Co je třeba zahrnout do sekce vzdělávání o životopis

Posted on

Co je třeba zahrnout do sekce vzdělávání o životopis


Jaký je nejlepší způsob, jak uvést své vzdělání na svůj životopis? V sekci školství svůj životopis, seznam škol jste se zúčastnili, tituly, ty dosažené, vaše GPA pokud jste student nebo čerstvý absolvent, a všechny zvláštní ocenění a vyznamenání jste získali.

Ty by měly přizpůsobit část vzdělávacího svůj životopis, aby se vešly vaše okolnosti, včetně toho, zda jste či nejste ještě student, kolik pracovní zkušenosti máte, a kolik akademické úspěchy máte. Tím, včetně správných informací v sekci školství svůj životopis, můžete zapůsobit na svého zaměstnavatele a zajistit rozhovor.

Co je třeba zahrnout do sekce vzdělávání vašeho životopisu

Zásadní informace mají být zahrnuty do sekce vzdělávání je váš titul (y) a školy jste se zúčastnili.

Můžete také dát konkrétnější informace, včetně hlavní a vedlejší. Můžete také zahrnout rok jste absolvoval, i když to není nutné.

Obsahovat vaše stupeň průměr bodu (GPA), pokud jste v současné době student nebo jsou 1-2 roky ven ze školy, a pokud se vaše GPA je silná (asi 3,5 nebo vyšší).

Rovněž zahrnují veškeré vyznamenání či ocenění, které jste obdrželi ve škole. Tito mohou sahat od latinského ocenění (například cum laude nebo magna cum laude ) na seznamu děkana do dalších ocenění. Můžete také mimoškolní kluby, charitativní skupiny nebo řecká organizace, kde jste byli aktivní a / nebo držení vedoucí úlohu.

Rovněž zahrnují veškeré odborné kurzy rozvoje a certifikace. Můžete také seznam všech licencí, které máte, pokud máte samostatnou část vašeho životopisu, kde si tuto informaci.

Kam umístit sekce vzdělávání vašeho životopisu

Aktuální studenti či absolventi nedávných vysoké školy bude pravděpodobně chtít, aby sekce vzdělávání směrem k horní části životopisu. To proto, že studenti mají obvykle omezenou pracovní zkušenosti. V tomto případě, chcete zvýraznit své akademické úspěchy.

Pokud jste byli ze školy po dobu alespoň pár let, možná budete pohybovat v této části směrem ke spodní části vašeho životopisu. Do této doby, budete mít dostatek pracovní zkušenosti zdůraznit, že nemusíte spoléhat na své vzdělání.

Tipy na sekce vzdělávání vašeho životopisu

Vezměme si podsekce. Pokud máte velké množství informací zahrnout do sekce vzdělávání svého životopisu, zvažte rozdělení této části do sekcí. Hlavní část by mohly obsahovat vaše škol a stupňů, a pak můžete mít další části, jako jsou „Ocenění“, „certifikace“ a „profesního rozvoje“. Pokud držel vedoucí roli v organizaci školního přidružený (například klub, sport, nebo řecká organizace), můžete uvést, že pod ocenění a vyznamenání linky.

Poskytnout specifika (pokud je to užitečné). V případě, že sub-vysoká škola vaší univerzity je dobře známý a relevantní (například, že jste vystudoval pohostinství školy vaší univerzity a se ucházíte o práci v pohostinství), které mohou zahrnovat, že předtím, než jste obsahovat vaše jméno univerzity. Například, dalo by se říct „Škola pohostinství, XYZ College.“

Můžete vynechat vaše GPA. Pokud jste student nebo čerstvý absolvent a vaše GPA nebyl velký, ale máte další ocenění, nech VPD a dát něco jiného, jako například „XYZ výherců.“ Jakmile jste ze školy za pár let, měli byste vzít si GPA z vašeho životopisu bez ohledu na to, co se děje.

Můžete vynechat vysokou školu (po nějakou dobu). Poté, co jste byli ve škole po dobu jednoho roku nebo tak nějak (nebo jednou jste v nějakém jiném druhu dalšího vzdělávání), můžete opustit své středoškolské vzdělání a GPA z vašeho životopisu. Nicméně, měli byste uvést své maturitu (nebo GED), pokud je to vaše nejvyšší stupeň.

Řekni pravdu. Je velmi snadné pro zaměstnavatele, aby potvrdil, zda informace o vzdělání ve svém životopisu je to pravda nebo ne. On nebo ona může jednoduše zkontrolovat přepis. Z tohoto důvodu byl upřímný. Například, pokud nejste spokojeni s GPA, nechte ho, ale nedělají to.

Obnoví sekce vzdělávání šablony

Můžete použít následující šablonu pomoci strukturovat část vzdělání vašeho životopisu. Mějte na paměti, že můžete změnit a odstranit některé z těchto informací, aby se vešly své vlastní podmínky a práci, pro kterou se ucházíte.

sekce vzdělávání

Vysoká škola Jméno
Rok maturitní
Udělen, Major a Minor
GPA

Ocenění
budou zahrnuty i všechny akademické úspěchy zde, včetně Latinské vyznamenání, ocenění v rámci svých major, a další.

Certifikáty
budou zahrnuty i všechny profesní nebo vzdělávací certifikáty, které jste obdrželi.

Professional Development
zahrnuty i všechny profesní rozvoj zkušenosti, včetně kurzů (online i osobně) a seminářů. Dalo by se také zmínit, pokud jste členem žádné příslušných profesních organizací. Máte-li zastávat funkci v rámci organizace, zmínit, že stejně.

Resume vzdělávací sekce Příklad # 1

Huntown College
května 20XX
Bachelor of Arts v angličtině, Katedra ctí
3.8 GPA

Resume vzdělávací sekce Příklad # 2

VZDĚLÁVÁNÍ
XYZ College
Bachelor of Arts v žurnalismu

Ocenění a vyznamenání
Summa cum laude
ABC Award za vynikající novinářskou dur

Certifikace
Level 1 Strategic Communication Certification

Professional Development
Conference koordinátor XYZ žurnalistiky Association of America

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *