Jak używać słowa kluczowe w listów motywacyjnych

Posted on

Jak używać słowa kluczowe w listów motywacyjnych


Kiedy piszesz list motywacyjny towarzyszyć swoje CV jako część ofercie pracy, ważne jest, aby upewnić się, że każde słowo się liczy. Twój list motywacyjny powinien zwiększyć widok pracodawcy swoich kwalifikacji, dzięki czemu można przejść od bycia zgłaszający się do rozmówcy.

Rodzaje Słowa kluczowe

Słowa kluczowe są istotnym elementem przekonujący list motywacyjny, jak są one zdolne do ukazywania kandydata jako wysoce wykwalifikowanej osoby ubiegającej się o pracę. Słowa te można podzielić na trzy główne kategorie: umiejętności słów, zorientowanych na rezultaty słów, a słowa, które pokazują uznanie dla osiągnięć.

Słowa kluczowe pracować w kilku różnych sposobów. Po pierwsze, słowa kluczowe, które zawierają w swoim CV i list motywacyjny będą używane w celu dopasowania aplikacji z umiejętności wymaganych przez pracodawcę w ogłoszeniu o pracę.

Proces dopasowywania jest często wykonywane przez zautomatyzowane systemy śledzenia kandydujących (ATSS), zaprogramowane do identyfikacji konkretnych słów kluczowych i oceniającym wszystko wznawia odpowiednio, zanim jeszcze osiągnie menedżerowi. Jeśli Twój list motywacyjny i / lub wznawianie brak tych słów, mogą być one automatycznie wycięte z uwagi na tym etapie oceny.

Po drugie, słowa kluczowe, które są włączone do list motywacyjny pokaże menedżerowi, jak i dlaczego mają wysokie kwalifikacje do pracy, umożliwiając im ranking wśród konkurencji, a najlepiej do zaoferowania jedną z ich gniazd wywiadzie dla Ciebie.

Słowa kluczowe umiejętności

osoby poszukujące pracy powinny uważnie analizować umiejętności niezbędne do osiągania sukcesów w swojej pracy docelowej i włączyć je do swojego listu. Te słowa kluczowe powinny być również zawarte w CV. Będzie to bardziej prawdziwe, jeśli sparafrazować umiejętności wymienione w ogłoszeniach o pracę, a nie wymieniając je dosłownie. Słowa umiejętności są najbardziej skuteczne, gdy podłączony do określonej roli lub projekcie, gdzie umiejętności były kluczowe znaczenie dla sukcesu.

Przykłady umiejętności kluczowych należą:  napisał, analizowane ilościowo, zaplanowane, zaprogramowane, zaprojektowane, stworzone, zbudowany, nauczał i przeszkoleni.

Na przykład zamiast mówić „Ilościowa analiza akcji jest atutem, który chciałbym wnieść do firmy”, można powiedzieć:

  • I wykorzystany ilościowych technik wyceny akcji, aby stworzyć ofertę dla dużych klientów o wartości netto, które pokonać rynku w ciągu trzech kolejnych lat.

Słowa kluczowe umiejętności zawarte w twoich listów motywacyjnych i CV () pomoże aplikację dostać wybrany przez oprogramowanie pracodawcy wykorzystać do wyboru kandydatów do dalszego rozpatrzenia. Będą one również pokazać menedżera zatrudniania, na pierwszy rzut oka, jakie masz umiejętności, które są związane z pracy, dla których jest on lub ona rekrutacji.

Wyniki zorientowanych Słowa kluczowe

Wszyscy pracodawcy poszukują pracowników, którzy będą stanowić wartość dodaną i generują pozytywne rezultaty dla ich organizacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby zintegrować zorientowanego na wyniki język do twoich listów motywacyjnych. Pomyśl o dolnej linii dla każdego zadania w CV i jak można dokonały rzeczy lepiej w swojej roli.

Twój list motywacyjny powinien prezentować swoje osiągnięcia, nie tylko swoje umiejętności lub cechy osobiste. Dostarczenie tych informacji pomoże ustawić swój list oprócz tych z innymi kandydatami, którzy nie podkreślają swoje osiągnięcia zawodowe.

Przykłady wyników zorientowanych słów kluczowych należą:  zwiększona, zmniejszona, przeprojektowany, zmodernizowane, zainicjowany, wdrożone, przeformułować, wygenerowane, a produkowane.

Zorientowanego na wyniki słowa są najbardziej skuteczne w połączeniu z niektórymi numerami jakie kwantyfikują swój wpływ, na przykład:

  • I zmniejszone obroty wśród naj pierwszego roku o 20% do wdrożenia systemu mentoringu.

Dzięki zastosowaniu tego typu słów kluczowych, jesteś pokazuje to, czego dokonał w swoich poprzednich ról.

ujmowanie Słowa kluczowe

Zatrudnianie menedżerów będą bardziej skłonni wierzyć, że będzie wybitny wykonawca, jeżeli jest oczywiste, że poprzedni pracodawcy wyświetlane w ten sposób. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest włączenie języka, który pokazuje, że pracodawcy uznały swoje składki.

Przykłady rozpoznawania słów kluczowych związanych  obejmują: zaszczycony, przyznano, promowane, wybrany, chwalony za otrzymała premię za, uznany, wybrany i dobro.

Idealnie, zwroty rozpoznawania obejmie typ osobnika który zauważył swoją osiągnięcie i podstawę dla uznania. Na przykład, można powiedzieć:

  • I został wyznaczony jako lidera zespołu do redukcji budżetu zadaniowego przez mojego Wydziału wiceprezydenta, na podstawie mojego poprzedniego rekordu naliczania oszczędności.

słowa kluczowe rozpoznawania potwierdzają jak masz celował w swoich poprzednich miejsc pracy i jak udało się osiągnąć więcej niż było wymagane.

Poświęć trochę czasu, aby dopasować

Podczas doboru słów kluczowych, aby dołączyć do listu, w łatwy sposób znaleźć najlepsze słowa, aby wykorzystać to, aby dopasować swoje kwalifikacje w stosunku do wymienionych w wykazie zadań. Podkreślenia atutów, dzięki czemu można pokazać pracodawcy, dlaczego jesteś dobrze przygotowane do tego zadania i zasługuje na wywiadzie.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *