Jak zostać stewardessą

Posted on

 Jak zostać stewardessą

Przez długi czas Myśl publiczna stewardes, kiedyś zwanych stewardes, jak zwykłe „kelnerki w niebie.” Chociaż prawdą jest, że służyć i sprzedawać napoje dla pasażerów lotów, a także tendencję do ich komfort, nie ma wiele więcej do tej kariery.

Lot attendant w podstawowym zadaniem jest utrzymanie pasażerów lotniczych i bezpieczny załogi. On lub ona reaguje na wszelkie katastrofy, które mają miejsce w samolocie i sprawia, że wszyscy następująco Federal Aviation Administration (FAA) przepisów. 

Dowiedzieć o asystenci są wymagane, aby szkolenia i certyfikacji lotu. Następnie podejmuje  Attendant Flight quiz  , aby dowiedzieć się, czy to kariera jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie.

Podsumowanie tego, co musisz zrobić, zanim będzie można pracować jako stewardessa

  1. Zatrudniony przez linię lotniczą być stewardesa
  2. Kompletna linia lotnicza dostarczonego formalny program szkolenia (od 3 do 6 tygodni)
  3. Zdobądź certyfikat FAA z wykazać się biegłą znajomością

Zatrudniony przez linię lotniczą

W wielu zawodach, wymagane szkolenia przychodzi, zanim będzie można dostać pracę, ale nie dla stewardes. Jeśli chcesz stać się stewardesa, trening przyjdą po was linia lotnicza wynajmuje. Spółka, w ciągu trzech do sześciu tygodni trwania udostępnić wszelkie przygotowania trzeba wykonywać swoją pracę.

Linie lotnicze wymagają kandydatów do pracy, aby mieć co najmniej szkołę średnią lub równoważności dyplomu (GED). Wiele jednak będzie zatrudniać wyłącznie kandydatów, którzy ukończyli studia, często z stowarzyszonej lub stopni licencjata w dziedzinie hotelarstwa, turystyki, komunikacji i public relations. 

Pracodawcy preferują także kandydatów do pracy, którzy mają doświadczenie w pracy w związku z pracą. Jeśli chcesz stać się stewardesa, rozważyć uzyskanie doświadczenie pracując w hotelu lub ośrodku lub restauracji.

stewardes musi spełnić bardzo specyficzne wymagania fizyczne, jak również. Aby akceptowane w danej linii lotniczej programu szkolenia stewardesa, trzeba mieć co najmniej 18 lat, w doskonałym zdrowiu fizycznym, i na tyle wysoki, aby dotrzeć do ogólnych pojemników na bagaż. Twoja wizja musi być skorygowany do co najmniej 20/40. Twoja waga może być także problemem. Podczas gdy linie lotnicze nie mówią, że nie będzie zatrudnić kogoś, kto ma nadwagę, określają one, że jeden za wysokość i masa musi być proporcjonalna. 

Poniżej znajdują się dane techniczne z ogłoszeń pracy dla stewardes (Indeed.com):

  • „W stanie stanąć na dłuższy okres z okresów odpoczynku ograniczony”
  • „Sprawdzić w stanie przejść dziesięcioletni sprawdzenie, test narkotyków przed zatrudnieniem, a przestępcze zapisy historyczne”
  • „Zdolność do obsługi różnorodnych sytuacjach, gdy w ciągłym kontakcie ze społeczeństwem”
  • „Odpowiedzialny za zapewnienie przyjazną atmosferę dla klientów linii lotniczych podczas ich lotu”
  • „Zdolność do efektywnego rynku i sprzedawać produkty na pokładzie i generowania przychodów przyrostowych od klientów”
  • „Musi mieć dwa lata doświadczenia w obsłudze klienta, gościnność, i / lub sprzedaży / merchandisingu branży”
  • „Musi przedstawić profesjonalny wizerunek, może nie mieć widocznych tatuaży, twarzy, stwardnienie lub górną przekłucia uszu lub skrajnych kolor włosów i stylu”

Kompletna linia świadczonych Program Flight Attendant treningowe

Po linia lotnicza wynajmuje Cię, firma zapewni formalnego wykształcenia w swoim centrum szkolenia lotniczego. W ciągu trzech do sześciu tygodni będzie tam spędzają, oczekiwać, aby otrzymać nauki w klasie na przepisach lotniczych, obowiązków w pracy i działalności firmy.

Wraz z innymi nowych pracowników, dowiesz się, jak radzić sobie w sytuacjach nadzwyczajnych, w tym procedur ewakuacji samolotu i obsługi sprzętu ratowniczego, takich jak zjeżdżalnie ewakuacyjnych, masek tlenowych i urządzeń flotacyjnych. Jak pod koniec swojej nauki w klasie, weźmiesz loty treningowe.

Zdobądź Certyfikat wykazać się biegłą znajomością

Po zakończeniu szkoleń sponsorowanych przez pracodawcę, Dyrektor Operacji w lotniczym będzie ubiegać się o  Certyfikat wykazać się biegłą znajomością z Federal Aviation Administration (FAA). Gdy agencja potwierdza swój rekord, będzie kwalifikować się do pracy w locie.

Odrębną Certyfikat wykazać się biegłą znajomością jest wymagana dla każdego typu samolotu. Ponadto stewardes musi otrzymać roczne szkolenie w celu utrzymania ich certyfikacji up-to-date.

Twoja pierwsza lat jako stewardesa

Z treningu kompletne i certyfikat w ręku, może uważasz, że wkrótce będzie nanoszenia na całym świecie i zarabiać na życie w tym samym czasie. Nie tak szybko. Chociaż nie będzie kilka możliwości pracy, nie będzie mieć regularny rozkład jeszcze, i to będzie trochę czasu, zanim pojawi się latać niektóre z bardziej pożądanych tras. 

Nowe stewardes spędzić co najmniej jeden rok, a być może nawet do siedmiu lat, od tego, co jest znane w branży lotniczej, jako „statusu rezerwowego.” Co to znaczy? Będąc na „status rezerwowego” jest jak bycie na dyżurze. Będziesz musiał zachować swoją torbę zapakowany ponieważ trzeba będzie zgłosić do pracy w każdej chwili, kiedy są wzywani do zastąpienia nieobecnych członków załogi lub pokrycia dodatkowych lotów. W końcu będzie można licytować zadań miesięcznych, ale to tylko pochodzi ze stażu.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *