Jak se vrátit do práce po přerušení kariéry

Posted on

Jak se vrátit do práce po přerušení kariéry

Ať už je váš přerušení kariéry bylo plánováno , nebo neplánované, návratu do pracovního procesu po prodloužené období daleko může být náročné. Některé náboráři a najímání manažerů budou rozumět asi let od grind od devíti do pěti, ale jiní mohou cítit úzkost o najímání vás. A s časem od pracovních sil, své dovednosti-spolu s životopis a rozhovor dovednosti -may potřebují aktualizaci. To může být těžké cítit sebejistě a kvalifikované, taky.

Zahlceni? Nervový? Nebuďte: Zde je návod, jak mít úspěšný při hledání zaměstnání a přechodu zpět do zaměstnání po dovolené.

Tipy pro získání zpět do pracovního procesu po přestávce v kariéře

Zhodnotit svou práci chce & potřeb

Nepoužívejte jen ponořit se do vyhledávání na pracovní místo webových stránkách . Místo toho, aby čas, aby zvážila, co chcete: jaký typ práce bude plnit a potěšující? A chceš vrátit do role, jako je ta, kterou jste měli před opustil pracovní síly, nebo chcete vyzkoušet něco trochu jinak? Podívejme se, co byste chtěli dostat z práce, a proč (kromě finančních důvodů) máte zájem pracovat znovu. Udržujte své potřeby na paměti, příliš: ať už jde o mzdové požadavky, pružnou pracovní dobu, nebo cokoliv jiného. Udělejte si seznam „must-podmínky“ pro další práci.

Plus, přemýšlet o přestávce kariéry nebo volno . Jste se naučil nové dovednosti, dobrovolník, kdo boční ruch , nebo vzít tříd? Dokonce i když jste nebyli aktivně pracuje, může mít pozoruhodné úspěchy zmínit během pohovoru nebo přidat do svého životopisu.

Re-Learn Your Průmysl a sítě

Pokud to bylo docela dlouho, protože jste pracovali, budete pravděpodobně muset refamiliarize se s vaší průmyslu a pracovních příležitostí v něm. Některé možné kroky, aby se:

  • Výzkum svůj obor: strávit nějaký čas na Glassdoor.com , výzkum společnosti a svůj průmysl. Možná vás bude zajímat především zjistit rozsah platů pro role, které jsou pro vás zajímavé. Zde je více informací o tom, jak výzkumných společností pre-rozhovor .
  • Síť : Reach out s bývalými kolegy, aby věděli, že jste návratu do pracovního procesu. Nejen, že můžete získat potenciální pracovní vodiče, ale tyto kontakty mohou být také moci aktualizovat na nejnovější průmysl Outlook velkých hráčů, nový žargon, atd Požádejte své připojení pro radu a tipy na získání zpět do pracovního procesu.
  • Zúčastněte se konference a informační rozhovory: Nastavení nějaké neformální informační rozhovory mohou také pomůže cítit up-to-aktuální informace o vašem odvětví. To vám pomůže udržet vaše reference svěží během pohovorů. Konference může také pomoci dostat až na rychlost , stejně jako příležitost rozšířit své sítě. Dokonce účast v LinkedIn Group týkající se vašeho oboru vám může pomoci dostat zpět do drážky.

Osvěžte své dovednosti

Během svého odvětví výzkumu, můžete zjistit, že je tu zcela nový svět žargonu. Nové programy mohou zásadní. Nebo snad nástroje jsou stejné, ale je to prostě už nějaký čas, protože jste je použili. Osvěžit své dovednosti předtím, než jdete ven z rozhovorů nebo vyslat průvodních dopisů, to vám pomůže cítit jistější jako kandidáta. Zde je několik nápadů:

  • Dobrovolná práce: I když je to nesouvisí svém oboru, dobrovolnictví v pravidelných intervalech může vám znovu zvyklí na strukturovaném prostředí, které zaměstnavatelé chtěli vidět. Bonus, pokud vaše dobrovolnictví staví nebo tvrdí, dovednosti , aby se potenciální zaměstnavatelé chtějí vidět v kandidátů.
  • Třídy: Pokud existují nové produkty nebo dostupné programy, které nejsou obeznámeni Vašeho přání, to by mohlo mít smysl, aby třídu. To by mohlo být in-osobně Samozřejmě, nebo on-line konzultace. Poté, co jste zvládli nové dovednosti, můžete zahrnout do části kvalifikace na svém životopisu .
  • Bulletiny, podcasty, atd .: Do určité míry, možná nebudete potřebovat nové dovednosti. Některá pole nejsou rychle měnit. Může to být jen, že je třeba připomínat si jak průmysl stavebních prací, ať už to znamená listoval starými učebnicemi, které se účastní konference, nebo začne číst denní zprávy průmyslu, poslouchat podcasty, přihlásit k odběru zpravodajů, atd.

Praktické Volná místa Skills

Jak je to dlouho, co jste naposledy ucházel o práci? Pokud je to těžké si vzpomenout, pravděpodobně budete muset aktualizovat svůj životopis . (A možná váš LinkedIn profil , taky!) Jak jste si aktualizovat svůj životopis, zvážit rozhodly pro funkční verzi , spíše než chronologický jeden -to může pomoci de-zdůraznit mezery ve vaší pracovní historii.

Budete také chtít praktikovat dotazování příliš to znamená prohlížení odpovědi na nejčastější dotazy rozhovor a montáží je oblečení rozhovor . Navíc, podívejte se na tyto tipy pro odpovídání na dotazy rozhovor o tom, že bez práce spolu s tím, jak vysvětlovat rozdíl v zaměstnanosti na svém životopisu .

Vysvětlit svůj přerušení kariéry, ale udržet ji Brief

Pokud jste měli dlouhou pauzu, budete pravděpodobně muset projednat v rámci průvodní dopis, jakož i během rozhovorů . Bez ohledu na to, jaké jsou vaše důvodem pro prodloužené volno z pracovních sil, aby se vaše vysvětlení stručné. Jednoduchá věta bude dělat. To zkusit, „Strávil jsem čas péči o nemocného příbuzného,“ nebo „Bylo důležité, abych byl doma se svým dítětem až do mateřské školy,“ „Byl jsem dobrovolnictví v oblasti bezdomovectví charity přičemž účetnictví tříd,“ nebo „strávil jsem v posledních několika letech cestování po celém světě, pracoval na svých jazykových znalostí.“

Ať už je Váš důvod k odloučení, se snaží pálit ji k něčemu krátkém-a návrat ke konverzaci na práci, kterou jste udělal před svého času pryč. Vaše pracovní zkušenosti stále relevantní, i když nějaký čas uplynul od té doby jste získali tuto zkušenost.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *