Vše, co potřebujete vědět podat výpověď z práce

Posted on

Jak přestat svou práci - vše, co potřebujete vědět podat výpověď z práce


Ukončení není vždy snadné, a to i když budete nenávidět svou práci, nebo šéfa nebo nemůže dočkat, až se začít novou pozici. Dokonce i když se chystáte být vyhozen, může být obtížné, aby odstoupil taktně. Pokud uvažujete o odchodu svou práci, zde jsou některé důležité body, které je promyslet, než se obrátit na vaši rezignaci.

Za prvé, být jisti, že opravdu chcete ukončit. Existuje několik varovných znamení, že je čas jít, včetně snížené produktivity, fyzické stížnosti, a najít konverzaci doma dominují otázkách souvisejících s prací. (Všimněte si, že budete chtít, aby se tyto otázky pro sebe na další pohovor manažera nepotřebuje vědět, kolik jste nenávidí svou starou práci. -., Jak nadšení jste o nové práci před vámi)

I když budete mít všechny důvody na světě, aby odstoupil, nemusí být dobrý nápad, aby opustil svou práci hned. Ujistěte se, že jste odchodu ze správných důvodů, spíše než opouštět, protože máte špatný týden a vypadá to, že to nebude mít lepší v dohledné době.

Jakmile jste si jisti, že chcete skončit, pracovat se svou rezignaci tak pečlivě, jak byste zvládnout jakoukoli jinou obchodní úsilí. Je vždy moudré není spálit mosty. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat své minulé zaměstnavatele pro reference.

Přezkoumá rezignaci Klady a zápory

Předtím, než uděláte rozhodnutí přestat kouřit, být absolutně jisti, že je to správné rozhodnutí. Nevíš, jak dlouho to bude trvat pro zaměstnavatele, aby dál a naplnit svůj postoj, pokud si to rozmyslíte.

Pokud jste stále na plot o další pozici uvažujete užíváte, zeptejte se, zda můžete strávit den v kanceláři „stínování“ zaměstnance. To může posílit vaše rozhodnutí zaujmout pozici či pomohou rozhodnout nechcete novou práci po všem.

Zvážit možnosti

Máte jinou pracovní nabídku? Pokud ano, zvážit klady a zápory nové pozici ve srovnání s vaší aktuální polohy. Vezměme si pracovní prostředí, flexibilitu, plat a výhody, navíc ke pracovních povinností. Jak o příležitostech k postupu? V případě, že nová práce vyjde napřed ve všech ohledech a máte pocit, zda toto je ta správná změna, aby se, neváhejte.

Varování : Pokud nemáte jinou pozici postavili zvážit základy před ukončením. Bude to trvat asi tři až šest měsíců, někdy i déle, najít novou práci. Pokud jste přestal pro dobrou věc, můžete mít nárok na dávky v nezaměstnanosti.

Máte dost úspory nebo jiný příjem pro správu finančně? I když vaše pracovní situace není nejlepší, možná budete chtít, aby zvážila visí na práci, kterou mají, stejně jako vaše výplatní pásku, a začít hledání zaměstnání dříve, než rezignovat. Že staré rčení, že „je to snazší najít práci, když máte práci“ má platit.

Vhodným způsobem oznamovat

Pokud máte pracovní smlouvu, která uvádí, kolik oznámení byste měli dát, jím řídit. V opačném případě je vhodné nabídnout dva týdny předem.

Nicméně, v některých případech, můžete mít pocit, že jste schopni zůstat ještě pár týdnů. Když se to stane, je důležité se chovat profesionálně ve všem ostatním – zaslat formální rezignaci dopis, nabídnout pomoc, jak nejlépe své schopnosti, a udržet věci pozitivní, až půjdete.

Budete mít povinnost zůstat déle

Pokud váš zaměstnavatel zeptá zůstat déle než dva týdny (nebo časový úsek ve vaší smlouvě), které nemají povinnost k pobytu. Váš nový zaměstnavatel bude očekávat, abyste začali podle plánu, a včas. Co můžete udělat, je nabídnout pomoc vašeho předchozího zaměstnavatele, je-li to nutné, po několika hodinách, e-mailem nebo telefonicky.

Jak přestat elegantně

Formální způsob, jak odstoupit, je napsat rezignaci dopis a informovat svého nadřízeného osobně, že odjíždíš. Nicméně, v závislosti na okolnostech, může být nutné ukončit po telefonu nebo prostřednictvím e-mailu ukončit.

Napsat rezignaci Letter

Bez ohledu na to, jak se rezignovat, psát rezignaci dopis. Rezignace dopis, vám může pomoci udržet pozitivní vztah se svým starým zaměstnavatele, a zároveň usnadnit cestu pro vás dál. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat ten starý zaměstnavatel dát odkaz, tak to dává smysl, aby si čas na psaní leštěné a profesionální rezignaci dopis.

Co říci svému šéfovi

Neříkej, že mnohem víc, než jste na odchodu. Zdůrazňovat pozitivní a mluvit o tom, jak se společnost vám prospěch, ale také zmínit, že je čas jít dál. Nabídka pomoci při přechodu a potom.

Nebuďte negativní. Neexistuje žádný bod – odjíždíš a chcete odejít v dobrém vztahu. Bez ohledu na to, proč jste opustil svou práci, ujistěte se, že říkat správné věci ve své rezignace dopisu: nabídnout stručné vysvětlení, proč jste opustil, poděkovat jim za příležitost, a dejte jim vědět, když váš poslední den bude. Také, dělat to nejlepší, aby ne dát nohu do úst. Být připraven, stejně tak, aby zvládnout výstupní pohovor.

Zeptejte se na reference

Předtím, než odjedete, požádat o doporučující dopis od svého nadřízeného. Jak plyne čas a lidé dál, je snadné ztratit přehled o předchozích zaměstnavatelů. S dopisem v ruce nebo doporučení LinkedIn on-line, budete mít dokumentaci pověření sdílet s potenciálními zaměstnavateli.

Nezapomeňte na Podrobnosti

Zjistit o zaměstnaneckých výhodách a plat máte nárok dostávat při odchodu. Informovat o sbírání nevyužitou dovolenou a nemocenskou a udržení, zpeněží, nebo převrácení 401 (k) nebo jiného penzijního plánu.

Poznámka: Můžete být vyzváni k účasti na výstupním pohovoru před odjezdem. Přezkoumá otázky vzorku exit rozhovor získat představu o tom, co budete požádáni během výjezdu rozhovoru. Předtím, než se obrátit na vaši rezignaci, přezkoumá tato rezignace dělat a co nedělat a odstoupit jako elegantně jak je to možné.

Return společnosti Property

Případná firemní majetek máte – včetně klíčů, dokladů, počítače, telefony, a něco jiného, ​​že nepatří k vám. Společnost si nepřeje, aby se honit, abyste ho dostat zpátky, a vy nechcete být zodpovědný v případě, že to není vrácena včas.

Sečteno a podtrženo

Ujistěte se, že opravdu chcete přestat: Nenechávejte po jednom špatný den nebo týden, a ujistěte se, že se seřadí jinou práci nebo zabezpečené úspory.

Oznámí vhodným: Pokud nemáte pracovní smlouvu, která říká jinak, dva týdny upozornění je standardní.

Být Professional: Napište rezignaci dopis a nechat na těch nejlepších možných podmínek.

Neposkytují příliš mnoho informací: Nemusíte poskytovat mnoho detailů o tom, proč jste odstoupil.

Přivázat Loose Ends: Zeptejte se na reference, zjistit, o výhodách a získal čas, a vrátit jakýkoli majetek společnosti.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *