Ako napísať sprievodný list – Cover Letter Ukážky & Písanie tipy

Posted on

Ako napísať sprievodný list - Cover Letter Ukážky & Písanie tipy

Potrebujete napísať sprievodný list žiadať o prácu? Vo väčšine prípadov, odpoveď je áno. Váš sprievodný list môže znamenať rozdiel medzi získanie pohovor alebo majú svoj životopis ignoroval, tak to dáva zmysel venovať dostatok času a úsilia písanie účinných sprievodných listov.

Tu je všetky informácie, ktoré potrebujete napísať sprievodný list, že dostane všimol aplikácie. Prečítať tieto tipy na to, čo zahrnúť do sprievodného listu, ako ho formátu a príklady mnohých rôznych profesionálne napísané sprievodných listov.

Čo je sprievodný list?

Predtým, než začnete písať sprievodný list, mali by ste sa zoznámiť s cieľom dokumentu. Sprievodný list je dokument poslaný s Vaším životopisom poskytnúť dodatočné informácie o svojich schopnostiach a skúsenostiach.

List poskytuje podrobné informácie o tom, prečo ste kvalifikáciu pre prácu, o ktorú sa uchádzate. Nie sú len opakovať to, čo je na svojom životopise – skôr obsahovať konkrétne informácie o tom, prečo si silný partner pre pracovné požiadavky zamestnávateľa. Myslite na svoje sprievodný list ako predajné ihrisko, ktoré bude trh svoje poverenia a pomôžu vám rozhovor. Ako taký, budete chcieť zabezpečiť, aby váš sprievodný list je najlepší dojem na osobu, ktorá ho preskúmava.

Sprievodný list zvyčajne sprevádza každý pokračovať budete posielať. Zamestnávatelia využívajú sprievodných listov ako spôsob pre skríning žiadateľov o voľných pracovných miestach a určiť, ktoré kandidáti by chceli urobiť rozhovor. Ak zamestnávateľ vyžaduje, aby sprievodný list, bude uvedený v inzeráte. Iv prípade, že spoločnosť nežiada o jeden, možno budete chcieť, aby zahŕňala jeden tak ako tak.

Ukáže, že ste si dať nejaké zvláštne úsilie do svojej aplikácie.

Rôzne typy sprievodných listov

Existujú tri základné druhy sprievodných listov. Zvoliť typ listu, ktorý zodpovedá váš dôvod pre písanie.

  • Sprievodný list , ktorý reaguje na známu pracovné miesto ( pozri vzorky sprievodný list )
  • Prieskum List , ktorý sa pýta možných polôh ( pozri ukážky dotaz list )
  • Networking list , ktorý požaduje informácie a pomoc pri hľadaní zamestnania ( pozri príklady prepojenia list )

Keď sa uchádzate o zamestnanie, ktorý bol vyslaný firmou, ktorá je nájom, budete používať “Aplikácia písmeno” štýl.

Čo treba zahrnúť do sprievodný list

Sprievodný list by mal dopĺňať, nie zdvojovať, svoj životopis. Jej cieľom je vyložiť dátovo orientovaný, faktické životopis a pridať osobné dotyk na vašej žiadosti o zamestnanie. Viac informácií o rozdieloch medzi životopis a sprievodný list, aby sa ubezpečil začnete písať sprievodný list so správnym prístupom.

Sprievodný list je často vaša Najstaršia písomná kontakt s potenciálnym zamestnávateľom, vytvárať kritické prvý dojem. Niečo, čo by sa mohlo zdať ako malé chyby, ako preklep, môžete získať vašu žiadosť okamžite zrazil zoznamu. Na druhú stranu, aj keď váš sprievodný list je bezchybný a dokonale napísaný, ak je to je všeobecný (a neobsahuje žiadnu zmienku o firme, alebo na ktorúkoľvek špecifiká v popise pracovného miesta), je tiež pravdepodobné, že bude odmietnutý najímanie manager.

Efektívne sprievodných listov vysvetliť dôvody vášho záujmu v konkrétnej organizácii a identifikovať svoje najdôležitejšie zručnosti alebo skúsenosti. Určiť relevanciu starostlivo čítanie popis práce, vyhodnotenie požadované zručnosti a ich porovnaním vašich vlastných schopností.

Premýšľajte o prípadoch, kedy ste použili tieto zručnosti, a ako by ste byť efektívny v polohe k dispozícii.

Preskúmať zoznam toho, čo zahrnúť do sprievodný list pre prácu, ako začnete.

Čo vynechávať sprievodný list

Tam sú niektoré veci, ktoré nepotrebujete zahrnúť do sprievodného listu píšete. List je o svojej kvalifikácii pre prácu, nie o vás osobne. Nie je potrebné zdieľať žiadne osobné informácie o sebe alebo svojej rodine v ňom. Ak nechcete mať všetky predpoklady zamestnávateľ je hľadajú, to nestojí za reč. Namiesto toho sa zameriavajú na prihlasovacími údajmi, ktoré majú, ktoré sú zápas. Nezmieňujú plat ak spoločnosť požiada o vaše požiadavky platu. Ak máte otázky týkajúce sa zamestnania, platu, plánu, alebo prínos, že to nie je vhodné ich uviesť v liste.

Jedna vec, ktorá je veľmi dôležité je, aby nepísal príliš veľa. Udržujte svoj list zameral, stručná a niekoľko odsekov na dĺžku. Je dôležité sprostredkovať práve dostatok informácií na nalákanie manažéra, aby vás kontaktovať na pohovor.

Ak máte písať príliš veľa, je to pravdepodobne nebude možné čítať.

Prispôsobte si sprievodný list

Je veľmi dôležité, aby váš sprievodný list byť prispôsobené pre každú pozíciu, o ktorú sa uchádzate sa. To znamená, že viac ako len zmena názvu spoločnosti v texte listu.

Každý sprievodný list napíšete treba prispôsobiť tak, aby zahŕňajú:

  • Ktoré prácu, o ktorú sa uchádzate o (zahŕňa názov pracovnej pozície vo svojom úvodnom odseku)
  • Ako ste sa dozvedeli o prácu (a postúpenie, ak máte)
  • Prečo ste kvalifikáciu pre prácu (konkrétne)
  • Čo môžete ponúknuť zamestnávateľovi, a prečo chcete pracovať v tejto konkrétnej spoločnosti (zodpovedá svoje zručnosti na popise práce, a prečítali o poslanie, hodnotám a cieľom organizácie spomenúť vo svojom liste)
  • Ďakujem za uvažuje o prácu

Sprievodným listom Pokyny Písanie

Tu je prehľad položiek, ktoré by mali byť zahrnuté v každom sprievodnom liste. Než začnete, to môže byť užitočné preskúmať niektoré vzorky sprievodný list, len tak budete mať vizuálny o tom, ako všetko zapadá na stránke.

Tieto príklady sprievodný list, písomné i e-mail, sú určené pre celý rad rôznych typov žiadostí o zamestnanie a otázky zamestnanosti. Nikdy nezabudnite vziať čas prispôsobiť svoj list, takže je to silné potvrdenie svoje schopnosti robiť prácu, pre ktorú sa uchádzate.

Header
motivačný list by mal začať s oboma vašou a kontaktné údaje zamestnávateľa (meno, adresa, telefónne číslo, e-mail) s následným dátumom. Pokiaľ sa jedná o e-mail, skôr než skutočný list, vaše kontaktné údaje na konci listu, po podpise.

Vaše kontaktné údaje by mali zahŕňať:
Meno a priezvisko
Ulica,
mesto, štát, Zip
Telefón
E-mail

Oslovenie
Začnite kryt list pozdrav s “Dr./Mr./Ms. Priezvisko.” Ak si nie ste istí, či váš kontakt je muž alebo žena, môžete napísať svoju celé meno. Ak si neviete, meno zamestnávateľa, stačí napísať “Vážení manažéra.” To je lepšie ako všeobecný a formálne, “Pre koho sa to týka.”

Prečítať informácie o tom, ako vybrať ten správny sprievodný list pozdrav vybrať ten, ktorý pracuje pre prácu a spoločnosti, pre ktorú sa uchádzate sa.

Úvod
Začnite svoj úvod tým, že povie, akú prácu sa uchádzate. Vysvetliť, kde ste počuli o prácu, najmä ak ste o tom počul od kontaktu spojeného s firmou. Stručne spomenúť, ako vaše zručnosti a skúsenosti zodpovedajú spoločnosti a / alebo postavenia; to bude dať zamestnávateľovi náhľad zvyšku Vášho listu. Váš cieľ v úvode je získať pozornosť čitateľa. Ak chcete začať, pozri príklady zapojenia otváracia tresty pre sprievodných listov.

Telo
V odseku alebo dva, vysvetliť, prečo máte záujem o prácu a prečo si robiť vynikajúcim kandidátom na túto pozíciu. Spomenúť osobitnú kvalifikáciu uvedené v inzeráte, a vysvetliť, ako sa splnenie týchto kvalifikácií. Nestačí prepracovať svoj životopis, ale poskytujú konkrétne príklady, ktoré demonštrujú svoje schopnosti.

Nezabudnite, že akcie hovoria hlasnejšie ako slová, takže sa nemusíte len “povedať” čitateľa, že ste, napríklad skvelý tím hráčov so silnými komunikačných zručností a vynikajúci zmysel pre detail. Namiesto toho použite konkrétne príklady zo svojej pracovné skúsenosti na “show” týchto rysov v akcii. Tu je viac informácií o tom, čo zahrnúť do sekcie tela listu.

Uzavretie
V záverečnej časti sprievodný list, prepracovať, ako svoje zručnosti, aby vám silný vhodné pre spoločnosti a / alebo polohy. Pokiaľ máte izba (Nezabudnite, že rovnako ako svoj životopis, sprievodný list by mal byť dlhší ako jedna stránka – tu je viac informácií o tom, ako dlho motivačný list by mal byť), môžete tiež diskutovať, prečo by ste chceli pracovať v tejto konkrétnej spoločnosti.

Štát, ktorý by ste chceli príležitosť k rozhovoru alebo diskutovať o pracovných príležitostí. Vysvetlite, čo budete robiť nasledovať-up, a keď bude robiť. Ďakujem zamestnávateľa o jeho / jej pozornosť.

Podpis
Použite zadarmo blízko, a potom skončí sprievodný list so svojím podpisom, rúk, nasleduje vašej zadaný názov. Pokiaľ sa jedná o e-mail, jednoducho uviesť svoje meno napísané, nasleduje vaše kontaktné údaje, po zdvorilostné zakončení.

Formátovať sprievodný list

Váš sprievodný list by mal byť naformátovaný ako profesionálny obchodný list. Písmo by mal zodpovedať písmo použité na svoj životopis, a mali by byť jednoduché a ľahko čitateľné. Základné fonty ako Arial Calibri, Georgia, Verdana a Times New Roman dobre fungovať. Veľkosť písma 10 alebo 12 bodov je ľahko čitateľný. Štandardné okraje sú 1 “na hornej, spodnej a ľavej a pravej strane stránky.

Pridať medzeru medzi hlavičkou, pozdrav, každý odsek, uzavretie a podpisu. Môžete znížiť veľkosť písma a okrajov, aby sa dokument na jednu stránku, ale uistite sa, že ponechať dostatok bielych miest na Váš list, aby bol ľahko čitateľný.

Upraviť a korektúre sprievodný list

Nezabudnite upraviť a dôkaz sprievodný list pred odoslaním. Môže to znieť hlúpo, ale uistite sa, že obsahujú správne zamestnávateľa a firemné názvy – pri písaní niekoľko sprievodných listov naraz, je ľahké urobiť chybu. Tlač a čítanie listu nahlas, je dobrý spôsob, ako zachytiť drobné preklepy, ako sú chýbajúce slova alebo vety, ktoré znie divne.

Vždy skontrolujte hláskovanie mena vášho kontaktu, rovnako ako názov spoločnosti. Tu sú ďalšie tipy na korektúry motivačný list. Ak je to možné, získať priateľa alebo člena rodiny na pomoc skorigovať sprievodný list, ako dva páry očí sú lepšie ako jeden, a dokonca aj profesionálne korektori nie vždy zachytiť svoje vlastné chyby.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *