok zpět krátce a zhluboka se nadechněte může být kritické.
 • Komunikační dovednosti: Tito učitelé musí být schopen komunikovat s rodiči, ostatními učiteli a administrátory, kromě dětí do jejich dohledem.
 • Inovace: Ne každý z těchto dětí může naučit stejným způsobem. Dobrý speciální pedagog bude moci představit různé způsoby dosažení studenty a vedení jim k pokroku.

Job Outlook

Očekává se zaměstnávání speciálních pedagogů poroste tempem asi 8% od roku 2016 do roku 2026, stejně rychle jako průměr pro všechny povolání. To je způsobeno tím účinnější a dřívější screening a identifikaci různých fyzické, emocionální, mentální a poruchami učení.

Důležité : federální a státní předpisy vyžadují školní čtvrti poskytovat bezplatné vzdělání pro zdravotně postižené studenty, takže je stálá potřeba pro tyto učitele.

Pracovní prostředí

Mnoho speciálních pedagogů pracují ve veřejných nebo soukromých škol na základní, střední a vysoké úrovně škol, ale mohou také učí v servisních střediscích péče o děti. Ostatní pracují pro obytné a denní programy, které slouží potřebám osob se zdravotním postižením nebo zvláštními žáky, nebo komunitních agentur, které doplňují výuku poskytované školami.

V jakémkoli prostředí, tato profese může povznášející a obohacující, ale také to může být emocionálně náročné a stresující. To může být fyzicky náročná, stejně při práci s dětmi se zdravotním postižením.

Pracovní rozvrh

Většina speciálních pedagogů pracovat na školních dnů a během školních hodin, ale mohou pracovat po vyučování i pro třídění dokumentů a starat se o administrativní úkony. Učitelé speciálních škol mají obvykle léta pryč, ačkoli některé školy mají letní školní programy, které mohou vyžadovat další měsíce při práci. Učitelé jsou obvykle off pro mid-zimní přestávky a jarní přestávky stejně.

Porovnáním podobnou práci

Některé podobné práce a jejich průměrná roční plat zahrnují:

 • Hlídání dětí pracovník : $ 23.240
 • Středoškolský učitel : $ 60.320
 • Ergoterapeut : $ 84.270

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics , 2018

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *