Wywiad pytania na temat inteligencji emocjonalnej

Posted on

Wywiad pytania na temat inteligencji emocjonalnej

Coraz ankieterzy zaczęły oceniać kandydatów inteligencji emocjonalnej (El) w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Zdarza się, że ankieterzy oceny inteligencji emocjonalnej poprzez pisemne, testy psychologiczne oparte. Inne czasy, ankieterzy po prostu poprosić konkretne pytania, aby ocenić EI.

Czym jest inteligencja emocjonalna?

Inteligencja emocjonalna (EI) jest zdolność indywidualne zrozumieć swoje własne emocje i emocje innych.

Testowanie kandydatów do pracy dla ich inteligencji emocjonalnej (w postaci badań psychologicznych-based) jest rosnąca tendencja w zatrudnieniu dzisiaj, gdzie wiele ustawień pracy wymagają skutecznej pracy zespołowej w celu spełnienia wymagań projektowych lub celów serwisowych.

Uwaga : Jeżeli pracownik posiada wysoką inteligencję emocjonalną, on lub ona jest bardziej prawdopodobne, aby być w stanie wyrazić swoje emocje zdrowo i zrozumieć emocje tych, on lub ona pracuje z, zwiększając tym samym wydajność pracy i relacji.

Co ankietera naprawdę chce wiedzieć

pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, które oceniają inteligencję emocjonalną skupiają się na tym, jak rozmówca zarządza się i zarządza relacjami z innymi.

Pytania zadawane są często  pytania behawioralne , co oznacza, że pytają rozmówcy, aby wyjaśnić, jak on lub ona działała w przeszłości sytuacji zatrudnienia związane. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów typowych pytań do wywiadu EI.

Wywiad pytania O inteligencji emocjonalnej

 • Co jest jednym z twoich słabości? W jaki sposób można pokonać tę słabość?
 • Co motywuje zrobić swoją pracę?
 • Opisania sytuacji stresowej pracy miałeś. W jaki sposób rozwiązać tę sytuację?
 • Jakie są jedna lub dwie rzeczy, które sprawiają, że jesteś zły lub sfrustrowany w pracy? Co robisz, kiedy masz zły lub sfrustrowany w pracy?
 • Opowiedz mi o czasach, kiedy otrzymał opinię na temat skuteczności, a ty nie zgodził się ze sprzężeniem zwrotnym. W jaki sposób poradzić sobie z sytuacją?
 • Opowiedz mi o niepowodzeniu trzeba było w pracy. Jak pan sobie z tym poradzić?
 • Opisać czas, kiedy popełnił duży błąd w pracy. W jaki sposób poradzić sobie z sytuacją?
 • Opowiedz mi o czasach, gdy trzeba było obsługiwać wiele prac wykonywanych naraz. Jak się czułeś? W jaki sposób poradzić sobie z sytuacją?
 • Opowiedz mi o czasach, kiedy wziął na zadania w pracy, która była dla ciebie nowa. Jak czułeś się to robi?
 • Jak byś sobie współpracownika, który konsekwentnie nie pobiera jego ciężar na zadaniach grupowych?
 • Jak twoi koledzy korzystają z pracy z tobą?
 • Opowiedz mi o czasach, kiedy zrobił lub powiedział coś, co miało pozytywny wpływ na pracownika, współpracownika lub klienta.
 • Czy zauważyłeś, że ktoś w pracy był zły dzień? Skąd wiedziałeś? Co zrobiłeś?
 • Opowiedz mi o czasach, kiedy miał spór z kolegą. Co zrobiłeś do czynienia z sytuacją?
 • Opisać czas, kiedy kolega przyszedł do was z problemem. Jak reagujesz?
 • Opowiedz mi o czasach, gdy perspektywa Zrozumienie czyjejś pomógł Ci wykonać zadanie lub rozwiązać problem.
 • Opowiedz mi o czasach, kiedy kogoś motywacją do wykonania zadania. Jak go lub ją motywować?
 • Dlaczego tak ważne jest, aby rozwijać stosunki z kolegami?
 • Jak budować relacje ze swoimi kolegami?

Porady dla Nadanie najlepszą odpowiedź

Przewidujemy podchwytliwe pytania:  Najlepszym sposobem na asa rozmowy kwalifikacyjnej jest planem na odpowiadając na  trudne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej  , które mogą powstać, zanim nawet chodzić do pokoju. Natomiast pytania o twojej inteligencji emocjonalnej może być trudne, inne kwestie mogą być równie trudne, w zależności od indywidualnych mocnych i doświadczenie zawodowe (lub jej brak).

Czy praktyka Wywiad:  „Gdzie chciałbyś mieć w swojej karierze w ciągu pięciu lat” Możesz zostać poproszony o pytania, na które jeszcze nie myślał o takich jak lub „Opowiedz nam o swojej największej porażki w pracy i jak obchodzić to.”tak, to jest mądry, aby ćwiczyć swoje odpowiedzi na potencjalne pytania do wywiadu, a także uświadomić sobie, że istnieją pewne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, że pracodawcy  nie powinien pytać . Jedną z najlepszych metod jest poprosić znajomego, aby odgrywać rolę swojej wywiad, dzięki czemu można ćwiczyć te wspólny wywiad  pytania i odpowiedzi .

Co nie znaczy,

Nie mów nic negatywnego o kimś:  Oczywiście, nie byłoby kosza swoich byłych szefów, klientów lub współpracowników, odpowiadając na pytanie o inteligencji emocjonalnej. Ale uważaj, aby nie powiedzieć nic negatywnego w innych częściach wywiadzie, że będzie podważyć swoją EI. Nie narzekają byłych pracodawców lub współpracowników – wywiad będą się zastanawiać, czy będzie to samo powiedzieć o tej organizacji, należy uzyskać zatrudniony.

Nie rozciągaj Prawdę zrobić dobre Story:  Szanse są, masz pokonać przeciwności, pomógł kolegom ze swoich projektów i miał pozytywny wpływ na swój zespół w pewnym momencie w trakcie swojej kariery. Przygotowana z prawdziwej historii odnosić, zamiast próbować umieścić pozytywny spin na tak-tak interakcji. Większość ludzi jest całkiem dobra na mówienie, gdy osoba, z którą rozmawiasz, to jest nieszczery.

Ewentualne dalsze pytania

 • Opowiedz mi o swoim doświadczeniem zawodowym.
 • Jaki typ środowiska pracy wolisz?
 • Czy jesteś łatwy do rozmowy?
 • jakie są Twoje cele zawodowe?
 • Czy dobrze współpracować z innymi ludźmi?

Key Takeaways

Przewidujemy trudne pytania: Bądź przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania o swoje słabości, niepowodzeń, motywacji i interakcji z kolegami.

PRAKTYKA wywiadów: poprosić zaufanego przyjaciela, aby odgrywać rolę wywiad i praktykować odpowiedzi na te pytania.

Być szczerym: Zapraszamy do wywiadu z autentycznych przykładów, w jaki sposób wykazać empatię, zrozumienie własnej wiedzy i zdolności do uczenia się.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *