Jak wybrać odpowiedni z życzeniami na swój list motywacyjny

Posted on

Jak wybrać odpowiedni z życzeniami na swój list motywacyjny


Co to pozdrowienie list motywacyjny? Pozdrowienie jest powitanie dołączyć na początku listu motywacyjnego pisemnej do ubiegania się o pracę. Kiedy piszesz list motywacyjny lub wysyłając wiadomość e-mail, aby ubiegać się o pracę, ważne jest, aby zawierać odpowiednie powitanie na początku pisma przewodniego lub wiadomości. W swojej pozdrowienie, można ustawić dźwięk za list, który powinien być profesjonalny i właściwe.

Dlaczego Pozdrowienia Pokrywa Letter ważne?

Powitanie jest pierwszą rzeczą, odbiorca będzie zobaczyć, kiedy przeczytać swój list motywacyjny. Dlatego ważne jest, aby przekazać odpowiedni poziom znajomości i szacunku. Na przykład przypadkowi pozdrowienia, takie jak „cześć” i „Hi” może sprawić swoim liście wydają się nieprofesjonalnie.

„Do kogo to może dotyczyć” może być zbyt bezosobowe i sprawiają, że menedżer wynajem uwierzyć, że nie obchodzi mnie tyle, aby dowiedzieć się, kogo powinno być zajęcie.

Gdy masz osoby kontaktowej

Poniżej znajduje się lista przykładowych list pozdrowienie, które są odpowiednie dla listów motywacyjnych i innej korespondencji związanych z zatrudnieniem, gdy masz nazwę kontaktu.

 • Dear Mr. Jones
 • Szanowny Pani Brown
 • Drogi Riley Doe
 • Drogi dr Haven
 • Szanowny profesor Lawrence

Interpunkcja

Śledź pozdrowienie z okrężnicy lub przecinkiem, a następnie uruchomić pierwszy akapit swojego listu na następnej linii. Na przykład:

Szanowny Pan Smith:

Pierwszy akapit listu.

Jeśli nie masz jeszcze Osoba kontaktowa

Wiele firm nie wymienić osobę kontaktową, kiedy pisać pracę, ponieważ mają zespół zatrudniania pracowników, którzy sortowania listów motywacyjnych i wznawia przed przekazaniem ich do zatrudniania kierownika do odpowiedniego działu. Wolą pozostawić menedżera zatrudniania anonimowy do czasu, gdy kontakty, które na rozmowę.

Organizacja może też nie chce ujawnić, kto jest żłób zatrudniania jest uniknięcie e-maili i telefonów od wnioskodawców, zwłaszcza jeśli oczekują otrzymania dużej liczby wniosków od potencjalnych kandydatów do pracy. Więc nie martw się, jeśli nie można znaleźć kogoś do zajęcia swój list. Zostanie on przekazany do właściwego działu i odbiorcy.

Jeśli nie masz osoby kontaktowej w firmie, albo pozostawić poza pozdrowienie z listem motywacyjnym i zacząć w pierwszym akapicie Pańskiego listu lub, jeszcze lepiej, użyj ogólnej pozdrowienie.

Podczas korzystania z ogólną pozdrowienie, wykorzystać rzeczowniki.

Przykłady ogólnych pozdrowienia

 • Drogi Dyrektorze ds. zatrudnienia
 • Do tych których może to dotyczyć
 • Drogi Human Resources Manager
 • Szanowny Panie, Szanowna Pani
 • Drogi Nazwa firmy rekrutującego

Interpunkcja

Śledź pozdrowienie z okrężnicy lub przecinkiem przed rozpoczęciem pierwszego akapitu na następnej linii. Na przykład:

Drogi Menedżer zatrudniania,
Pierwszy akapit listu.

Kiedy używać słów „Drogi” w list motywacyjny

Wskazane jest, aby korzystać z „Drogi”, w większości przypadków, na przykład gdy potencjalny pracodawca jest ktoś, wiesz dobrze, czy są one znajomość biznesu. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby wybrać odpowiedni powitanie:

 • Dla osób, które dobrze wiedzą – lub są na po imieniu z – używać tylko ich imię. Przez znajomość biznesowego lub stowarzyszonej, wykorzystać swoje imię, jeśli je spotkał więcej niż raz i zwrócił się do nich po imieniu.
 • Dla potencjalnych pracodawców, należy Pan, Pani lub dr (chyba że zostali pouczeni inaczej). Nawet jeśli wiesz, kobieta jest mężatką, to bezpieczniej jest używać „Ms.” w przeciwieństwie do „panią”, jak ta ostatnia może być obraźliwe w pewnych okolicznościach.
 • Jeśli nie jesteś pewien odpowiedniego powitania grać bezpiecznie i korzystać Mr./Ms./Dr. [Nazwisko] lub Mr./Ms./Dr. [imię Nazwisko].

Jeśli nazwa odbiorcy jest neutralne pod względem płci (czyli Taylor Brown) i nie masz pewności, można powiedzieć, „Drogi Taylor Brown”. Lepszym rozwiązaniem jest jednak to, aby wyszukać „Taylor Brown” na LinkedIn. Szanse są ich obraz profilu będzie wyjaśnić ich płci.

LinkedIn jest również doskonałym narzędziem, aby dowiedzieć się, kto jest menedżerem zatrudniania.

Szukaj firmy, które się ubiegamy i do jednego lub dwóch słów kluczowych, które opisałby osobę zatrudniania na to stanowisko. Przewiń listę w dół, aż znajdziesz osobę, która pasuje do kryteriów. I presto! Jesteś w biznesie.

Kiedy używać „Do kogo to może dotyczyć” w list motywacyjny

Użyj do kogo to może dotyczyć, jak list motywacyjny powitanie tylko wtedy, gdy nie można znaleźć konkretną osobę, do której piszesz. Należy oczywiście dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć nazwę kontaktu w konkretnym dziale, w którym jesteś zainteresowany. Dokonując zapytania z firmą niereklamowanych otworów, to powitanie może być najbardziej właściwe.

Kiedy używać „Hello” i „Cześć”

Zastrzegamy tych przypadkowych pozdrowienia dla osobistego e-mail i powstrzymać się od korzystania z nich w liście przewodnim, chyba że jesteś bardzo zaznajomiony z odbiorcą. Takie pozdrowienia są po prostu zbyt nieformalny – nie najbardziej profesjonalny sposób, aby rozpocząć rozmowę, jeśli szukasz do gruntów pracy.

„Hello” jest właściwe jedynie w korespondencji e-mail. Powinien być stosowany przede wszystkim do osób, które dobrze wiedzą, ale może być używany w bardzo przypadkowych okolicznościach.

„Hi” jest właściwe jedynie w swobodnej korespondencji mailowej z ludźmi osobiście dobrze znam. Na przykład, jeśli odprawy z bliskim przyjacielem, aby dowiedzieć się, czy słyszałem o otwarciu pracy w ich firmie.

Jak napisać list motywacyjny Salutation

Standardowe formatowanie korespondencja biznesowa wymaga, aby po dostarczeniu własne informacje kontaktowe oraz datę swoim liście, następnie zanotować nazwisko osoby kontaktowej, nazwę firmy i adres firmy.

Formalne witanie / powitanie będzie dalej „[nazwa osoby kontaktowej] dear” Jeśli masz osobę kontaktową za list, należy pamiętać o ich osobisty tytuł i nazwę w pozdrowienie (czyli „Dear Mr. Franklin”). Jeśli nie masz pewności, płeć czytelnika, wystarczy podać swoje imię i nazwisko oraz tytuł uniknąć prywatnego (czyli „Drogi Jamie Smith”). Zostawić jeden pusty wiersz po pozdrowienie.

Ważne : Zawsze należy dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć nazwę kontaktu, aby korzystać w liście. To pozostawia dobre wrażenie na menedżerze wynajmu, jeśli miały czas, aby użyć ich nazwy, zwłaszcza jeśli potrzebne do pracy trochę się go znaleźć.
Jeśli informacja ta nie była przewidziana w ogłoszeniu o pracy i nie można go znaleźć na stronie internetowej firmy, to jest to dobry pomysł, aby zadzwonić do firmy, poproś, aby być przekazywane do ich działu zasobów ludzkich (jeśli posiadasz), wyjaśnia, że będzie ubiegania się tam o pracę, i zapytać o imię trenera rekrutacji. Kiedy nie możesz znaleźć osobę kontaktową lub jeśli nie masz pewności, kto będzie czytanie listu, można użyć rodzajowe pozdrowienie (czyli „Drogi menedżerowi”).

Zawarcie Twój list

Twój list z życzeniami ma potencjał, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wywiadu. Aby zwiększyć swoją kandydaturę, upewnij się, że list motywacyjny utrzymuje profesjonalny wygląd i oferuje istotne informacje, w tym swoich kwalifikacji na to stanowisko. Wybierz odpowiedni zamykanie i zawsze podziękować czytelnika za ich czas i uwagę.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *