Jak napsat jednu stránku životopis

Posted on

Jak napsat jednu stránku životopis

By měl Váš životopis bude delší než jedna stránka, nebo byste se měli snažit, aby jej kondenzovat, aby ji udrželi na stránce? Tam není opravdu odpověď ano nebo ne. Délka svůj životopis závisí na typu kandidáta jste a vaše úroveň zkušeností.

Jak napsat jednu stránku životopis

Obecně platí, že většina zaměstnavatelů chtějí stručné resumé, aniž by hodně cizí informace. Tráví jen vteřiny si jej, takže čím více kompaktnější je, tím snazší bude pro manažera nebo náborář, aby přezkoumala. Kromě toho mnozí zaměstnavatelé využívají software pro testování aplikací pracovních materiálů, takže ujistěte se váš životopis zaměřený na práci, o kterou se ucházíte o vám pomůže vybrán na pohovor.

V některých případech delší životopis by mohlo být v pořádku. Například, grafici nebo výtvarní umělci mohou mít prospěch z vytváření ilustrovaný životopis a akademici, výzkumníci, nebo dlouholetí manažeři mohou potřebovat více než jednu stránku zachytit šíři jejich zkušeností. Ale obecně, je to nejlepší, aby se zabránilo přetížení zaneprázdněné rekruti s životopisu, který se táhne dál a dál.

Jak dlouho zaměstnavatelé chtějí Resume Be

Zde jsou podrobnosti o tom, co společnosti dávají přednost, na základě průzkumu Saddleback College Shrnutí:

 • One-Page Resume – 47,7%
 • Two-Page Resume – 11,4%
 • Závisí na úrovni pozice – 34,1%
 • Bez preference – 6,8%

Výhody Jedna strana Resume

Zvlášť pokud jste se vztahují na velké společnosti, existuje vysoká pravděpodobnost, že váš životopis bude vytištěn být přezkoumán více lidmi, nebo přinejmenším sdíleny elektronicky. Mít krátké a stručné resumé usnadňuje na manažera a také zvyšuje své vlastní šance na stojící mimo.

Pokud jsou výslovně žádal, aby předložila konkrétní typ životopisu, držet jednoduchého, jediné stránce je surefire způsob, jak zajistit, že bude moci být staženy – nebo vytisknout – a přezkoumána každého, kdo potřebuje, aby se na to dívat , Je to mnohem čitelnější jedinou stránku životopis, než je prověřit multi-stránkový dokument.

Při použití Multi-Page Resume

Podle průzkumu výše, většina zaměstnavatelé chtějí jednu stránku životopis, pokud je poloha vyžaduje zkušenost. Je-li práce chce zaměstnance s rozsáhlými zkušenostmi, můžete a měla by zahrnovat všechny své použitelného zkušenosti na svém životopisu (ačkoli většina zaměstnavatelé nechtějí žadatelé, aby zahrnovala více než 10-15 let zkušeností).

Existují také určité profese, které jsou výjimky z jedné stránce životopisu. Například v akademickém prostředí, medicínu a mezinárodních pracovních míst, životopis je často mnohem delší než jednu stránku. Grafici nebo výtvarní umělci mohl vytvořit ilustrovanou nebo grafickou životopis, který může přesahovat jednu stránku. Nicméně, tyto profese jsou výjimkou z obecného pravidla, že jedna strana životopis je nejlepší.

Jak ušetřit a oříznutí životopis

Ujistěte se, že vše, co zahrnout do svého životopisu je relevantní pro pozici, až do textového výběru. Protože mnozí zaměstnavatelé používají sledovací Žadatel systém (ATS) ke screeningu žádosti o zaměstnání materiály, zkuste použít klíčová slova z aplikace ve vašem životopisu. Tím se zvýší vaše šance na to v minulosti prvním kole životopis recenze.

 • Vytvoření zásob . Pokud jste snaží zpružnit svůj životopis na jednu stranu, začít tím, že vytvoří soupis své úspěchy a pracovních činností. List své povinnosti a své úspěchy ve skvělém detailu. Inventář dokument může překlenout tolik jako tři nebo čtyři stránky. Zkuste zahrnout rozmanité spektrum dovedností, které vedly k úspěchu v každé roli.
 • Vasich kvalifikaci na práci . Analyzovat každý úlohu, kterou zvažují a zakroužkujte prohlášení, které nejvíce odpovídají požadavkům na danou pozici. Kus dohromady nejrelevantnější příkazy do kratší, cílenou verzi vašeho životopisu.
 • Spustit dlouhé a snížit zpět . První návrh by mohl být delší než jednu stránku. Pokud tomu tak je, se snaží eliminovat výroky, které poskytují méně významné důkazy o tom, jak byste přidanou hodnotu k roli, až se dostanete až na jednu stránku. Snažte se být co nejkonkrétnější s informacemi, které uvedete, a být tak stručné, jak můžete ve svém psaní.
 • Použijte seznam s odrážkami a aby se vaše pracovní náplň stručné. Zaměřit se na své úspěchy, ne každodenních povinností.
 • Vystřihnout nějaké další roky . Dokonce i když jste zkušený kandidát byste měli zahrnout více než 10 nebo 15 let zkušeností na svém životopisu.
 • Oříznout část vzdělávání . Nemusíte zahrnout středoškolské vzdělání nebo pokračující třídy vzdělávání, pokud to zvyšuje vaši kandidaturu.
 • Přeskočit odkazy . Není to třeba říci, „odkazy jsou k dispozici na vyžádání“ na svém životopisu. Je zřejmé, že budete poskytovat odkazy, v případě potřeby, jako součást procesu žádosti o zaměstnání.

Poskytnout další informace online

Samozřejmě, je to vždy dobré mít k dispozici více informací k dispozici pro připojení nebo manažeři najímání, kteří chtějí větší přehled o svém zázemí a kvalifikace.

Můžete zefektivnit svůj životopis tím, že poskytuje dodatečné informace online. Včetně odkazů na vaše LinkedIn profil nebo osobní webové stránky vám umožní nechat tyto informace z vašeho životopisu, což vám ušetří prostor.

Obsahovat prohlášení o spodní části vašeho životopisu, například „dodatečné informace, doporučení a vzorky portfolia jsou k dispozici na www.linkedin.com/in/yourname.“ Pokud jste vyvolala zájem náborář se svým krátkým životopisem, pak bude motivováni získat více informací hloubkové o pozadí.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *