Jaka jest różnica między CV i list motywacyjny?

Posted on

 Jaka jest różnica między CV i list motywacyjny?


Jaka jest różnica pomiędzy CV i list motywacyjny? Zarówno list motywacyjny i CV mają wspólny cel udowodnienie, że masz odpowiednie umiejętności do osiągania sukcesów w pracy, o którą się ubiegamy.

Jednak istnieją wyraźne różnice między strukturą i intencji tych dwóch dokumentów. osoby poszukujące pracy powinny zobaczyć ich list motywacyjny i wznowić jako uzupełniający ale wyjątkowej pary dokumentów. Oznacza to, że Twój list motywacyjny powinien być czymś więcej niż tylko punktach regurgitated z CV.

Wielu pracodawców wymaga, aby wznowić jest złożony z aplikacją pracy.

nie mogą być wymagane List motywacyjny. Ale, w tym jeden przy ubieganiu się o pracę mogą pomóc szanse na uzyskanie wybrany na rozmowę.

Różnica pomiędzy CV i list motywacyjny

Można myśleć o swoim CV jako ogólne podsumowanie doświadczenia zawodowego i Twojego listu motywacyjnego jako podsumowanie doświadczenia zawodowego, gdyż odnosi się do pracy pod ręką.

CV to dokument, który wyszczególnia historię zatrudnienia. podsumowuje to zadania, które utrzymują, edukacja zostały osiągnięte, certyfikaty, umiejętności i inne wymierne informacje o swojej tle i doświadczenie zawodowe.

Najczęstszym Format CV jest lista z informacjami kontaktowymi, sekcji doświadczenie, które obejmuje tytuły pracy, opisy pozycji, daty zatrudnienia, sekcji edukacji i innych istotnych informacji.

Zazwyczaj jest napisane CV w trzeciej osobie i wykorzystuje jako parę słów, jak to możliwe, aby podsumować doświadczenia. Tak więc, zamiast pisać „Ja nadzorowałem duży zespół kupować w firmie XYZ” CV miałoby podpunkt, który mówi, „pod kierownictwem 19-osobowy zespół zakupu.”

W miarę możliwości będziemy chcieli używać liczb w swoim życiorysie, takie jak liczba osób, które nadzorowane, sprzedaż procent wzrosła liczba klientów pomogły itp

List motywacyjny jest napisane podkreślić masz kwalifikacje do pracy, o którą się ubiegamy. Jest on używany w celu zapewnienia pracodawcy dodatkowych informacji, dlaczego jesteś dobrym kandydatem na to stanowisko. Główną funkcją Twojego listu jest, aby pokazać w jaki sposób kwalifikacje sprawia, że ​​dopasowanie do pracy.

List motywacyjny jest napisany w formie listu w tym pozdrowieniem, kilka ustępów oraz zamykania. W przeciwieństwie do CV, należy użyć pierwszej osoby napisać list motywacyjny. (To powiedziawszy, należy unikać używania „ja” za dużo).

Co CV Zawiera

Twoje CV powinno zapewnić pracodawcom szczegółowy wykaz doświadczenia zawodowego i edukacji. Umiejętności i osiągnięcia związane z każdego zadania, które prowadziły powinny być opisane wystarczająco szczegółowo, aby pokazać pracodawcom, jak mają wartość dodana w tych konkretnych ról.

Często powraca do dostarczania informacji w punktowanych list; Pomaga to zwięzły dokument rekrutację i pozwala na skanowanie przez to szybko.

Co List Zawiera

List motywacyjny jest krótki trzy lub cztery dokument pkt. Powinno być napisane przy założeniu, że pracodawcy będą skonsultować swoje CV, aby dopasować go do rachunku robicie w piśmie o swoich kwalifikacji.

List motywacyjny pomoże pracodawcom zinterpretować swoje tło reprezentowane na CV i pomoże udowodnić, jak twoje wcześniejsze doświadczenia zakwalifikować się do pracy.

Kiedy piszesz list motywacyjny do pracy, najpierw przejrzeć wymagania pracy, które są wyszczególnione w ofercie pracy. Użyj list motywacyjny, aby wyjaśnić, w jaki sposób spełnić te kryteria.

Użyj list motywacyjny przekazać subiektywne informacje

CV stwierdza fakty – kto, co, kiedy i jak. Natomiast list motywacyjny stanowi okazję, aby wyjaśnić, dlaczego mają kwalifikacje do pracy. Dokument ten dodaje trochę koloru i osobowości i ma na celu przekonać pracodawców, że jesteś dobrym rozwiązaniem dla położenia w zasięgu ręki.

List motywacyjny jest lepszy samochód niż CV przekazać więcej informacji, takich jak subiektywne podstawie zainteresowanie pozycji, w jaki sposób wartości motywować do kontynuowania pracy lub dlaczego kulturze odwołań firmę.

Wasze listy motywacyjne pomogą Ci sprzedać swoje kwalifikacje do potencjalnych pracodawców podczas CV dostarcza dane do kopii zapasowej informacji zawartych w swoich listach.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *