Lékař Job Description: Plat, dovednosti, & More

Posted on

Lékař Job Description: Plat, dovednosti, & More

Po poskytnutí diagnóz, lékaři léčit pacienty, kteří trpí nemocemi a zraněními. Lékaři se také nazývají lékaři a mohou být buď lékaři (MD) nebo lékaři Osteopathic medicíny (DO).

Oba typy lékaři používají tradiční léčebné metody, jako jsou drogy a chirurgie, ale DOs zdůraznit pohybový systém těla,  preventivní medicíny a komplexní péči o pacienty. Lékaři mohou být lékaři primární péče nebo se mohou specializovat na určité oblasti medicíny, jako je vnitřní lékařství, urgentní medicíny, porodnictví a gynekologie, neurologie, pediatrie, geriatrie, psychiatrie, endokrinologie, oftalmologie, nebo anesteziologie.

Lékař povinnosti a odpovědnost

Konkrétní úkoly se liší podle specializace, ale všichni lékaři musí být schopni provádět následující úkoly:

 • posoudit symptomy
 • diagnostikovat podmínky
 • Předepisovat a léčba Spravovat
 • Poskytují následnou péči o pacienty, odkázat na jiných poskytovatelů, a interpretovat jejich laboratorní výsledky
 • Spolupracovat s  asistenty lékaře , zdravotní sestry lékařů, sester a dalších zdravotníků
 • předepsat léky
 • Aktuální informace o zdravotnické techniky a výzkum

Vzhledem k tomu, lékaři jsou zodpovědní za své pacienty pohodu, toto povolání je náročnější než většina ostatních. Kromě toho, že komplexní znalosti medicíny, musí být schopen komunikovat své poznatky s pacienty, kteří obvykle nevlastní stejné znalosti. Pracují s lidmi, když jsou na jejich nejzranitelnější, a to vyžaduje empatii kromě požadovaných technických znalostí.

Kromě foundational úkolů a povinností všech lékařů, z nichž každá specialita v terénu vyžaduje lékaře, aby byli schopni vykonávat úkoly vztahující se pouze na těchto pracovních míst. Chirurgové, například, musí mít manuální zručnost k provádění přesných operací a vytrvalost, aby trávit hodiny v době, na operačním sále.

lékař Plat

Výdělky lékařů a chirurgů se liší podle oboru.

 • Median Roční Plat: $ 208.000

Zdroj: Bureau of Labor Statistics , 2017

Výchova, vzdělávání, a certifikace

Po bakalářském studiu, stát se lékař obvykle vyžaduje alespoň sedm let-a někdy i déle školu a odborné přípravy v závislosti na konkrétní profesní dráhu.

 • Vzdělání: Perspektivní lékaři musí být přijat do akreditované zdravotnické škole, která obvykle vyžaduje dokončuje bakalářský pre-med program. Že jsou při něm významnou ročníkovou práci v biologii, anatomii a fyziologii, chemie a obecné vědy. Lékařská škola je čtyřletý program,. Součinnostní výbor pro vzdělávání lékařů  (LCME) akredituje zdravotnická škola programy, které se přidělují stupně MD. Osteopatické lékařské školní programy (ty, které udělují titul DO) obdrží akreditaci  americkou komisí Osteopathic asociace o Osteopathic College akreditaci (COCA) .
 • Výcvik: Medical school následuje vzdělávacího programu pobytu, které obvykle trvá kdekoli od tří do sedmi let v závislosti na specializaci. Akreditační rada pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví  (ACGME) a  American Osteopathic Association  (AOA) Sídlo programy akreditovat na ZP a DOS, resp. V červenci 2015 se tyto organizace, spolu s  americkým sdružením vysokých škol Osteopathic medicíny  (AACOM), začal pohybující se směrem k jednotnému systému akreditací. Tento přechod by měl být dokončeno v červenci 2020.
 • Licence: Lékaři potřebují povolení od státního zdravotního nebo osteopata palubě praxe v požadavcích v USA se liší podle stavu a lze je nalézt na  federace státní lékařské tabule  stránkách. Zatímco požadavky se liší, všechny ZP musí projít  usmle  (USMLE) a DOS musí projít komplexní Osteopathic atestace (Comlex-USA).

Lékař dovednosti a kompetence

Kromě absolvování lékařské fakulty a udělení licence, lékaři také potřebují specifické  měkké dovednosti k úspěchu v této profesi. Jsou to schopnosti, s níž se buď narodili, nebo nabyté životními zkušenostmi. Mezi ně patří:

 • Řešení problémů : Po vyhodnocení příznaků pacienta a stanovení diagnózy, lékaři musí zvolit vhodnou léčbu. Chcete-li to provést, budou muset  kritické myšlení  porovnat dostupné možnosti.
 • Komunikační dovednosti: vynikající  schopnosti naslouchat  umožňují lékařům pochopit příznaky a obavy svých pacientů. Potřebují vynikající verbální komunikační dovednosti vysvětlit diagnózy pacientů a jejich rodin a předávat pokyny a informace o léčbě ke zdravotním sestrám a ostatním na zaměstnance.
 • Service Orientace: Lékař musí chtít, aby pomohl lidem. I když existují některé cesty k dispozici v této oblasti, které nezahrnují práci s pacienty přímo, většina výzkumů je poháněn touhou pomáhat lidem.
 • Monitorování:  Lékaři musí být pozorní ke změnám v podmínkách pacienta a reagovat na ně odpovídajícím způsobem. To může zahrnovat cokoliv z dlouhodobých změn v pravidelných pacientů na krátkodobé změny u pacientů zotavujících se z určitého postupu nebo nemoci.

Job Outlook

US Bureau of Labor Statistics projektů pracovní místa pro lékaře a chirurgy poroste asi o 13 procent mezi roky 2016 a 2026. To je téměř dvakrát 7 procent tempo růstu předpokládané pro lidi všech profesí, ale o něco pomalejší než růst o jiné zdravotní diagnostiku a ošetřování lékařů. Stále stárnutí populace bude řídit poptávku po více lékařů.

Pracovní prostředí

Málo profesí se liší jak hodně z hlediska pracovního prostředí takového lékaře. Lékař s rodinnou praxí v malé komunitě může mít operaci relativně položil-back s malým personálem. Na druhé straně, lékaři pracující v pohotovosti v městském prostředí mohl být konfrontován s extrémními případy a vysokého napětí v pravidelných intervalech. Mnozí lékaři rozhodnou se specializují na určité oblasti, která často diktuje typ prostředí, ve kterém pracují a množství stresu, kterým čelí.

Pracovní rozvrh

řády lékařů může být náročné, ale jak náročné jsou závisí na jejich druhu práce. Pediatr nebo rodinný lékař by mohl být schopen udržet více pravidelné otevírací dobu, ale chirurg často je v pohotovosti a často provádí postupy, které mohou jít dobře kolem osmi hodin typického pracovního dne. Před založením kariéru, všichni lékaři potřebují k dokončení stáž, která obvykle bude vyžadovat dlouhé hodiny, včetně noci ao víkendech a častými obdobími pracovní pohotovost.

Jak získat práci

na samém začátku

Dostat se do zdravotnické škole vyžaduje být vysoce dosažení studenty a při správné třídy, včetně biologie, chemie, fyziky a matematiky, jako vysokoškolák.

BÝT ANGAŽOVANÝ

Výcvik, aby s lékařem může trvat až deset let za vydělávat bakalářský titul.

specializovat

V době, kdy studenti lékařské fakulty začnou své rezidence, mohou začít soustředit na specializaci.

Porovnáním podobnou práci

Existuje mnoho povolání v oblasti zdravotnictví s výjimkou lékaři, že pacienti pomoci léčit. Mezi nimi se medián ročních platů, jsou následující:

 • Zubaři: $ 158.120
 • Asistenty lékaře: $ 104.860
 • Nurse Praktici: $ 110.930

Zdroj: US Bureau of Labor Statistics , 2017

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *