Jak zrezygnować z pracy za przyczyn osobistych

Posted on

Kiedy trzeba zrezygnować z pracy z powodów osobistych, może to być trudne, aby wiedzieć, jak powiedzieć swojemu pracodawcy, a ile informacje udostępnić.

Co zaskakujące, nie koniecznie trzeba podać dane do swojego pracodawcy. Na przykład, można po prostu stwierdzić, że wyjeżdża z powodów osobistych lub ze względów rodzinnych.

W innych przypadkach, może chcesz dać powód. Na przykład, jeśli wyjeździe z powodu choroby w rodzinie lub masz zamiar być pobyt-at-home rodziców, możesz podzielić się tym. Jeśli chcesz zapewnić swojemu pracodawcy o przyczynie swojej rezygnacji, istnieją pewne powody mogą podzielić się pozostawić na pozytywnym akcentem.

Aby ułatwić poruszanie się proces, oto kilka rad, w jaki sposób się do dymisji, jak powiedzieć swojemu szefowi i jak pozostać w dobrych stosunkach z firmy po opuszczeniu.

Ile informacji do przekazania

To może być trudne, aby wiedzieć, ile podzielić się z pracodawcą o tym, dlaczego wyjeżdża.

Wskazówka : Jeśli w ogóle zaniepokojone dzieląc swoje powody, wystarczy powiedzieć, że wyjeżdża z powodów osobistych.
Będzie to udowodnić swojemu szefowi, że nie pozostawiając bo jesteś niezadowolony z firmą.

Jeśli uważasz, że można ponownie zastosować do pracy w firmie raz osobiste problemy zostaną rozwiązane, może podać nieco więcej szczegółów. Na przykład, jeśli rezygnuje, ponieważ masz zamiar być rodzicem stay-at-home na kilka lat, można to wytłumaczyć swojego szefa.

Jeśli rzeczywiście rezygnuje z powodu jesteś niezadowolony ze swojej pracy, nie wchodzić w szczegóły na ten temat. Chcesz, aby utrzymać dobre stosunki z firmą (i swojego przełożonego), dzięki czemu można wykorzystać je jako punkt odniesienia. W tym przypadku można używać języka niejasne, że jesteś pozostawiając z powodów osobistych.

Udostępnianie powód porzucenia – Or Not

Po rezygnacji ze względów osobistych, zawsze chcą rozmawiać z szefem pierwszej osobiście, jeśli to możliwe. Możesz zdecydować, czy chcesz, aby zapewnić mu z danymi osobowymi, dlaczego opuszczasz podczas rozmowy.

Po rozmowie z szefem, postępuj zgodnie z literą rezygnację swojego szefa, a także przedstawiciel zasobami ludzkimi. Można wybrać ile podzielić się z zasobów ludzkich o tym, dlaczego wyjeżdżają, ale tłumaczą, że wyjeżdżasz z powodów osobistych i zawierają szczegółowe informacje na temat kiedy będzie jechać. Jeśli to możliwe, oferujemy pomoc w okresie przejściowym. Wystarczy pamiętać, w obu listach nie dostać nadmiernie rozwlekły; chcesz zachować krótki list.

Jeśli nie wiesz jak napisać list, to jest w porządku, aby użyć przykładowego rezygnacji nas jako punkt wyjścia dla własnego listu lub e-mail.

Rezygnacja List do przyczyn osobistych

Oto przykład z poczty elektronicznej rezygnację z powodów osobistych. Także przejrzeć przykładowe i więcej liter, bez iz powodów odejścia z pracy.

Subject Line: Dymisja – Linda Evangelista

Drogi Mark,

Chcę poinformować, że będę rezygnację z powodów osobistych, skuteczne 27 września 2019.

Bardzo doceniam wsparcie i wskazówki podałeś mi podczas mojego czasu z firmą ABC. Mój czas pracy w firmie była wartościowa część mojej kariery i jestem wdzięczny za możliwości, jakie daje mi podczas mojej kadencji tutaj.

Jeśli jest coś, co mogę zrobić, aby pomóc w przejściu, proszę dać mi znać. Ja też być dostępne przez telefon i e-mail, czy mogę w czymś pomóc.

Z poważaniem,

Linda
Email
Telefon

Inne sposoby zrezygnować z pracy

Choć najlepszym sposobem rezygnacji jest poinformowanie pracodawcy osobiście, a następnie postępować zgodnie z oficjalnym piśmie rezygnacji, czasem problemy osobiste wymyślić szybko i jesteś zmuszony do rezygnacji w pośpiechu.

Gdy istnieją okoliczności łagodzące, może trzeba zrezygnować w telefonie lub wysłać wiadomość e-mail. Jednak nie są to profesjonalne sposoby obsługi rezygnację. używać tylko tych metod w sytuacjach awaryjnych.

Najlepiej, należy dać swojemu pracodawcy co najmniej dwa tygodnie wcześniej, kiedy zrezygnować. Jest to akceptowane profesjonalny i uprzejmy zachowanie w miejscu pracy. Jednakże, w pewnych okolicznościach, trzeba dać mniej zawiadomienie ale tylko zrobić jeśli to pilne. Zawsze chce dać ludziom tyle czasu, jak to możliwe, aby dostosować do odejścia.

Stay Positive gdy jesteś Moving On

To klucz, który będzie pozytywny przy omawianiu firmę, a naszym zadaniem. Nie ma nic do zyskania jest ujemna, a wszystko do stracenia.

W dół drogi, pracodawca może mieć służyć jako punkt odniesienia dla możesz lub chcesz list polecający od niego. Ponadto, nie chcesz tego, co mówisz o swoim pracodawcy zagrozić przyszłe możliwości zatrudnienia, jeśli słowo staje się, że jesteś negatywne.

Nawet jeśli nienawidzą swojej pracy, nienawidzą firmę lub wynagrodzenie jest straszny, nie należy wspomnieć, że w żadnej z Twojego listu lub rozmowy z szefem.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *