Kiedy należy rozważyć użycie dwóch stron CV

Posted on

 Kiedy należy rozważyć użycie dwóch stron CV


Jednym z najczęstszych założeń dotyczących odezwie to, że nie powinny być dłuższe niż jedna strona. Ważne jest, aby informacje podawane krótkie, proste, i do-punktu. Dla wielu osób ubiegających się jednak, że nie można osiągnąć w jedną stronę, a to stosowne napisać dwie strony CV.

Dla niektórych kandydatów do pracy, w jedną stronę CV wystarczą. Należą kandydatów entry-level, ludzi, którzy robią zmiany kariery i starszych specjalistów, którzy pracowali w tej samej firmie przez większość swojej kariery.

Dlaczego warto rozważyć utworzenie dwóch stron CV

Jeżeli jesteś średniego szczebla zawodowego, istnieje kilka powodów, dla utworzenia dwóch stron CV. Być może najważniejszą z nich jest to, że wiele firm teraz korzystać z automatycznego systemu śledzenia zgłoszeń (ATS) do przeprowadzenia wstępnej selekcji z CV, które otrzymują (w szczególności poprzez procesy aplikacji cyfrowych).

Takie systemy są zaprogramowane do przywileju wznawia że stosowanie i  powtórzyć  specyficzne zwroty-the keyword boty ocenić zarówno położenie i  częstotliwość  z branżowych słów kluczowych w CV. Wyglądają również dla długości jeden ma doświadczenie w stosowaniu szczególnych kwalifikacji zawodowych.

Wskazówka: Rozwijając swoje CV do dwóch stron pozwoli Ci powtórzyć te istotne słowa kluczowe w całym przekroju zawodowym doświadczeniem.

Chociaż może to wydawać się niewygodne i zbędnych stylistycznie, jest to jeden z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że CV jest jednym z zeskanowanych CV, które rzeczywiście sprawiają, że na etapie, na którym będzie ona uznana przez ludzkie oko kierownika rekrutacji.

Kiedy używać dwu- (lub więcej) Resume stronę

Oto kilka sytuacji, w których jest to dopuszczalne użycie CV z wielu stron:

Jeśli masz więcej niż 10 lat doświadczenia

Jeśli masz 10 lub więcej lat doświadczenia w branży z wieloma pracodawcami, czy historii promocji i osiągnięcia zawodowe, powinno się użyć dwóch stron CV. To daje pokój trzeba opisywać osiągnięć i składek, które odróżnia cię od konkurencji.

Kiedy starasz się o pracę wyższego szczebla

Większość firm, które zatrudniają do poziomu C lub starszy zarządzania pozycjami spodziewać się dwu- lub nawet trzech stron CV, które zapewniają szczegółową historię ról przywódczych wykonawczej i osiągnięć kandydata.

Gdy masz rozległe dokonań kariery, certyfikaty lub umiejętności technicznych

Jeśli jesteś w niektórych branżach, takich jak IT, inżynierii, nauki lub badań naukowych, pracodawcy będą chcieli przeglądu listy swoich certyfikatów zawodowych, umiejętności technologicznych, kluczowych projektów i publikacji. Te przemysłowa nadal przywilej profesjonalnych poświadczenia tyle co robią kwalifikacje, a więc druga lub trzecia strona jest konieczne w celu zapewnienia kompleksowej konto czyjegoś tle szkolenia i pracy historię.

Kiedy starasz się o pracę federalnego

Chociaż proces aplikacji dla federalnych (rządowych) pracy został znacznie usprawniony w administracji Obamy, wznawia federalnych nadal są zobowiązani do zapewnienia długich szczegółów na temat historii pracy kandydata. Kilka CV federalne są krótsze niż dwie strony, a najbardziej wymagają trzy lub cztery.

Wskazówki jak napisać CV dwustronicowy

  • Umieść swoje najważniejsze kwalifikacje na pierwszej stronie:  Zarówno system śledzenia aplikacji i menedżerów zatrudniania człowieka chcą zobaczyć najbardziej odpowiednie umiejętności kandydata w danej zaszczytne miejsce na samym początku CV. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest użycie podsumowanie wznawiania, aby zapewnić krótkie streszczenie wiedzy i umiejętności zawodowych, które sprawiają, że silne kandydata do pracy o które się ubiegasz.
  • Włączenie fraz:  Wpisz słowo w podsumowaniu CV, a następnie spłukać i powtórzyć w całej sekcji „doświadczenie zawodowe”. System śledzenia aplikacji obliczyć liczbę lat już praktykowane szczególną umiejętność, więc branżowych słowa kluczowe muszą być powtórzone w każdym opisie stanowiska pracy.
  • Zaprezentuj wymiernych osiągnięć:  Jedną z głównych zalet korzystania z dwóch stron CV jest to, że daje przestrzeń, aby wyróżnić swoje osiągnięcia zawodowe. To zrobić w sekcji „Doświadczenie zawodowe”, opisując swoje obowiązki pracy w krótkim akapicie, a następnie dostarczając przykładów ważny wkład w liście punktowanej trzy- lub cztero-poz.
  • Długość stronie drugiej: Chociaż nie trzeba wypełniać całą drugą stronę CV, trzeba mieć wystarczająco dużo tekstu, aby wypełnić co najmniej jednej trzeciej strony (najlepiej więcej). Jeśli tekst jest coraz mniej, spróbuj dodać więcej istotnych informacji, słowa kluczowe i punktowanych osiągnięć (najlepiej, ilościowo z liczb, procentów lub figur dolara). Zagraj z rozmiarów czcionek i marże. Jeśli strategie te nie działają, jednak należy pewnie trzymać się z jednej strony CV.

Porada : Dołącz tabelę umiejętności z „kluczowych kompetencji” lub „podstawowych umiejętności” w podsumowaniu CV aby wyróżnić swoje zawodowe i / lub technicznych umiejętności.

Kluczowe Takeaways

THE ONE-PAGE RESUME jest mitem Chociaż jedna strona wznawia są odpowiednie dla kandydatów entry-level, większość specjalistów średniego szczebla są najlepiej służył za pomocą dwóch stron CV.

ZROZUMIEĆ system śledzenia aplikacji Większość dużych firm teraz używać zautomatyzowany system śledzenia aplikacji wykonywać swoją początkową screening CV kandydatów. A dwa-stronicowy CV pozwala przestrzeń i możliwość powtarzania słów kluczowych branżowe systemy te określ priorytety.

DAJ SIĘ najsilniejszych kwalifikacji zaszczytne miejsce Mimo że jest inteligentna strategia dla wielu poszukiwaczy pracy, aby korzystać z dwóch stron CV, swoje najsilniejsze kwalifikacje muszą być przedstawione na górze pierwszej strony, najlepiej w podsumowaniu wznowienia.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *