Jak se vypořádat s odmítnutím práce a jít dál

Posted on

 Jak se vypořádat s Job odmítnutí a Move On

Nikdo nechce být odmítnuta pro práci. Ať už jste měli vaše srdce nastavit na získání najal, nebo se dokonce ani jistý, že chce vystupovat, to ještě žihadla, aby zjistil, že jste byla odmítnuta.

To může být obzvláště těžké vyrovnat se s odmítnutím při hledání zaměstnání, když se to stane znovu a znovu – ale to není neobvyklý zážitek pro uchazeče o zaměstnání. Nezapomeňte, že v mnoha případech, tam jsou snad stovky žadatelů o jediné pracovní místo. Dokonce i když jste velmi kvalifikovaný, je logické, že budete odmítnut častěji, než budete mít práci.

Tip: Proces hledání ideální práce pro vás je hodně jako datování: jak se říká, musíte políbit mnoho žab, než najdete svého prince nebo princeznu.

Chcete-li uspět v dlouhodobém cílem najít ten sen příležitosti a dostat najal, musíte se naučit vyrovnat s tím, že odmítl. Jinak je to snadné nechat momentální automatického poklesu proměnit významné kariéry zátarasu.

Jak přesunout na Poté, co Job Zamítnutí

Pohybující se po nedostal nabídku práce lze rozdělit do tří částí:

  • Překonání odmítnutí
  • Analyzovat svou kandidaturu
  • Kupředu s hledáním zaměstnání

Překonání odmítnutí

Prvním krokem k překonání odmítnutí potenciálního zaměstnavatele s sebou nese sdílení frustrace, zklamání a hněv, který doprovází žádnou ztrátu. Talk známému nebo člena rodiny a sdílet své pocity v důvěrném prostředí.

Tip: Větrání může být velmi užitečným nástrojem pro pouštění negativních a dál.

Jen být jisti, že si vyberete své příznivce dobře. Ideální osobou k podílu se je někdo, kdo se nestane budoucí šéf, nebo spolupracovníka. I přesto, že vaše pocity jsou pochopitelné, nechcete, aby udělat špatný dojem na někoho, kdo by mohl později vyhodnotit svou kandidaturu pro další práci. Rodinní příslušníci jsou dobrou volbou, stejně jako staří kamarádi, kteří byli s vámi prostřednictvím dobrých i špatných časech.

A co děláte, odolat nutkání říci nic negativního na manažera. Nikdy nevíte, zda budete chtít použít k organizaci v budoucnu znovu. Někdy je těžké přesně vědět, proč se kandidát zamítnut, a to by mohlo být, že jste byli příliš kvalifikovaní. V případě, že je tomu tak, že zaměstnavatel může vrátit k pozdějšímu datu s lepší pracovní nabídky.

Opět platí, že je důležité si uvědomit, že většina vyhledávání jsou velmi konkurenceschopné, a mnoho talentovaných kandidátů jsou často odmítány kvůli úzkého trhu práce. Je docela pravděpodobné, že zaměstnavatel není ve skutečnosti vás odmítat, ale viděl dalšího kandidáta jako (možná dokonce o něco lepší) fit. Vzhledem k tomu, najímání pracovníků jsou obvykle subjektivní, to je docela možné, že další nábor mohl tě vyvolil.

Také mějte na paměti, že možná manažera pravdu, a tahle práce není nejlepší volbou pro vás, a vy byste neměl vypracovali nebo byl šťastný v roli. V takovém případě společnost vám udělal laskavost tím, že vám najímat.

Analyzovat svou kandidaturu

Udělejte si čas přemýšlet o svém přístupu k procesu přijímání, aby zjistil, jestli existuje něco, co by mohlo zlepšit někdy v budoucnosti. Zkontrolovat svůj životopis, motivační dopis, co se stalo v průběhu rozhovoru, a vaši Navazující po pohovoru.

Vzhledem k tomu, co jste se naučili o požadavcích pracovních míst a lidí zapojených, zeptejte se sami sebe, zda byste mohl udělat něco jinak, aby se představit sám sebe v lepším světle a ten, který tě jevit jako vhodnější pro tuto práci.

Ačkoli to není typické, někdy zaměstnavatel bude sdílet zpětnou vazbu o své kandidatury. Pokud to není tento případ, a vyvinul vztah s někým v organizaci, zkuste blížící se jim s žádostí o konstruktivní kritiku.

Udržujte Váš Hledání práce kupředu

Kandidáti často ztrácejí hybnost při jejich hledání, zatímco čekal, až uslyším když dostal práci, a to zejména v případě, že si myslí, že přibil na pohovor. Nepatří do této pasti. Nikdy to není dobrý nápad přestat hledat, dokud jste byla nabídnuta a přijal nabídku.

Dokud nebudete mít něco v písemné formě, pokračovat v hledání. Hledání dalších možností, a přijímat pozitivní reakce od tazatelů, zmírní ránu, pokud jsou odmítnuty. Dalo by se také najít lepší nabídku, bez ohledu na to, zda se dostanete tento konkrétní práci.

Takže mějte uplatňují, síťování, a pracovat na vaší dlouhodobé kariérní plán. Nejlepší scénář, budete mít ještě atraktivnější kandidátem pro tuto práci uvažujete. Nejhorší scénář, nebudete muset začínat od nuly s hledáním zbrusu nové.

To nejdůležitější

Hledání práce Odmítnutí se stává každému. To je to, co dělat dál, co se počítá: využít této příležitosti a zdokonalit své dovednosti dotazování a analyzovat svůj přístup.

Neváhejte a Vent – Ale Vyberte System Support pravdu: nic neříkej negativní manažera, nebo někdo, kdo by mohl podat zprávu na zaměstnavatele.

Neztrácejte Momentum: I když věci vypadají slibně u jednoho zaměstnavatele, nepřestávejte hledání zaměstnání, dokud nebudete mít nabídku v ruce.

Mějte na paměti, že nájem manažer může dělat laskavost: Úloha může být opravdu špatné fit pro vás … nebo byste mohli dostat hovor později pro lepší pozici u stejné společnosti.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *