Informační technologie (IT) životopis tipy a příklady

Posted on

Informační technologie (IT) životopis tipy a příklady

Pro hledání někdo zaměstnání, psaní životopisu může být velmi náročný úkol, ale pro informační technologie (IT) profesionálové, to může být mimořádně obtížné. Vysoce technický průmysl se neustále vyvíjí, a obnoví je třeba průběžně aktualizovány.

Pochopit rozsah pozornosti

Ve všech oblastech, výpisy práce často dostanou stovky nebo dokonce tisíce příspěvků. Vzhledem k objemu, najímání manažerů často jen dokončovací obnoví. Pokud váš životopis je jen jeden blok textu, vaše žádost bude pravděpodobně zlikvidovat, aniž by správce ho vůbec číst.

Aby se tomu zabránilo, je třeba rozbít svůj životopis do kategorií, jako je vzdělání, historie práce a dovedností. Měli byste také vytvořit odrážkami seznamy přehledně shrnout klíčové informace. Seznamy a kategorie, aby se obnoví více vizuálně přitažlivý a snadno čitelné.

Omezit délku vašeho životopisu

Najímání manažeři mají omezené množství času věnovat čtení životopisů, a tak se snaží omezit svůj životopis na jednu stránku, nebo dva na absolutní většinu. Nic víc, než že dvě stránky budou pravděpodobně ignorovat.

Použijte svůj životopis zvýraznění své největší úspěchy, ale být jisti, aby se odstranily jakékoliv pracovní zkušenosti z vysoké škole nebo vysoké škole. Také odstranit všechny zkušenosti, které nejsou přímo spojené s práci, o kterou se ucházíte o. Pokud máte celou řadu zkušeností, možná budete chtít vytvořit různé verze svého životopisu, které poukazují na tyto odlišné zkušenosti. Tyto zkušenosti specifické pokračuje mohou být použity při použití pro různé polohy.

Zvýraznit Úspěchy, ne Úkoly

Většina pokračuje čtou jako seznam úkolů, jako je například „software aktualizován firmy, který se používá k řešení problémů schopnosti odstraňovat závady, vytvořených databází.“ I když to řekne společnost to, co jste udělal každý den, to není nastavit si na rozdíl od konkurence tím, že zdůrazňuje to, co jednoznačně přinést do práce.

Místo toho se zaměřují na své úspěchy a zmínit je, jak konkrétně je to možné. Například, pokud jste vytvořili program, který zjednodušené procesy a ušetřený čas zaměstnanců, které je důležité zmínit. Jakákoliv instance, kde se osvědčily před termínem, v rámci rozpočtu, či předčily očekávání, je třeba zdůraznit.

Kdykoliv je to možné, použít čísla vyčíslit své úspěchy. Například, pokud jste vyvinuli aplikaci, která uloženou vaše společnost peníze, stát, kolik peněz je uložena. Pokud jste pomohl zefektivnit proces, použijte procento ukazuje, jak daleko efektivnější proces stal. IT personalisty, zejména ocení tento druh dat.

Použijte klíčová slova

Ty by měly přizpůsobit každý životopis, aby se vešly práci, kterou se ucházíte o. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zahrnout klíčová slova ze zaměstnání výpis na svůj životopis. Například v případě, že výpis práce obsahuje řadu potřebných dovedností, patří ty dovednosti slova ve svém životopisu (i když, pokud máte tyto dovednosti). To pomůže manažer rekrutovat snadno vidět, že jsou kvalifikováni pro tuto práci.

Kromě toho, mnoho firem používat systém stopování uchazeče (ATS) pro žadatele na obrazovce. Pokud žadatel nemá dostatek klíčových slov z práce se záznamem ve své žádosti, může být kandidát vyřazen.

Odebrat osobní zájmy

Není-li vaše zájmy přímo souvisí s vaší práce, zaměstnavatelé opravdu jedno, jestli jste vášnivý fotbal, hudbu či fotografie. Ujistěte se, že vzít v sekci zájmu vašeho životopisu.

Jedinou výjimkou je, pokud vaše externí dobrovolník práce koresponduje s vaší prací. Například, pokud jste vytvořili program pro místní neziskové organizace pro správu informací o dárce, který je něco, co je důležité, aby na svůj životopis.

zdůrazňují dovednosti

I když budete chtít, aby se odstranily nesouvisejících zájmů, ale musíte zahrnout tech dovednosti na svůj životopis. V sekci označené „Skills“ (nebo něco podobného, ​​jako „technické schopnosti“), zahrnují veškeré softwarové programy, programovací jazyky a další dovednosti, které jsou důležité pro práci.

Není třeba, aby zahrnoval základní tech dovednosti, že většina uchazečů o zaměstnání mají, například znalost Microsoft Office.

Vyhnout Matoucí srozumitelném jazyce

I když budete muset použít technický jazyk svůj životopis (například v seznamu technických dovedností), vyhnout se používání příliš žargonu, zvláště zkratky a výrazy, které někteří lidé nejsou obeznámeni s.

Vyhnout technický jazyk, který byl specifický pro své staré společnosti. Místo toho se držet průmyslu hlediska, že všichni v IT zná. Mějte na paměti, že náboráři nemusí být obeznámeni s tech žargonu, takže používat pouze tolik technického jazyka, jak je potřeba ukázat, co jste schopni.

Recenze Shrnutí Příklady

Mít příklad životopisu může proces vytváření nebo aktualizovat váš životopis jednodušší. Studoval ukázkové životopisy takových pozicích jako Front End Web Developer, Help Desk Technik, Software Engineer, Tech zhotovitelem a Web Developer se ukáže užitečné.

Korektury a upravit Váš životopis

Jen proto, že jste na to neznamená, že můžete mít pravopisné nebo gramatické chyby na svém životopisu. Ujistěte se, že jste důkladně zkorigovat svůj životopis před odesláním ji. Zeptat přítele nebo dokonce kariéry trenéra přečíst svůj životopis stejně, hledal chyby, jakož i nesrovnalosti ve své formátování.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *